Pokochaj mnie mamo

Wydawnictwo: Hachette
I Did Tell, I Did
literatura faktu
all92

Cassie miała straszne dzieciństwo. Niekochana i zaniedbywana przez matkę, wykorzystywana seksualnie od najmłodszych lat przez kochanka matki, który okazał się jej biologicznym ojcem. A mimo to rozpaczliwie czekała na miłość wyrodnej rodzicielki. W dorosłym życiu przeszła dwa trudne rozwody, ale wreszcie udało jej się wyjść na prostą. Jej doświadczenia są przerażające, ale mogą pomóc innym skrzywdzonym powrócić do życia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

Ulka | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

To jak zapamiętamy dzieciństwo niewątpliwie wpływa na życie dorosłe. Przykładem tego może być nasza bohaterka lektury.
Jestem głeboko poruszona po przeczytaniu tej historii. Ile bólu, cierpienia potrafi wyrządzić jedna osoba,żeby całe piętno jej zła odbiło się na dalszym życiu. I jeżeli ta kobieta uważała się za "matkę" to w tym momencie ja nie wiem kim jestem.
I jednego nie mogę zrozumieć?
Dlaczego nikt się nie zorientował co się dzieje?
Gdzie rodzeństwo z którym Cassie się wychowała? Skoro byli tacy dobrzy dlaczego nik nie wyciągnął do niej ręki?
Życie jest naprawdę trudne i nigdy nie zrozumiem postępowania niektórych ludzi.

Karolina Karlik | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

"Pokochaj, mnie mamo" jest "przerażająca". Nie dlatego, że jest źle napisana, nie będę oceniać tu warsztatu autorki, bo też nie jest ona humanistką czy pisarką z zawodu.

Cassie jest kobietą która została niebywale skrzywdzona przez własnych "rodziców", (ciężko nazwać tych ludzi rodzicami) to ile krzywd jej wyrządzili jest po prostu nie do wyobrażenia. Jak przesiąknięty złem i egoistyczny potrafi być człowiek tego moja głowa nie może pojąc. Jak można być tak zwyrodniałą matką, pozbawioną jakiejkolwiek empatii, uczuć, matczynej miłości? Jak można być ojcem - gwałcicielem? Na te pytanie po przeczytaniu tej książki nie znajduję odpowiedzi.

E-book w czasie czytania wywołał we mnie złość, żal, chciałam nakopać do dupy Billemu i Kath, wyrzucić w złości laptop przez okno, jak można krzywdzić tak strasznie malutkie, bezbronne dziecko?

Wstrząsająca historia.

Kiwi_Agnik | 2013-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

"Pokochaj mnie mamo" to wstrząsająca opowieść o dziewczynce, od najmłodszych lat odtrącaną przez matkę. W tej historii poruszające jest to,że bez względu na ponoszone porażki Cassie cały czas próbowała zdobyć uczucia matki.

Książka dobra, czyta się ją z zapartym tchem, ja przeczytałam ją w jeden wieczór.

Polecam.

Ania | 2013-03-25
Przeczytana: listopad 2012

Wstrząsajaca opowieść kobiety o tym co przeszła w życiu przez swoją matkę,która traktowała ją potfornie i o ojcu,który ją gwałcił.Aż ciężko uwieżyć że ta opowieść jest pisana przez życiowe doświadczenia.

Renata | 2012-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Odkąd ją zobaczyłam, od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. To moja pierwsza książka z serii "pisane przez życie" .
Dziecko, niewinna istota, której nie dane było mieć dobrego dzieciństwa i jak się później okazało dalszego życia. Zamiast zabaw, uśmiechu, beztroskich chwil bohaterka miała życie pełne strachu, cierpienia, poczucia niższości. Była przekonana, że wszystko co złe, pojawia się za jej sprawą. Już w najmłodszych latach doznaje niesamowitego bólu - zarówno fizycznego , jak i psychicznego. Dzień po dniu - ciągle ta sama rzeczywistość. Bohaterka jest szarą myszką na tle swojego rodzeństwa, znajduje się na marginesie rodzinnym. Poza wszelkim zainteresowaniem i uwagą najbliższych. Dziewczynka już od najmłodszych lat nie rozumie, dlaczego jej mama tak jej nienawidzi, i za wszelką cenę chcę ją uszczęśliwić - niestety bez rezultatu.
Wspaniała i niesamowicie wzruszająca historia kobiety, która przeżyła piekło na ziemi. Czytałam tą książkę jednym tchem - wzruszająca opowieść...

kasandra_85 | 2011-07-25
Przeczytana: lipiec 2011

Wstrząsająca i poruszająca historia młodej kobiety, która będąc dzieckiem przeszła przez piekło, które zgotowała jej matka bita, niekochana i niechciana przez własną matkę..na każdym kroku szykanowana, nie poznała uczucia prawdziwego tego matczynego.
Matka Cassie rodzeństwo traktowała najlepiej, ją zawsze o coś karciła..wyzywała od kłamczuch, szarej myszy. Cassie oczekiwała od niej, że ją przytuli,powie że jest ukochaną córeczką nigdy czego takiego jej nie powiedziała,tylko cierpiała w samotności zamykała się we własnym pokoju.
Cassie bardzo pragnęła usłyszeć od swojej mamy, że bardzo ją kocha a na próżno się starała, błagała o jej miłość, a nie otrzymała nic w zamian.
Przybrany tata dziewczynki jedynie rozumiał ją, zawsze pocieszał była jego ukochaną córką.
Serce mi się krajało jak można być takim potworem, mieć serce z kamienia i pozbawionym uczuć do tak małego dziecka, niczemu niewinna, mała dziewczynka zaznała zbyt dużo cierpień, krzywdy. Wujek Bill, czyli jej ojciec...

adorable | 2015-03-06
Przeczytana: 27 lutego 2015

Cassie od pierwszego dnia własnych narodzin była szykanowana, odrzucana oraz wyśmiewana przez swoją matkę. Dziewczynkę nieustannie traktowano zdecydowanie gorzej niż rodzeństwo, przez co również nigdy nie była w stanie sprostać wymaganiom rodzicielki, nawet jeśli robiła wszystko pod jej dyktando. Jedyną osobą, która wykazywała jakiekolwiek zainteresowanie losem Cassie, okazał się jej chrzestny. Początkowe niewinne kupowanie słodyczy, przytulanie czy zabieranie na wycieczki sprawiały mnóstwo radości zahukanemu, niechcianemu oraz zdołowanemu dziecku. Jednak zachowanie wujka zaczęło zmieniać się i brnąć w niezwykle niebezpieczne rejony, jakie przestały podobać się dziewczynce...

Seria "Pisane przez życie" charakteryzuje się poruszaniem bardzo trudnych i osobistych tematów, do których zgłębienia często należy dojrzeć. Historia Cassie Harte jest przerażająca - wielu osobom może wydawać się wręcz...

kamyk576 | 2014-02-07

''Pokochaj mnie mamo to poruszająca historia dziewczynki, która rozpaczliwie czekała na miłośc wyrodnej matki! ''

Poruszająca książka, polecam.

„Jednak to nie ból fizyczny był dla mnie najgorszy, ale zbolała dusza.”*

Niekochana, niechciana, uważana za pomyłkę życia. Jej miało nie być. Od małego mama uświadamia jej, że jej nie kocha, że zniszczyła jej życie. Jest tylko kulą u nogi. Na dodatek jest głupia i wszystko robi źle, źle, źle… Nie kocham cię, nie kocham cię, nie kocham cię… Tylko te słowa ciągle słyszy…

W „Pokochaj mnie mamo” poznajemy losy Cassie. Teraz już dorosła kobieta opisuje swoje życie od momentu, który pamięta. A nie było wcale takie miłe jak być powinno. Już od dziecka matka pokazywała jej, że jej nie kocha i jest tylko przykrym obowiązkiem.
„- Nie chciałam cię mieć – mówiła ciągle mama – zmarnowałaś mi życie.”**
Zawsze słyszała, że zawadza, źle coś robi, jest głupia czy też nic nie umie. Nikt jej nie kocha, bo na to nie zasługuje. Nie wiadomo jakby się starała nigdy nie była w stanie zadowolić tej, której miłość chciała zdobyć, a która powinna kochać bezwarunkowo. Gdy mała dziewczynka słyszy to...