Na zdrowie Niezbędnik

Wydawnictwo: Astrum
837277126X
poradniki

Tkaczyk Anna (red.) Wydawca:ASTRUM Format:10.0x14.0cm Oprawa:Miękka Objętość:112 Rok wydania:2003   Książeczka Na zdrowie!... jest podręcznym zbiorem toastów i zabawnych, adekwatnych zawołań na wiele wyjątkowych okazji. Poczynając od utworów znanych poetów, przez bardziej współczesne teksty. Znaleźć tu można mniej lub bardziej przyzwoite wierszyki związane z piciem alkoholu, fraszki, przysłowia, a nawet aforyzmy i przemyślenia starożytnych, nadające się do wznoszenia toastów i gorących dyskusji w gronie miłośników boga wina i urodzaju Bachusa. Jest też rozdział poświęcony umacnianiu więzi międzynarodowych, czyli toasty w różnych językach. Jednak, oprócz natchnionych tekstów i mądrości ludowych, można tu znaleźć także bardziej pragmatyczne rady w postaci mini-słownika pojęć związanych z alkoholem, sztandarowe przepisy na drinki oraz (wtajemniczeni docenią ten rozdział najbardziej) kilka dobrych rad na dzień po ... Nie pozostaje zatem powiedzieć nic innego jak: Na zdrowie!

Książka | 2013-12-09