Okładka książki Sprzedana. Moja historia

Amber
typ
papier
Nelyt
7,36 (804 ocen i 136 opinii)

Opis książki

Najgłośniejsza i najbardziej wstrząsająca autobiografia 2012 w Wielkiej Brytanii - bestseller nr 1 Od stycznia w Top 10 „The Sunday Times” 3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith Trwają rozmowy na temat ekranizacji Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji. Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu… - Właśnie po to tu jesteś – powiedział wyraźnie,...

Od stycznia w Top 10 „The Sunday Times”
3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith
Trwają rozmowy na temat ekranizacji

Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji.

Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu…

- Właśnie po to tu jesteś – powiedział wyraźnie, jakby tłumaczył coś dziecku opóźnionemu w rozwoju. – Żeby pomóc mi spłacić ten dług. Znajdę ci miejsce do pracy – na ulicy. Chyba każdy chętnie by się tak poświęcił dla kogoś, kogo kocha.

Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia.

Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała.

Na ulicy…

Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje...

Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle.

Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy.

Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła – żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1319/sprzedanamoja-historia

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1319/sprzedanamoja-historia

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Już dawno chciałam przeczytać tę książkę i w końcu kompletnie przypadkowo trafiła w moje ręce. „Sprzedana” Sophie Hayes to wstrząsająca, bardzo dramatyczna i poruszająca autobiografia autorki. Trudno oceniać tę książkę. Kiedy ją czytałam byłam zszokowana tym, przez, co przeszła ta dziewczyna. Nie wiem jak można przetrwać taki koszmar? Jak znaleźć w sobie siłę, żeby wrócić do normalnego życia, przestać oglądać się za siebie i poczuć się bezpiecznie? Nie mam pojęcia, ale podziwiam Sophie, że znalazła w sobie odwagę i z taką szczerością napisała o swoich niezwykle poniżających i przerażających przeżyciach.

Dzieciństwo Sophie Hays przebiegało w cieniu słownej i emocjonalnej przemocy ze strony wulgarnego, samolubnego, agresywnego i okrutnego ojca. Wiecznie upokarzana i lekceważona przez bezdusznego i antypatycznego tatę Sophie wyrosła na dziewczynę niezwykle wrażliwą i z niskim poczuciem własnej wartości. Bardzo długo nie umiała zaufać żadnemu mężczyźnie, jej związki zazwyczaj kończyły si...

elenkaa | 2014-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Wstrząsające wyznanie młodej kobiety, która została zniewolona przez psychopatycznego mężczyznę (bo tak chyba można go nazwać). Aż trudno uwierzyć, że człowiek, który od kilku lat jest największym przyjacielem, podporą dziewczyny, w sekundę zmienia się w tak okrutnego człowieka... Chwilami nie mogłam zrozumieć Sophie i zadawałam sobie pytanie, jak ona po tym wszystkim co jej zrobić może jeszcze myśleć, że on ją kocha Ale kim ja jestem, żeby kwestionować jej uczucia i myśli? Żadna z nas nie wie, jak zachowywała się w jej sytuacji.

Podziwiam jej odwagę. Po pierwsze dlatego, że potrafiła bez wstydu przyznać się w książce do tego, co musiała robić, a po drugie, że napisała naprawdę o swoich uczuciach, pewnie zdając sobie sprawę, że niektórzy mogą ją potępiać za... naiwność? Nie umiem sama tego nazwać, bo na całe szczęście nie wiem jak to jest przeżyć to co przeżyła Sophie.

Mariola | 2013-06-03

Wstrząsająca historia kobiety, która była wykorzystywana, gwałcona i bita, a wszystko dlatego, że źle ulokowała swoje uczucia. Gdy się zorientowała kim tak naprawdę jest jej mężczyzna było już za późno na odwrót...
Na samym końcu jest komentarz od matki głównej bohaterki, dlatego książka jest przestrogą nie tylko dla młodych dziewczyn, ale również ich matek.

Butterfly | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Ilekroć myślę o tej książce, tylekroć mam ochotę przywalić temu Kastriotowi kijem, tak jak on uderzył Sophie.

Wstrząsająca autobiografia, która poruszyła moje serce.
Mama zawsze powtarzała "nie rozmawiaj z obcymi". Ale przecież to sie nie tyczy dorosłych osób tylko dzieci. Sophie poznała Kas'a na imprezie. Od razu zauważyła, że jest obcokrajowcem. Bardzo mu się spodobała, zapraszał ją nie jednokrotnie na kawę czy drinka. Ta wciąż odmawiała. Chłopak jednak nie odpuścił i zdobył jej numer. Stopniowo zaczęli się zaprzyjaźniać. Po kilku latach ponownie się do niej odezwał..Tyle lat czekał na nią i w końcu udało mu się. Ona jedzie go odwiedzić. Po tragicznych wspomnieniach z dzieciństwa rozpaczliwie poszukuje miłości. Zaufała Kasowi..Czy to była dobra decyzja?

Miły, czuły i romantyczny chłopak przeradza się w potwora. Nie rozumiem jak można tak wykorzystywać kobiety do własnych celów. Nie obchodzą ich uczucia tylko pieniądze i łatwe dorobienie się fortuny.. Nie pierwszy raz sły...

| 2012-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Wspaniała książka.
Napisana "idealnym piórem". Niemalże pochłonęłam ją w całości. Sophie dokładnie opisuje pół roku spędzone w "piekle". Bez wulgaryzmu przedstawia tragizm swojej historii. Podczas czytania, kiedy Sophie "przedstawiała mi" zachowania Kas'a czułam je na własnej skórze. Niemalże bolały mnie kości, kark, jej złamana łopatka... Widziałam te sceny bardzo wyraźnie - rzadko, która książka "otwiera się" tak przede mną [:-)].
Sophie odpowiedziała mi także na pytania jakie stawiałam sobie przed przeczytaniem tej książki: np. dlaczego one nie uciekną, nie powiedzą policji lub "klientom"?... Teraz już wiem, dlaczego...

Monika | 2014-05-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 maja 2014

Porażająca i wstrząsająca historia autorki zmuszonej do prostytucji. Czytanie całej opowieści nie było łatwe, nie mogę sobie wyobrazić, jaką trzeba być osobą, żeby mimo tego całego bagna na nowo zacząć żyć.
Sophia przeżyła w życiu piekło i mam nadzieję, że teraz żyje jak w niebie! W takiej chwili łatwo jest się poddać, ONA się nie poddała..
Polecam!

Marzin | 2013-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Wstrząsająca książka. Ciężko wyobrazić sobie co czuła Sophie. Myślę że niejedna dziewczyna wpadła w takie tarapaty i nie jedna nie wyrwała się po pół roku zniewolenia:( Książkę ku przestrodze powinna przeczytać każda nastolatka, bo większość z nich ma fiu fiu w głowie.

BeataBe | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Bohaterka książki jest kobietą z rodzaju tych, które bez mężczyzny czują się samotne i zagubione, które nie potrafią być same nawet przez kilka tygodni. Szukają poczucia bezpieczeństwa u boku swojego mężczyzny. Bez mężczyzny czują się bezwartościowe. Jak tylko kończy się jeden związek, natychmiast rozpoczynają następny.
I tak oto potem to się dla niektórych kobiet kończy.

Natknęłam się kiedyś na tą książkę serfując po LC,jednak nie zwróciłam na nią zbytniej uwagi.Parę miesięcy potem kupując na merlin.pl zobaczyłam tą okładkę,która wydawała mi się znajoma.Czytam opis - tak to jest to,pamiętam ! :) I jak myślicie co zrobiłam ? Kupiłam ją ! :D Postanowiłam pokierować się (już kolejny raz !) opiniami ludzi z LC i nie zawiodłam się :)
Otóż okazało się,że książka niesamowicie wciąga ! Cała historia wydaje się tak nieprawdopodobna,że aż nerw cię bierze gdy to wszystko okazuje się jak najbardziej realne ! Młoda kobieta imieniem Sophie miała spędzić dni we Włoszech ze swoim przyjacielem Kassem - zamiast tego została podle wykorzystana do zarabiania pieniędzy jako prostytutka.Bita i poniżana Sophie boi się komukolwiek powiedzieć o tym co się dzieje,przez co cały ten koszmar trwa aż pół roku.I jak tu nie wyjść z siebie i zmienić akcje całej książki tak,aby Sophie nie spotkało takie okrucieństwo ? Koniecznie przeczytajcie ta książkę,wtedy będziecie wiedzieli o jak...

Marzena | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Wybaczcie, że nie ocenię tej książki. Trudno oceniać autobiografie w kategoriach - słaba - dobra, rewelacyjna czy wybitna. Są w nich fakty, z którymi trudno dyskutować i oceniać.
"Sprzedana” wstrząsnęła mną i poruszyła do głębi. Jednocześnie otworzyła mi oczy na to, że problem handlu ludźmi nie jest jednostkowy i że dotyczy dużej grupy - szczególnie młodych – ludzi.
Wydawać by się mogło, że Sophie jest naiwna. Ale czy każdy z nas nie jest naiwny? Wydaje się nam, że my postąpilibyśmy zupełnie inaczej, odważniej. Ale myślimy tak z perspektywy człowieka wolnego, nie zniewolonego. Więc – nie nam oceniać. Nam – i młodym, i starszym - pozostaje przeczytać. I wyciągnąć wnioski. Może dzięki temu ktoś uniknie takiego losu, jaki spotkał Sophie. Oby.
Podziwiam Sophie za odwagę, na jaką zdobyła się pisząc swoją autobiografię.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku