Kiedy tata powraca

Seria: Autobiografie, Skrzywdzone
Wydawnictwo: Amber
When daddy comes home
Ag2S

Bestseller numer 1 w Wielkiej Brytanii Kontynuacja tragicznej autobiografii Tylko nie mów mamie, bestsellera z 1. miejsc brytyjskich list przez wiele tygodni. Myślała, że wreszcie jest bezpieczna. Że znowu może być dzieckiem. Ojciec, który ją gwałcił przez osiem lat, trafił do więzienia. Teraz wraca do domu… W bestsellerze Tylko nie mów mamie Toni Maguire opisała szokującą historię swojego...

Bestseller numer 1 w Wielkiej Brytanii

Myślała, że wreszcie jest bezpieczna. Że znowu może być dzieckiem.
Ojciec, który ją gwałcił przez osiem lat, trafił do więzienia.
Teraz wraca do domu…

W bestsellerze Tylko nie mów mamie Toni Maguire opisała szokującą historię swojego dzieciństwa i zdrady matki. Matki, która przez osiem lat pozwalała, by ojciec molestował małą Antoinette – aż do chwili, gdy dziewczynka zaszła w ciążę i o mało nie przypłaciła tego śmiercią, a wszyscy ją potępili.

Teraz, kiedy ojciec nareszcie zniknął z jej życia, Toni wybacza matce. Wierzy, że mogą znów być razem szczęśliwe. To jej najlepsze chwile, wypełnione spokojem i nadzieją. Bez ojca między nią a matką nawiązuje się serdeczna więź. Toni snuje plany na przyszłość, zyskuje pewność siebie, poczucie własnej wartości.
Aż pewnego dnia zastaje ojca w swoim ukochanym fotelu. Tatuś wrócił. O dwa lata za wcześnie.
Dla Toni koszmar zaczyna się na nowo.

Wciąż rozpaczliwie wierzy, że matka potrafi wybrać pomiędzy bezpieczeństwem córki a mężem. I matka wybiera...

To dla Toni ostateczny cios. Załamana, zrozpaczona, samotna czuje, że nie potrafi już żyć. Że nie ma po co żyć. Pogłębiająca się depresja zaprowadzi ją znów na oddział szpitala psychiatrycznego. Lecz kiedy Toni myśli, że sięgnęła już ostatniego kręgu piekła, okazuje się, że to, czego bała się najbardziej, jest dopiero przed nią…

Pierwsza autobiografia Toni MaguireTylko nie mów mamie przypomina niewiarygodną wręcz powieść z najwyższej półki. Napisana pięknym językiem, przejmująca i wzruszająca historia, została wydana w 12 krajach. W Wielkiej Brytanii zajmowała przez wiele tygodni 1. miejsce na listach bestsellerów.

W Kiedy tata powraca – również bestsellerze numer 1 - Toni Maguire opisuje swoje dalsze losy nastolatki i pokazuje, że siłą woli można pokonać zło, przezwyciężyć przeszłość i nauczyć się żyć na nowo.

Po sukcesie jej autobiografii Toni Maguire dostawała tysiące listów od ludzi krzywdzonych w dzieciństwie. Postanowiła im pomóc: od lat wykorzystuje swoje tragiczne doświadczenia i swój wyjątkowy talent literacki, spisując traumatyczne wspomnienia innych molestowanych przez rodziców i opiekunów, by mogli się z nimi uporać.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1395/kiedy-tata-powraca

Ania | 2014-10-06
Przeczytana: 07 października 2014

Przede wszystkim jestem pełna podziwu dla Toni,kobiety jakże okrutnie skrzywdzonej przez swoich rodziców,za zdobycie się na wielki wysiłek i pokonanie traumy po depresji i pobycie w zakładzie psychiatrycznym.Czytając tą historię trudno mi było wyobrazić sobie jak strasznie musiała się czuć ta okrutnie skrzywdzona w nastoletnim wieku Toni,w dodatku zmuszona do samotnego radzenia sobie w życiu.Ta opowieść daje nadzieje że po mimo strasznych przejść w życiu można ułożyć sobie szczęśliwie życie.Polecam.

Ewelina | 2013-12-09
Przeczytana: grudzień 2013

Kontynuacja wstrząsającej historii molestowanej dziewczynki.Kiedy ojciec znika z życia Toni dziewczyna nareszcie może odetchnąć.Zyskuje pewność siebie,poczucie własnej wartości i snuje plany na przyszłość.W jednej chwili wszystko pęka jak mydlana bańka.Ojciec wrócił i koszmar zaczyna się od nowa.Wyrzucona z domu musi radzić sobie sama.Zrozpaczona, samotna
z pogłębiającą się depresją trafia ponownie do szpitala psychiatrycznego.Nie mieści mi sie w głowie jak można własnemu dziecku zgotowac tak okrutny los.
POLECAM!!!

Evik | 2013-07-07
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie należy czytać książki od drugiego tomu. Cóż... Postąpiłam wbrew tej zasadzie. Książka ta jest autobiografią. Specyficzna autobiografią, bo pisana głównie w trzeciej osobie. Dorosła Toni wraca do domu po śmierci ojca uporządkować jego rzeczy. Ojca, który trafił do więzienia za "poważne przestępstwo wobec małoletniej". Za tym eufemistycznym sformułowaniem kryje się siedmioletnie molestowanie córki. Molestowanie, które doprowadziło do ciąży i przymuszonej aborcji, która o mały włos nie zakończyła się śmiercią Antoinette.

Toni wypowiada się w pierwszej osobie. Gdy pisze o sobie z okresu dzieciństwa - o Antoinette - używa trzeciej osoby.
Konsekwencją molestowania było odrzucenie przez rodzinę i pobyt w szpitalu psychiatrycznym.
Drugi pobyt w szpitalu, jego pacjentki, jest dość szczegółowo opisany w tej książce.

Za siedmioletnie wykorzystywanie córki ojciec dostał cztery lata. Nie odsiedział całej kary. Po odsiedzeniu połowy wyroku matka przyjęła go do domu. To Antoinette była...

Aga | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Książka "Kiedy tata powraca" stanowi kontynuację losów Antoinette ("Tylko nie mów mamie"). Przyznam szczerze, że nie czytałam pierwszej części, ale nie przeszkadzało mi to wcale, gdyż książka napisana jest w sposób fenomenalny, a ponadto autorka wielokrotnie wspomina swe przeżycia z dzieciństwa. Podświadomie spodziewałam się, iż to ojciec Toni, który ją molestował, a teraz wyszedł na wolność będzie głównym problemem dziewczyny. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że większym jej wrogiem była jej własna matka nie potrafiąca zapewnić bezpieczeństwa swemu dziecku. Ruth ponownie zawiodła jej zaufanie- przyjęła męża, a swą córkę wyrzuciła z domu. Odwróciła się do niej plecami w czasie choroby i gotowa była zamknąć ją w szpitalu psychiatrycznym byle tylko pozbyć się problemu. Córka z problemami, przypominająca jej o rodzinnych sekretach nie pasowała do wizji idealnej, szczęśliwej rodziny...
Przejmująca i wzruszająca powieść, którą powinien przeczytać każdy....

Malgosia_Cz_ | 2015-03-04
Przeczytana: styczeń 2015

Książkę pisze dziewczyna, którą najbardziej w życiu skrzywdzili rodzice - ludzie, którzy ZAWSZE powinni być ochroną, opieką i oparciem dla życia, które powołali. wstrząsająca opowieść dziewczyny, która wszystkimi swoimi siłami próbuje żyć "normalnie" w nienormalnych okolicznościach.

Noheo | 2013-12-14
Przeczytana: 12 grudnia 2013
Komig | 2013-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2013

Jest to jedna z ciekawszych książek przeczytanych w ciągu ostatnich miesięcy. Książka opowiada historię młodej dziewczyny Toni, która w wieku 6 lat zaczęła być wykorzystywana seksualnie przez swojego ojca. Wydarzenia te były dla niej traumatycznym przejściem i odbiły się na jej młodzieńczym życiu. Pogrążona w depresji dziewczyna pozbawiona pomocy i wsparcia ze strony matki, załamuje się i trafia do szpitala psychiatrycznego. Z czasem okazuje się jednak, że Toni jest silniejsza niż jej się wydaje. Decyduje się walczyć o swoje życie i zdrowie, co ostatecznie jej się udaje i osiąga sukces. Książkę czyta się szybko, przyjemnie. Polecam jej przeczytanie.

Plusy: interesujące opisy pobytu Toni w szpitalu psychiatrycznym. Ogromny plus to postawa Toni, która pomimo wielu nieprzyjemności ze strony matki i ojca (wyrzucenie z domu, brak pomocy w czasie choroby)jest kolejno przy rodzicach w chwili śmierci, nigdy nie mówiąc złego słowa na nich. Choć ona będąc pytaną, czy im wybaczyła, twierdzi,...

Inez | 2017-07-20
Przeczytana: 18 lutego 2017

"Kiedy tata powraca" Toni Maquire jest kontynuacją autobiografii " Tylko nie mów mamie" i opisujacej dalsze losy nastoletniej Toni. Dla dziewczynki koszmar zaczyna się od nowa, a matka jest wręcz szczęśliwa kiedy ojciec Antoinette zjawia się nieoczekiwanie w domu. I w tym momencie Toni odczuła najboleśniejszą zdradę matki, gdy zrozumiała, że to nie ona jest najważniejsza w życiu matki.
Jedyne co pozostało dziewczynie to polegać tylko na sobie i znaleźć siłę na zbudowanie szczęśliwego życia.
Gorąco polecam.

Mononoke | 2014-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Bardzo rozczarowała mnie kolejna powieść Toni Maguire. Z pewnością wiele przeszła, ale kontynuacja jej powieści jest koszmarnie nudna. Na pewno nie polecę nikomu kto, czytał pierwszą część choćby z tego względu, że 4 pierwsze rozdziały to streszczenie poprzedniej książki, a ze 2 ostatnie rozdziały to rozbudowanie końcówki "Tylko nie mów mamie".

W dodatku ponad połowa jest o tym jak to rodzice się nad nią znęcają zabroniwszy jej wrócić późno z tańców, czy każąc przebrać się w coś bardziej skromnego. I o tyle, o ile krzywdy Antoninette były przeogromne i niezaprzeczalne to jednak tu za dużo czasu poświęciła na opis swoich obowiązków zawodowych, czy strojów jakie dobierała, jak na niej leżały, jaki make-up itd.

Dodatkowo tutaj jeśli chodzi o narratorów to pomieszanie z poplątaniem. W części rozdziałów pisze o sobie w 3 osobie, w części pierwszej i choć jest wytłumaczone dlaczego tak, mnie osobiście bardzo to przeszkadzało.

Dopiero pod koniec książka nabiera tempa ale niestety po...

Aleksandra | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Książka która dala dużo domyślenia. Sama jestem rodzicem i wiem ze moje dzieci są moim największym skarbem. Nawet jako matka nie pozwoliłabym skrzywdzić dzieci moich.