Torturowana

Seria: Autobiografie, Skrzywdzone
Wydawnictwo: Amber
The Little Prisoner
Ag2S

Jane miała cztery lata, kiedy w jej domu pojawił się Richard i zamienił jej życie w piekło… Osiemnastoletni konkubent matki Jane od początku nienawidzi swojej pasierbicy. Z sadystyczną przyjemnością dręczy dziewczynkę: upokarza, pastwi się nad nią fizycznie i psychicznie na wszystkie możliwe sposoby, wykorzystuje seksualnie, spełniając swoje najbardziej perwersyjne fantazje. Wymyślanie coraz...

Osiemnastoletni konkubent matki Jane od początku nienawidzi swojej pasierbicy. Z sadystyczną przyjemnością dręczy dziewczynkę: upokarza, pastwi się nad nią fizycznie i psychicznie na wszystkie możliwe sposoby, wykorzystuje seksualnie, spełniając swoje najbardziej perwersyjne fantazje. Wymyślanie coraz to nowych tortur sprawia mu wynaturzoną przyjemność. Jest mistrzem zastraszania i manipulacji.
Od pierwszego dnia Jane staje się jego niewolnicą – w każdym tego słowa znaczeniu. Jest więźniem zdanym na łaskę swojego oprawcy. Nie ma dokąd uciec, nie ma się komu poskarżyć. Matka, rodzina, sąsiedzi, sterroryzowani przez agresywnego psychopatę, milczą. Nikt nie przychodzi katowanej dziewczynce z pomocą.
Nawet matka…
Ten horror trwał przez siedemnaście lat. Dopiero 21-letnia Jane znalazła w sobie siłę, by wyrwać się z przerażającego kręgu psychicznego i fizycznego terroru, i emocjonalnego uzależnienia od swojego kata.
Zdołała uciec, by być z mężczyzną, którego kochała, ale dopiero po kolejnych pięciu latach ukrywania się zdobyła się na odwagę, by pójść na policję. Jej ojczym trafi ł do więzienia. Ale dla Jane koszmar się jeszcze nie skończył.…
Swoje tragiczne losy opisała w wydanej pod pseudonimem Jane Elliott autobiografii "Torturowana". Rozdzierająca serce i inspirująca książka była w Wielkiej Brytanii bestsellerem numer 1 przez wiele miesięcy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1421/torturowana

Ania | 2014-10-03
Na półkach: 2014
Przeczytana: 03 października 2014

SZOK!!! Niewyobrażalna tragedia.Jest to wstrząsająca opowieść kobiety o długich latach znęcania się nad nią,molestowania i gwałcenia przez jej ojczyma.Dla mnie jest to nie pojęte jej można być tak podłym człowiekiem by w tak potforny sposób traktować dziecko.Uważam że matka tej kobiety jest równie winna tej tragedii co ten zwyrodnialec.Podziwiam tą kobietę za odwagę i siłę do przeciwstawienia się prześladowcy,znalezienia siły,by przezwyciężyć niemożliwą wręcz podłość i obojętność rodziny do opowiedzenia prawdy.
Tego typu powieśći trudno mi oceniać ale uważam że warto ją przeczytać by dowiedzieć się i choć trochę zrozumieć taką traumę.Polecam.

Anna | 2015-05-31
Przeczytana: 30 maja 2015

Przyznam, że mimo posiadania kilku książek z serii "Skrzywdzone" jest to moja pierwsza pozycja, opisująca dramatyczne i traumatyczne przeżycia dzieci, których dopuścili się wobec nich bliscy.
Dla mnie czytanie tej książki też stanowiło wielkie przeżycie, czasami zszokowana, ze ściśniętym sercem i łzami w oczach odkładałam ją na bok, aby zrozumieć w pełni sens opisywanych tortur, brutalności i uwierzyć, że taka była prawda. Podziwiam Jane z całego serca, nie wiem tylko czy za to, że wytrwała w takim koszmarze przez siedemnaście lat, czy za to, że odważyła się o tym publicznie powiedzieć, a może za to, iż potrafiła mimo wszystko założyć szczęśliwą rodzinę i kochać. Chyba jednak za wszystko to razem.
Aż boję się sięgnąć do kolejnych książek tej serii, ale to nie jest takie wyzwanie, jakie stało przed jej bohaterami, a zatem się odważę.

ZARAZA | 2013-09-27
Przeczytana: wrzesień 2013

"Torturowana" to przerażająca i wzruszająca historia. Wywołuje wiele emocji, nie da się przez nią przejść obojętnie. Ukazuje okrucieństwo, strach i zło, tkwiące w człowieku.

okularnica | 2015-03-25
Na półkach: 2015
Przeczytana: 25 marca 2015

Wstrząsająca historia.. do ostatniej strony. Nie spodziewałam się aż takiego okrucieństwa wobec drugiego człowieka. Każdą sytuację przeżywałam razem z autorką. Czułam dokładnie te same emocje, które były opisywane. Ta książka osobiście mną wstrząsnęła, będę ją jeszcze długo pamiętać. Książka nie jest gruba, a zawiera ogrom cierpienia i bólu. Polecam, warto przeczytać.

mclola20 | 2015-04-29
Na półkach: 2015
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

brakuje mi słów żeby opisać moje wrażenia po przeczytaniu tej książki... epitety jakimi opisałabym ojczyma Jane i jej matkę(która na to żeby nazywać się matką zdecydowanie nie zasługuje), sprawiłyby ze admin wywaliłby mnie z portalu... nie wiem jak można udawać że się nie widzi że tuż obok, w tak niewyobrażalny sposób jest krzywdzone małe dziecko!!! na miejscu matki Jane zabiłabym sk***** na śpiąco!!
W każdym razie JESTEM ZA KARĄ ŚMIERCI dla wszystkich pedofilów i gwałcicieli bez wyjątku, bo Bóg jeden wie ile dzieci w Polsce cierpi podobne męki..
pewnie nieprędko ta książka wyjdzie z mojej głowy, zdecydowanie temat najcięższy jeśli chodzi o książki, które ostatnio przeczytałam.

Magdalenkaaaaa | 2015-06-25
Na półkach: Przeczytane w 2015
Przeczytana: 25 czerwca 2015
Inez | 2014-01-26
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 30 października 2016

,,Torturowana,, poruszyla mnie gleboko, a wscieklosc na oprawce matki i corki znalazla ujscie dopiero wtedy, gdy przekopalam caly ogrodek, bo nic innego nie moglam zrobic, by dac ujscie gniewowi jaki mna zawladnal. Przerazajacego bestialstwa i okrucienstwa ojczyma dziewczynki, nie jestem w stanie wyrazic slowami , tak jak czesto w ksiazce, nie potrafila znalezc Jane, opisujac co przezyla. Najgorsze jest, to ze czesto matki nie maja odwagi stoczyc walki z katem wlasnego dziecka. Czy to znaczy, ze wola niczego nie widziec i nie slyszec? W historii opisanej przez Jane Elliott wolanie o pomoc jest tak wyrazne i przerazajaco glosne, ze kazdy majacy wrazliwa dusze udzielilby schronienia, nie tylko pomocy, tej zaleknionej, malej dziewczynce. Zapewne kazdy czytelnik zada sobie jedno pytanie, jak matka moze byc nieczula na krzywde dziecka, ktore dlugie miesiace nosila pod sercem? Czytelnicy zadadza z pewnoscia kolejne pytanie, dlaczego wszyscy, poczawszy od matki poprzez rodzine i sasiadow...

Koala | 2013-09-27

Przerażająca opowieść..

Joanne | 2011-12-30
Przeczytana: 2011 rok

Żadna inna książka tak mną nie wstrząsnęła. "The little prisoner" pokazuje, że okrucieństwo może istnieć mimo względnego pokoju na świecie, w naszej okolicy, w domu obok.

Rudzianna | 2017-01-20
Na półkach: Trudne sprawy
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Po krótkim pobycie w rodzinie zastępczej, trzyletnia Jane wraz ze swoim młodszym bratem Jimem, trafia z powrotem pod opiekę matki i jej konkubenta. Kochanek matki, nastoletni Richard, zamienia życie bezbronnej dziewczynki w trwający ponad 17 lat koszmar.
Jane – nieustannie kontrolowana psychicznym terrorem, zależna od humorów i pragnień swojego oprawcy- jest zastraszana i poniżana. Ojczym zmusza dziewczynkę do kradzieży i stosowania przemocy, grozi jej śmiercią, katuje do nieprzytomności i wykorzystuje seksualnie w najohydniejsze z możliwych sposobów. Kiedy Jane dorasta, gwałci ją, zapoczątkowując ich wieloletnie, wymuszone stosunki. Richard nie przestaje dręczyć dziewczyny nawet wtedy, gdy ta zostaje matką.

Wychowana w nieustannym strachu o życie swoje i bliskich, zmuszana do porzucania i wyrzekania się tych, których kocha, Jane nie jest w stanie prowadzić normalnego, dorosłego życia. Swoje lęki topi w alkoholu a kiedy to nie wystarcza- decyduje się odebrać sobie życie.

Próba...