Okładka książki Sprzedana. Moja historia

Amber
typ
papier
Nelyt
7,32 (909 ocen i 147 opinii)

Opis książki

Najgłośniejsza i najbardziej wstrząsająca autobiografia 2012 w Wielkiej Brytanii - bestseller nr 1 Od stycznia w Top 10 „The Sunday Times” 3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith Trwają rozmowy na temat ekranizacji Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji. Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu… - Właśnie po to tu jesteś – powiedział...

Od stycznia w Top 10 „The Sunday Times”
3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith
Trwają rozmowy na temat ekranizacji

Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji.

Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu…

- Właśnie po to tu jesteś – powiedział wyraźnie, jakby tłumaczył coś dziecku opóźnionemu w rozwoju. – Żeby pomóc mi spłacić ten dług. Znajdę ci miejsce do pracy – na ulicy. Chyba każdy chętnie by się tak poświęcił dla kogoś, kogo kocha.

Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia.

Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała.

Na ulicy…

Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje...

Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle.

Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy.

Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła – żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1319/sprzedanamoja-historia

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1319/sprzedanamoja-historia

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Już dawno chciałam przeczytać tę książkę i w końcu kompletnie przypadkowo trafiła w moje ręce. „Sprzedana” Sophie Hayes to wstrząsająca, bardzo dramatyczna i poruszająca autobiografia autorki. Trudno oceniać tę książkę. Kiedy ją czytałam byłam zszokowana tym, przez, co przeszła ta dziewczyna. Nie wiem jak można przetrwać taki koszmar? Jak znaleźć w sobie siłę, żeby wrócić do normalnego życia, przestać oglądać się za siebie i poczuć się bezpiecznie? Nie mam pojęcia, ale podziwiam Sophie, że znalazła w sobie odwagę i z taką szczerością napisała o swoich niezwykle poniżających i przerażających przeżyciach.

Dzieciństwo Sophie Hays przebiegało w cieniu słownej i emocjonalnej przemocy ze strony wulgarnego, samolubnego, agresywnego i okrutnego ojca. Wiecznie upokarzana i lekceważona przez bezdusznego i antypatycznego tatę Sophie wyrosła na dziewczynę niezwykle wrażliwą i z niskim poczuciem własnej wartości. Bardzo długo nie umiała zaufać żadnemu mężczyźnie, jej związki zazwyczaj...

elenkaa | 2014-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Wstrząsające wyznanie młodej kobiety, która została zniewolona przez psychopatycznego mężczyznę (bo tak chyba można go nazwać). Aż trudno uwierzyć, że człowiek, który od kilku lat jest największym przyjacielem, podporą dziewczyny, w sekundę zmienia się w tak okrutnego człowieka... Chwilami nie mogłam zrozumieć Sophie i zadawałam sobie pytanie, jak ona po tym wszystkim co jej zrobić może jeszcze myśleć, że on ją kocha Ale kim ja jestem, żeby kwestionować jej uczucia i myśli? Żadna z nas nie wie, jak zachowywała się w jej sytuacji.

Podziwiam jej odwagę. Po pierwsze dlatego, że potrafiła bez wstydu przyznać się w książce do tego, co musiała robić, a po drugie, że napisała naprawdę o swoich uczuciach, pewnie zdając sobie sprawę, że niektórzy mogą ją potępiać za... naiwność? Nie umiem sama tego nazwać, bo na całe szczęście nie wiem jak to jest przeżyć to co przeżyła Sophie.

Mariola | 2013-06-03

Wstrząsająca historia kobiety, która była wykorzystywana, gwałcona i bita, a wszystko dlatego, że źle ulokowała swoje uczucia. Gdy się zorientowała kim tak naprawdę jest jej mężczyzna było już za późno na odwrót...
Na samym końcu jest komentarz od matki głównej bohaterki, dlatego książka jest przestrogą nie tylko dla młodych dziewczyn, ale również ich matek.

Butterfly | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Ilekroć myślę o tej książce, tylekroć mam ochotę przywalić temu Kastriotowi kijem, tak jak on uderzył Sophie.

Wstrząsająca autobiografia, która poruszyła moje serce.
Mama zawsze powtarzała "nie rozmawiaj z obcymi". Ale przecież to sie nie tyczy dorosłych osób tylko dzieci. Sophie poznała Kas'a na imprezie. Od razu zauważyła, że jest obcokrajowcem. Bardzo mu się spodobała, zapraszał ją nie jednokrotnie na kawę czy drinka. Ta wciąż odmawiała. Chłopak jednak nie odpuścił i zdobył jej numer. Stopniowo zaczęli się zaprzyjaźniać. Po kilku latach ponownie się do niej odezwał..Tyle lat czekał na nią i w końcu udało mu się. Ona jedzie go odwiedzić. Po tragicznych wspomnieniach z dzieciństwa rozpaczliwie poszukuje miłości. Zaufała Kasowi..Czy to była dobra decyzja?

Miły, czuły i romantyczny chłopak przeradza się w potwora. Nie rozumiem jak można tak wykorzystywać kobiety do własnych celów. Nie obchodzą ich uczucia tylko pieniądze i łatwe dorobienie się fortuny.. Nie pierwszy raz słyszymy...

Marzin | 2013-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Wstrząsająca książka. Ciężko wyobrazić sobie co czuła Sophie. Myślę że niejedna dziewczyna wpadła w takie tarapaty i nie jedna nie wyrwała się po pół roku zniewolenia:( Książkę ku przestrodze powinna przeczytać każda nastolatka, bo większość z nich ma fiu fiu w głowie.

| 2012-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Wspaniała książka.
Napisana "idealnym piórem". Niemalże pochłonęłam ją w całości. Sophie dokładnie opisuje pół roku spędzone w "piekle". Bez wulgaryzmu przedstawia tragizm swojej historii. Podczas czytania, kiedy Sophie "przedstawiała mi" zachowania Kas'a czułam je na własnej skórze. Niemalże bolały mnie kości, kark, jej złamana łopatka... Widziałam te sceny bardzo wyraźnie - rzadko, która książka "otwiera się" tak przede mną [:-)].
Sophie odpowiedziała mi także na pytania jakie stawiałam sobie przed przeczytaniem tej książki: np. dlaczego one nie uciekną, nie powiedzą policji lub "klientom"?... Teraz już wiem, dlaczego...

Monika | 2014-05-13
Przeczytana: 13 maja 2014

Porażająca i wstrząsająca historia autorki zmuszonej do prostytucji. Czytanie całej opowieści nie było łatwe, nie mogę sobie wyobrazić, jaką trzeba być osobą, żeby mimo tego całego bagna na nowo zacząć żyć.
Sophia przeżyła w życiu piekło i mam nadzieję, że teraz żyje jak w niebie! W takiej chwili łatwo jest się poddać, ONA się nie poddała..
Polecam!

Natknęłam się kiedyś na tą książkę serfując po LC,jednak nie zwróciłam na nią zbytniej uwagi.Parę miesięcy potem kupując na merlin.pl zobaczyłam tą okładkę,która wydawała mi się znajoma.Czytam opis - tak to jest to,pamiętam ! :) I jak myślicie co zrobiłam ? Kupiłam ją ! :D Postanowiłam pokierować się (już kolejny raz !) opiniami ludzi z LC i nie zawiodłam się :)
Otóż okazało się,że książka niesamowicie wciąga ! Cała historia wydaje się tak nieprawdopodobna,że aż nerw cię bierze gdy to wszystko okazuje się jak najbardziej realne ! Młoda kobieta imieniem Sophie miała spędzić dni we Włoszech ze swoim przyjacielem Kassem - zamiast tego została podle wykorzystana do zarabiania pieniędzy jako prostytutka.Bita i poniżana Sophie boi się komukolwiek powiedzieć o tym co się dzieje,przez co cały ten koszmar trwa aż pół roku.I jak tu nie wyjść z siebie i zmienić akcje całej książki tak,aby Sophie nie spotkało takie okrucieństwo ? Koniecznie przeczytajcie ta książkę,wtedy będziecie wiedzieli o...

BeataBe | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Bohaterka książki jest kobietą z rodzaju tych, które bez mężczyzny czują się samotne i zagubione, które nie potrafią być same nawet przez kilka tygodni. Szukają poczucia bezpieczeństwa u boku swojego mężczyzny. Bez mężczyzny czują się bezwartościowe. Jak tylko kończy się jeden związek, natychmiast rozpoczynają następny.
I tak oto potem to się dla niektórych kobiet kończy.

przykubkukawy | 2013-09-14
Przeczytana: 13 września 2013

Po przeczytaniu pozostałam bez żadnych myśli i słowa... bo cóż można powiedzieć, jak można skomentować prawdziwą historię?
Czy jeżeli ktoś z naszego otoczenia opowiedziałby, zwierzył z najgłębszej tajemnicy czy wydarzenia, to czy my, wysłuchawszy tego, cokolwiek byśmy skomentowali? gdyby ta historia była tak wstrząsająca i tak nieprawdopodobna jak historia głównej bohaterki, to raczej w to wątpię... nikt z nas kto tego nie zaznał nie może powiedzieć: ale jak, czyż ona nie mogła uciec? dlaczego trwała w tym? dlaczego pozwalała innej osobie sobą manipulować? ja bym na pewno tak nie postąpiła.... ja bym uciekła... szukałabym pomocy.... Tylko, że siedząc w wygodnym fotelu, w ciepłym domu przy filiżance kawy każdy tak może stwierdzić...
Nie nam to oceniać... tylko należy wyciągnąć wnioski z przeczytanej książki... z książki, która przestrzega albo nawet jest zrzuceniem z siebie ciężaru, tego co krąży po głowie kobiecie, która przeżyła tego rodzaju dramat...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku