Sępom na pożarcie

Bernhard Jaumann Wydawnictwo: Fantazmaty kryminał, sensacja, thriller
Fantazmaty
2020-05-26
2020-05-26
Joanna Mirek, Alicja Janusz, Anna Przepiórka, Dorota Gulbinowicz, Izabela Ciupak, Marlena Zalewska, Radosław Wójcik, Agata Łacińska, Zuzanna Mamala, Justyna Sadowska

Ta antologia mi się bardzo podobała. Odnosiła się do historii kryminalnych dziejących się na niemieckiej kolonii. Same opowiadania były dla mnie wciągające.

Niezbyt ciekawe opowiadania, nie zaskakują niczym, ale czyta się je dobrze co może być również zasługą dobrego tłumaczenia.

Genialne opowiadania kryminalne w świetnym przekładzie! Każde trzyma w napięciu do samego końca, a najbardziej tytułowe opowiadanie. Brawa dla Tłumaczy i Wydawców!!! Miejmy nadzieję, że cykl będzie kontynuowany :)

Gdy sięgałem po kolejnego ebooka udostępnionego przez Fantazmaty spodziewałem się innej tematyki. Tym razem dostajemy zbiór ośmiu opowiadań o tematyce kryminalnej. I jak to ze zbiorami bywa jedne opowiadania są lepsze inne gorsze.
Może nie należy wybrzydzać (darowanemu koniowi …) bo za darmo można poczytać, ale jednak inne bezpłatne pozycje z Fantazmatów przyzwyczaiły mnie do lepszej lektury.
Tak czy inaczej – można przeczytać, nie wymaga to jakiegoś specjalnego wysiłku, ale w mojej opinii na ocenę „dobra” raczej nie zasługuje.

Dziwi mnie trochę ta pozycja w fantazmatach. Niemniej moim zdaniem na szczególną uwagę zasługuje opowiadanie tytułowe, reszta tak jak ocena całości, raczej przeciętna.

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

• Typ A: Gatunek: Fantastyka
  • Kosmici, duchy, elfy
  • Posiadam ebook
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Sępom na pożarcie