To Desire a Wicked Duke

Książka jest przypisana do serii/cyklu "The Courtship Wars". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ballantine Book
978-0345510099
angielski
Asik92

Two years after losing her beloved fiancé to war, Tess Blanchard feels ready to chance love again. Thus, she’s aghast when a threatening scandal forces her to wed her longtime nemesis, Ian Sutherland, Duke of Rotham. The impossibly arrogant, irresistibly seductive nobleman is the last man she could ever imagine loving! Making matters worse, Tess discovers secrets in Rotham’s wicked past that send her fleeing London for his remote castle in Cornwall.

Having long desired Tess, Ian is exasperated that the ton thinks he’s driven his reluctant new bride from their marriage bed and so follows hard on her heels. Naturally, their spirited rivalry leads to glorious, pleasure-filled nights — complicated by a mysterious ghost who haunts Ian's castle and Tess's vexing insistence that he play matchmaker to her friends. But can blazing desire between two warring hearts turn into wedded bliss and timeless love?

źródło opisu: http://nicolejordanauthor.com/books/to-desire-a-wicked-duke

źródło okładki: http://nicolejordanauthor.com/books/to-desire-a-wicked-duke