Lubimyczytać.pl to:

LATARNIK
poradniki
typ
papier
6.15 (457 ocen i 39 opinii)

Opis książki

Ciąg dalszy książki "W dżungli życia".

W nowej książce piszę o spełnianiu marzeń, życiowym lenistwie, byciu wojownikiem, samotności, silnej woli, odwadze, oczekiwaniach, samodzielności, alkoholu, o tym jak sobie radzić z brakiem poczucia własnej wartości, złymi emocjami i bezsilnością, piszę też o szczęściu. Także w miłości.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
fiszunia | 2010-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2010

Spodziewałam się książki podróżniczej, a tymczasem przeczytałam rozprawę filozoficzno-psychologiczną o leniwcach i wojownikach. Ale nie o zwierzęta, ani wojowniczych Indian tu chodzi, a o ludzi i ich naturę - człowieka leniwca i człowieka wojownika.

Jak dla mnie książka pani Pawlikowskiej jest nazbyt umoralniająca. Nie przeczę, Autorka porusza ważne kwestie, chociażby uzależnienia od alkoholu, czy po prostu relacji międzyludzkich, ale czy od razu trzeba przybierać taki pouczający ton? Coś w stylu "ja jestem dobrym człowiekiem, bo nie piję, nie palę, nie kłamię, segreguję śmieci itp.", chwilami miałam wrażenie, że Autorka to jedyny "wojownik" na ziemi, a wszyscy pozostali to "leniwce" nie radzące sobie z życiem.

Czytając nie mogłam się pozbyć jakiegoś wewnętrznego przekonania, a może bardziej wrażenia, że to zbiór frazesów, teorii i definicji ściągniętych z internetu i sklejonych w całość, a wszystko podciągnięte pod początkowo przyjęte definicje leniwca i wojownika.

Może mi ktoś zar...

keys | 2011-12-12
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: grudzień 2010

Bardzo wiele cennych rad, książkę poznałam w trudnym momencie mojego życia, zawdzięczam jej spokój ducha, który pozwoliła mi odnaleźć w codzienności. Adresowana do młodzieży ale zaręczam, że przydatna niezależnie od wieku.

PrzyAromacieKawy | 2011-09-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2011

Zafascynowana i pozytywnie zaskoczona książką Pani Pawlikowskiej "W dżungli życia" od razu zabrałam się za kolejną część. Postanowiłam nad sobą popracować a sposoby, które podpowiada Pawlikowska są bardzo trafione. No nie zawiodłam się! Każdy zapewne pomyśli sobie, że jest to biadolenie o związkach, o miłości i takich tam babskich sprawach. Nic bardziej mylnego. "W dżungli miłości" to rzeczywiście książka o miłości, o poszanowaniu drugiego człowieka, o tworzeniu partnerstwa, o tworzeniu i utrzymaniu miłości w związku. Wynika z niej jednak - a przynajmniej ja dotarłam do takiej prawdy - że nie osiągniesz tego wszystkiego dopóki nie stworzysz miłości do samego siebie. Trzeba najpierw zaakceptować samego siebie, poukładać się ze sobą, być zadowolonym ze swoich postaw, zachowań, decyzji, które podejmujesz, codzienności, odmienności (jeśli taką prezentujesz) itd. Dopiero wtedy człowiek będzie mógł naprawdę współżyć z drugim człowiekiem i to nie tylko z partnerem, ale też przyjacielem, współ...

natts | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

Po świetnym poradniku "W dżungli życia" nie oczekiwałam, że kolejna część będzie przynajmniej równie dobra, zwłaszcza, że przeczytałam sporo negatywnych recenzji. Cóż, muszę więc się z nimi nie zgodzić i wyrazić swoje zdanie, które brzmi następująco:coś wspaniałego. Pomimo, że niektóre prawdy zawarte w książce są niemalże oczywiste, tak wielu z nas w życiu nie pomyślałoby, że do pełni szczęścia musimy przede wszystkim pokochać samych siebie-bez tego ani rusz.
Przez początkowe rozdziały przeszłam spokojnie i bez zachwytów, zapewne dlatego, że tematyka nie bardzo mnie dotyczyła. Dlatego też nie powinnam się do nich odnosić i ich komentować, gdyż nie miałam nigdy do czynienia z osobami uzależnionymi od alkoholu, pomijając pijących rówieśników, spotykających się co piątek "na melanżu".(Brr, cóż za wstrętne słowo).
Zaczynając część piątą:Jak zostać wojownikiem, na moich policzkach stopniowo zaczęły pojawiać się wypieki, w mej głowie tworzyły się plany i postanowienia i uświadomiłam sobie w...

Jenah | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Podeszłam do tego poradnika na tzw. "luzie". Fragmenty, które mnie nie interesowały po prostu opuszczałam, poświęcając więcej czasu ciekawszym partiom tekstu. Wbrew pozorom nie jest to poradnik skierowany do samotnych osób poszukujących miłości swojego życia. Znajdziemy tu trochę porad na temat tego, co można zrobić, by dwoje ludzi mogło stworzyć udany związek, jednak kluczowym tematem jest tu miłość... do samego siebie. Autorka bardzo wyraźnie podkreśla wartość przyjaźni, ale nie tej, którą obdarzamy drugiego człowieka.

"Bądź dla siebie przyjacielem. To jest najważniejsze ze wszystkiego. To jest podstawa, na której możesz wszystko zbudować. Od tego musisz zacząć".

"Tylko człowiek, który lubi i szanuje siebie, jest w stanie osiągnąć upragniony cel i zaznać spełnienia".

Autorka dokonuje ciekawego skądinąd podziału ludzi na dwie kategorie - na leniwców i wojowników. W wielkim skrócie leniwiec to ten, który boi się zmian, odsuwa od siebie nieprzyjemne myśli o problemach wymag...

Felzmann | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Jeden wielki banał. Poza tym książka jest przegadana. Wydaje mi się jednak, że może być pomocna dla nastolatek rozpoczynających pracę nad sobą.
Zdumiewa mnie ta ogromna ilość książek napisanych przez Pawlikowską. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy przy tak masowej produkcji, jakość wyrobu może być wysoka.

Karolina | 2011-07-18

Piszę to z żalem, ale jest to najgorsza książka z jaką przyszło mi mieć do czynienia chyba w całym moim czytelniczym życiu.

Jest bardziej infantylna niż "Czerwony Kapturek". Mam wrażenie, że pisała ją jakaś zrozpaczona 13-latka, wchodząca w okres dojrzewania.

A ten podziała na leniwców i wojowników wywołał we mnie atak histerycznego śmiechu.(Do chwili obecnej, jak sobie przypomnę wyróżniki leniwca, to mi się humor poprawia).

Zazwyczaj wychodzę z założenia, że wszystkiego trzeba w życiu spróbować, chociażby po to, żeby przekonać się, jakie jest beznadziejne, ale tej książki NIE POLECAM NIKOMU, to już lepiej sobie tego czerwonego Kapturka poczytać.

Madzia | 2010-11-20
Przeczytana: wrzesień 2010

Jedna z najlepszy książek, jaką miałam ostatnimi czasy przeczytać. Żałuję, że nie powstała wcześniej, gdy wchodziłam w okres dojrzewania. Wspaniały poradnik, jak radzić sobie w życiu.

wredo | 2011-07-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 17 lipca 2011

Ciężko jest mi ocenić tę książkę, ponieważ z jednej strony zawiera wiele cennych rad, które zapewne postaram się wykorzystać w życiu, a z drugiej zaś strony w paru kwestiach nie zgadzam się z autorka..Przykład z jej mamą uzależnioną od papierosów spowodował, że zmieniłam zdanie o niej jako człowieku na gorsze. Rozumiem, że jej mama jest dorosłym człowiekiem i odpowiada sama za siebie i za swoje czyny, ale jak sama pisze w swojej książce osoba uzależniona nie ma już kontroli nad swoim zachowaniem i czy jej się to podoba czy nie nadal jest jej matką, która ją wychowała, a nie jakimś tam obcym człowiekiem, któremu może zwrócić uwagę i dalej niech sobie robi co chce..Kolejną rzeczą, z którą nie do końca się zgadzam jest jej podział na ludzi o osobowości leniwca i wojownika. Według mnie pomija, a raczej wyklucza różnice pomiędzy kobietą, a mężczyzną co według mnie jest błędem, ponieważ zarówno mężczyźni jak i kobiety mają różne patrzenie na te same sprawy co nie oznacza, że przez wspólną pr...

almondfairy | 2014-02-01
Przeczytana: styczeń 2014

nie powiedziałabym, że jest to książka o miłości. ta część serii jest uzupełnieniem, kontynuacją 'W dżungli życia'. dużo miejsca poświęca sposobom na pokonanie w sobie leniwca, stanie się życiowym wojownikiem, zdobywanie silnej woli i siły do walki. wszystkie te aspekty pozwalają na stworzenie zdrowego związku, ale główną rolę odgrywają w osiąganiu wyznaczonych celów, spełnianiu marzeń, satysfakjonującemu życiu. bo powszechnie wiadomo, że osoby "życiowo ogarnięte" stworzą lepsze, zdrowsze, szczęśliwsze związki.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku