Kiedy tata powraca

Wydawnictwo: Amber
When daddy comes home
literatura piękna
Ag2S

Bestseller numer 1 w Wielkiej Brytanii Kontynuacja tragicznej autobiografii Tylko nie mów mamie, bestsellera z 1. miejsc brytyjskich list przez wiele tygodni. Myślała, że wreszcie jest bezpieczna. Że znowu może być dzieckiem. Ojciec, który ją gwałcił przez osiem lat, trafił do więzienia. Teraz wraca do domu… W bestsellerze Tylko nie mów mamie Toni Maguire opisała szokującą historię swojego...

Bestseller numer 1 w Wielkiej Brytanii

Myślała, że wreszcie jest bezpieczna. Że znowu może być dzieckiem.
Ojciec, który ją gwałcił przez osiem lat, trafił do więzienia.
Teraz wraca do domu…

W bestsellerze Tylko nie mów mamie Toni Maguire opisała szokującą historię swojego dzieciństwa i zdrady matki. Matki, która przez osiem lat pozwalała, by ojciec molestował małą Antoinette – aż do chwili, gdy dziewczynka zaszła w ciążę i o mało nie przypłaciła tego śmiercią, a wszyscy ją potępili.

Teraz, kiedy ojciec nareszcie zniknął z jej życia, Toni wybacza matce. Wierzy, że mogą znów być razem szczęśliwe. To jej najlepsze chwile, wypełnione spokojem i nadzieją. Bez ojca między nią a matką nawiązuje się serdeczna więź. Toni snuje plany na przyszłość, zyskuje pewność siebie, poczucie własnej wartości.
Aż pewnego dnia zastaje ojca w swoim ukochanym fotelu. Tatuś wrócił. O dwa lata za wcześnie.
Dla Toni koszmar zaczyna się na nowo.

Wciąż rozpaczliwie wierzy, że matka potrafi wybrać pomiędzy bezpieczeństwem córki a mężem. I matka wybiera...

To dla Toni ostateczny cios. Załamana, zrozpaczona, samotna czuje, że nie potrafi już żyć. Że nie ma po co żyć. Pogłębiająca się depresja zaprowadzi ją znów na oddział szpitala psychiatrycznego. Lecz kiedy Toni myśli, że sięgnęła już ostatniego kręgu piekła, okazuje się, że to, czego bała się najbardziej, jest dopiero przed nią…

Pierwsza autobiografia Toni MaguireTylko nie mów mamie przypomina niewiarygodną wręcz powieść z najwyższej półki. Napisana pięknym językiem, przejmująca i wzruszająca historia, została wydana w 12 krajach. W Wielkiej Brytanii zajmowała przez wiele tygodni 1. miejsce na listach bestsellerów.

W Kiedy tata powraca – również bestsellerze numer 1 - Toni Maguire opisuje swoje dalsze losy nastolatki i pokazuje, że siłą woli można pokonać zło, przezwyciężyć przeszłość i nauczyć się żyć na nowo.

Po sukcesie jej autobiografii Toni Maguire dostawała tysiące listów od ludzi krzywdzonych w dzieciństwie. Postanowiła im pomóc: od lat wykorzystuje swoje tragiczne doświadczenia i swój wyjątkowy talent literacki, spisując traumatyczne wspomnienia innych molestowanych przez rodziców i opiekunów, by mogli się z nimi uporać.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1395/kiedy-tata-powraca

mairi | 2018-05-27
Na półkach: Przeczytane, 2018

Ta książka aż boli. Przez cały czas zastanawiałam się jak można być tak nieczułym na krzywdę swojego własnego dziecka, jak można stawać po stronie oprawcy, jaka matka tak postępuje?

Przerażająca historia dziewczyny molestowanej seksualnie przez ojca, która zachodzi przez niego w ciążę a za wymuszoną aborcję trafia do szpitala psychiatrycznego. Gdy decyduje się wyznać co się jej przytrafiło do więzienia trafia jej ojciec (jak rozumiem za zmuszenie do aborcji a nie za molestowanie). Niestety, ona jest już napiętnowana, nieczysta, grzeszna. Nie może poradzić sobie z życiem a matka, winiąca ją za tą całą sytuację, czeka z niecierpliwością na powrót męża. Bardzo, bardzo smutny i przykry obraz Irlandii poprzedniego stulecia.

Inez | 2017-07-20
Przeczytana: 18 lutego 2017

"Kiedy tata powraca" Toni Maquire jest kontynuacją autobiografii " Tylko nie mów mamie" i opisujacej dalsze losy nastoletniej Toni. Dla dziewczynki koszmar zaczyna się od nowa, a matka jest wręcz szczęśliwa kiedy ojciec Antoinette zjawia się nieoczekiwanie w domu. I w tym momencie Toni odczuła najboleśniejszą zdradę matki, gdy zrozumiała, że to nie ona jest najważniejsza w życiu matki.
Jedyne co pozostało dziewczynie to polegać tylko na sobie i znaleźć siłę na zbudowanie szczęśliwego życia.
Gorąco polecam.

xntxq | 2016-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Co tu dużo pisać... Książka tak samo ciekawa, trzymająca w napięciu i fascynująca jak pierwsza część.
Pokazanie w tej książce tego jak jej tata wraca z więzienia, jak taka młoda bohaterka sobie radzi z tymi wszystkimi problemami i mimo jej załamania potrafi pokazać że każdy może odnaleźć w sobie siłę na pokonanie zła tego świata jest wręcz fascynujące jak i przerażające.
Polecam bardzo to przeczytać. Po przeczytaniu książki inaczej postrzega się otaczające rzeczy.

Majka | 2016-12-11

ciężka książka. Dziewczynka gwałcona przez własnego ojca! przez osiem lat!!!
to boli :( tacy powinni mieć dożywocie, a on wyszedł...

Lamika | 2016-12-04
Przeczytana: 14 lipca 2014

Moje pierwsze wrażenie podczas lektury, to że autorka chce wycisnąć jak najwięcej pieniędzy po sukcesie pierwszej części szokującej autobiografii. Jednak w tej książce, mimo zapowiadania sensacji trochę na wyrost, jest wiele mądrych przemyśleń i analiz nt. życia w rodzinie, które można dopasować nawet do rodziny całkiem niepatologicznej. Nie zaszkodzić przeczytać.

Karo | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016

nie oceniam historii, przeżyć autorki, to są rzeczy, których nikomu się nie życzy.
czytanie szło momentami opornie, tak jak ktoś już napisał, główne dramaty obracały się wokół niestosownych fryzur.
przykro mi, że już w pierwszym rozdziale, na pierwszej stronie znajduję w tłumaczeniu :"... a zdradziecka pamięć zaczęła mnie cofac wstecz..." dziękuję bardzo.
zrobil na mnie wrazenie opis szpitala, zwlaszcza to, jak wyglada rutyna oddzialu dlugoterminowego. nieswiadomie zaczelam od drugiej części historii autorki, mimo wszystko decyduje się, aby zmierzyc sie z pierwszą.

Aleksandra | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Książka która dala dużo domyślenia. Sama jestem rodzicem i wiem ze moje dzieci są moim największym skarbem. Nawet jako matka nie pozwoliłabym skrzywdzić dzieci moich.

Seranity | 2016-08-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Kiedy skończyłam pierwszą książkę, byłam wprost zachwycona, że mogę przeczytać kontynuację. Troszkę się jednak zawiodłam, niektóre fragmenty mnie nużyły i sprawiały, że miałam ochotę skończyć już tę książkę.

pralina | 2016-03-04

W mojej ocenie ta część spodobała mi się bardziej niż jej poprzedniczka. Choc napisana jest dość nierówno ( historia nabiera rozpędu i wciąga po to by za chwile zmienić watek i przynudzic na chwile ), to jednak to co działo się w dorosłym już życiu Toni było mega ciekawe i równie szokujące...

Rybka | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka opowiada o kobiecie, która przeżyła koszmar. Była molestowana przez własnego ojca. Jest to historia kobiety, która miała już dość, załamała się. Bez pomocy od nikogo musiała zmierzyć się z tym, że jej tatuś wrócił z więzienia. A mama się na to zgodziła. Przeżywała ciężką pracę, zbieranie pieniędzy na studia, chciała znaleźć chłopaka. Wszystko, żeby uciec z domu, w którym nie czuła się bezpiecznie. Co na to matka? Kazała jej się wyprowadzić. Nie wiem jak silną psychikę miałby człowiek, gdyby nie znalazł się potem w szpitalu psychiatrycznym, gdzie leczono ludzi bezskutecznymi i bolesnymi metodami.