Oczy meduzy

Tłumaczenie: Artur Kuć
Cykl: Seria Toskańska (tom 3)
Wydawnictwo: Videograf
6 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Die Augen der Medusa. Ein Montesecco Roman
Toskania śledztwo
Lady_B

Spokojne życie mieszkańców Montesecco zakłóca nagła eksplozja, w której ginie prokurator Malavoglia. Następnego dnia jednostka specjalna włoskiej policji otacza wioskę szczelnym kordonem i próbuje wejść do budynku, gdzie ukrył się domniemany zamachowiec wraz z zakładnikami. Podejrzanym staje się 17-letni Vannoni, który w wysyłanych ze swego komputera mailach stawia absurdalne żądania. Mieszkańcy Montesecco nie wierzą w jego winę i rozpoczynają własne śledztwo. Gra idzie o najwyższą stawkę, dlatego nie wahają się użyć niekonwencjonalnych metod...

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

allison | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

"Oczy meduzy" to, niestety, ostatnia część toskańskiej trylogii. Wielka szkoda, bo bardzo polubiłam klimat i postacie, a w dodatku trzeci tom okazał się najlepszy, więc z żalem odłożyłam go na półkę.

Od ostatnich dramatycznych wydarzeń w Montesecco znów upłynęło kilka lat. Nowe kryminalne niespodzianki kolejny raz stawiają życie osady na głowie i wreszcie spełniają marzenia mieszkańców - o wiosce jest głośno w całym kraju.
Najazd dziennikarzy i policjantów okazuje się jednak więcej niż uciążliwy. Rodzi to nowe problemy, ale i zabawne sytuacje. Najstarsza mieszkanka Montesecco, której pamięć mocno szwankuje, jest przekonana, że to... Niemcy znów najechali jej wieś, więc organizuje swój prywatny ruch oporu. Pomysły staruszki bawią do łez, zaś jej kulinarna akcja pod hasłem "kto sra, ten nie strzela", stanowi ukoronowanie konspiracyjnych podstępów.

W "Oczach meduzy" akcja płynie bardziej żywiołowo niż w poprzednich dwóch tomach. Dużą rolę znów odgrywają osobiste perypetie...

Beata | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012

Trzecia części tzw. serii toskańskiej. Montesecco to mała wieś, licząca 25 mieszkańców. Wszyscy znają się jak przysłowiowe łyse konie. Tak jak i w pierwszej części, atmosfera miejsca i stosunki sąsiedzkie zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Cudnie się czyta.

magdalamy | 2018-03-07
TataKazika | 2016-07-25