Lubimyczytać.pl to:

Amber
typ
papier
Nelyt
7.33 (582 ocen i 111 opinii)

Opis książki

Najgłośniejsza i najbardziej wstrząsająca autobiografia 2012 w Wielkiej Brytanii - bestseller nr 1 Od stycznia w Top 10 „The Sunday Times” 3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith Trwają rozmowy na temat ekranizacji Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji. Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu… - Właśnie po to tu jesteś – powiedział wyraźnie,...

Od stycznia w Top 10 „The Sunday Times”
3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith
Trwają rozmowy na temat ekranizacji

Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji.

Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu…

- Właśnie po to tu jesteś – powiedział wyraźnie, jakby tłumaczył coś dziecku opóźnionemu w rozwoju. – Żeby pomóc mi spłacić ten dług. Znajdę ci miejsce do pracy – na ulicy. Chyba każdy chętnie by się tak poświęcił dla kogoś, kogo kocha.

Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia.

Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała.

Na ulicy…

Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje...

Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle.

Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy.

Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła – żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1319/sprzedanamoja-historia

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1319/sprzedanamoja-historia

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
elenkaa | 2014-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Wstrząsające wyznanie młodej kobiety, która została zniewolona przez psychopatycznego mężczyznę (bo tak chyba można go nazwać). Aż trudno uwierzyć, że człowiek, który od kilku lat jest największym przyjacielem, podporą dziewczyny, w sekundę zmienia się w tak okrutnego człowieka... Chwilami nie mogłam zrozumieć Sophie i zadawałam sobie pytanie, jak ona po tym wszystkim co jej zrobić może jeszcze myśleć, że on ją kocha Ale kim ja jestem, żeby kwestionować jej uczucia i myśli? Żadna z nas nie wie, jak zachowywała się w jej sytuacji.

Podziwiam jej odwagę. Po pierwsze dlatego, że potrafiła bez wstydu przyznać się w książce do tego, co musiała robić, a po drugie, że napisała naprawdę o swoich uczuciach, pewnie zdając sobie sprawę, że niektórzy mogą ją potępiać za... naiwność? Nie umiem sama tego nazwać, bo na całe szczęście nie wiem jak to jest przeżyć to co przeżyła Sophie.

Mariola | 2013-06-03

Wstrząsająca historia kobiety, która była wykorzystywana, gwałcona i bita, a wszystko dlatego, że źle ulokowała swoje uczucia. Gdy się zorientowała kim tak naprawdę jest jej mężczyzna było już za późno na odwrót...
Na samym końcu jest komentarz od matki głównej bohaterki, dlatego książka jest przestrogą nie tylko dla młodych dziewczyn, ale również ich matek.

Wspaniała książka.
Napisana "idealnym piórem". Niemalże pochłonęłam ją w całości. Sophie dokładnie opisuje pół roku spędzone w "piekle". Bez wulgaryzmu przedstawia tragizm swojej historii. Podczas czytania, kiedy Sophie "przedstawiała mi" zachowania Kas'a czułam je na własnej skórze. Niemalże bolały mnie kości, kark, jej złamana łopatka... Widziałam te sceny bardzo wyraźnie - rzadko, która książka "otwiera się" tak przede mną [:-)].
Sophie odpowiedziała mi także na pytania jakie stawiałam sobie przed przeczytaniem tej książki: np. dlaczego one nie uciekną, nie powiedzą policji lub "klientom"?... Teraz już wiem, dlaczego...

BeataBe | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Bohaterka książki jest kobietą z rodzaju tych, które bez mężczyzny czują się samotne i zagubione, które nie potrafią być same nawet przez kilka tygodni. Szukają poczucia bezpieczeństwa u boku swojego mężczyzny. Bez mężczyzny czują się bezwartościowe. Jak tylko kończy się jeden związek, natychmiast rozpoczynają następny.
I tak oto potem to się dla niektórych kobiet kończy.

Marzin | 2013-04-22
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2013
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Wstrząsająca książka. Ciężko wyobrazić sobie co czuła Sophie. Myślę że niejedna dziewczyna wpadła w takie tarapaty i nie jedna nie wyrwała się po pół roku zniewolenia:( Książkę ku przestrodze powinna przeczytać każda nastolatka, bo większość z nich ma fiu fiu w głowie.

Ewelina | 2013-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Przerażająca książka... Historia Sophie pokazuje jak łatwo drugi człowiek może sterroryzować niewinną, zagubioną dziewczynę, która pragnęła odrobiny miłości i zbyt bardzo zaufała. Wstrząsające było dla mnie to, jak bardzo Kas wpłynął na psychikę Sophie, która właściwie niemalże zatraciła gdzieś siebie i stała się maszyną, którą kierował strach.

Książka ku przestrodze - nie zawsze ten, kto pięknie mówi, jest dobrym człowiekiem. Niestety w dzisiejszym świecie musimy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

przykubkukawy | 2013-09-14
Przeczytana: 13 września 2013

Po przeczytaniu pozostałam bez żadnych myśli i słowa... bo cóż można powiedzieć, jak można skomentować prawdziwą historię?
Czy jeżeli ktoś z naszego otoczenia opowiedziałby, zwierzył z najgłębszej tajemnicy czy wydarzenia, to czy my, wysłuchawszy tego, cokolwiek byśmy skomentowali? gdyby ta historia była tak wstrząsająca i tak nieprawdopodobna jak historia głównej bohaterki, to raczej w to wątpię... nikt z nas kto tego nie zaznał nie może powiedzieć: ale jak, czyż ona nie mogła uciec? dlaczego trwała w tym? dlaczego pozwalała innej osobie sobą manipulować? ja bym na pewno tak nie postąpiła.... ja bym uciekła... szukałabym pomocy.... Tylko, że siedząc w wygodnym fotelu, w ciepłym domu przy filiżance kawy każdy tak może stwierdzić...
Nie nam to oceniać... tylko należy wyciągnąć wnioski z przeczytanej książki... z książki, która przestrzega albo nawet jest zrzuceniem z siebie ciężaru, tego co krąży po głowie kobiecie, która przeżyła tego rodzaju dramat...

Paulina | 2014-03-09
Przeczytana: 08 marca 2014

Wstrząsająca,przyprawiająca o dreszcze historia dziewczyny mającej kochającą matkę,ojczyma,rodzeństwo,znajomych i przyjaciół,zmuszonej przez ukochanego do prostytucji...by mógł spłacić swój dług.
Wyznania Spohie Hayes,na długo zapadną mi w pamięci.
Jestem wdzięczna autorce, że odważyła się opisać swoją historię. Pokazuje, że handel ludźmi jest niestety cały czas wśród nas i jak długo handlarz może czekać na nasze zaufanie....
Podane na końcu statystyki organizacji STOP THE TRAFFIK dotyczące pracy przymusowej, wykorzystywania pod względem ekonomicznym i handlu ludźmi bardzo dobitnie uzmysłowią każdemu czytelnikowi jak ogromną skalę mają te procedery.
Tą pozycję koniecznie musicie przeczytać.

Monik | 2013-08-11

Przeczytałam książkę jednym tchem.. Kobieta niezwykle ciężko doświadczona przez życie - nawet moje uczucie współczucia wydaje mi się nie na miejscu. Sama ocena książki wprawiła mnie w zakłopotanie, bo jak mogę ocenić "jej życie" ? Kim jestem żeby się wypowiadać w jakimkolwiek dziedzinie jej życia - którą jest też bez wątpienia ta książka? Szczerze polecam przeczytać i długo zastanowić się nad otaczającym nas światem.

adorable | 2013-10-30
Przeczytana: 11 września 2013

Sophie to młoda dziewczyna, która dopiero zaczyna smakować prawdziwego, dorosłego życia. Jednak ciężko jest jej ruszyć do przodu, ponieważ ciągle wraca pamięcią do czasów dzieciństwa, które nie było łatwe. Ojciec tyran doprowadził u Sophie do ogromnych obaw oraz nieufności względem mężczyzn. Dziewczyna nie dbała o swoje związki, ponieważ tak jak w relacji z ojcem, przestała zabiegać o uczucie i aprobatę, odpuściła sobie, tak z mężczyznami ciągle testowała ich miłość do niej, nadwyrężając łączącą więź. Jej silna tendencja autodestrukcyjna spowodowała wiele szkód w jej życiu, na czele z nawiązaniem relacji z Kasem, który z troskliwego i delikatnego faceta przeistoczył się w potwora handlującego żywym towarem.

Historia Sophie powinna stanowić przestrogę dla wszystkich naiwnych kobiet, które wierzą każdemu napotkanemu mężczyźnie, jednocześnie wyłączając swoją ostrożność. Nie ukrywam, że drażniło mnie infantylne zachowanie bohaterki, która nawet po ucieczce nie chce złożyć doniesienia czy...

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku