W dżungli miłości

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
poradniki

Ciąg dalszy książki "W dżungli życia".

W nowej książce piszę o spełnianiu marzeń, życiowym lenistwie, byciu wojownikiem, samotności, silnej woli, odwadze, oczekiwaniach, samodzielności, alkoholu, o tym jak sobie radzić z brakiem poczucia własnej wartości, złymi emocjami i bezsilnością, piszę też o szczęściu. Także w miłości.

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
fiszunia | 2010-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2010

Spodziewałam się książki podróżniczej, a tymczasem przeczytałam rozprawę filozoficzno-psychologiczną o leniwcach i wojownikach. Ale nie o zwierzęta, ani wojowniczych Indian tu chodzi, a o ludzi i ich naturę - człowieka leniwca i człowieka wojownika.

Jak dla mnie książka pani Pawlikowskiej jest nazbyt umoralniająca. Nie przeczę, Autorka porusza ważne kwestie, chociażby uzależnienia od alkoholu, czy po prostu relacji międzyludzkich, ale czy od razu trzeba przybierać taki pouczający ton? Coś w stylu "ja jestem dobrym człowiekiem, bo nie piję, nie palę, nie kłamię, segreguję śmieci itp.", chwilami miałam wrażenie, że Autorka to jedyny "wojownik" na ziemi, a wszyscy pozostali to "leniwce" nie radzące sobie z życiem.

Czytając nie mogłam się pozbyć jakiegoś wewnętrznego przekonania, a może bardziej wrażenia, że to zbiór frazesów, teorii i definicji ściągniętych z internetu i sklejonych w całość, a wszystko podciągnięte pod początkowo przyjęte definicje leniwca i wojownika.

Może mi ktoś...

keys | 2011-12-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: grudzień 2010

Bardzo wiele cennych rad, książkę poznałam w trudnym momencie mojego życia, zawdzięczam jej spokój ducha, który pozwoliła mi odnaleźć w codzienności. Adresowana do młodzieży ale zaręczam, że przydatna niezależnie od wieku.

Felzmann | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Jeden wielki banał. Poza tym książka jest przegadana. Wydaje mi się jednak, że może być pomocna dla nastolatek rozpoczynających pracę nad sobą.
Zdumiewa mnie ta ogromna ilość książek napisanych przez Pawlikowską. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy przy tak masowej produkcji, jakość wyrobu może być wysoka.

Hanna | 2015-09-16

Następny poradnik, przeznaczony nie tylko dla nastolatek. Cieszą mnie spotkania z Beatą Pawlikowską w takiej formie.

Sylwia Binkowicz | 2014-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2014

Pani Beato, jak mnie Pani cholernie zdenerwowała!
Ja rozumiem, nie jestem doskonała, nigdy nie byłam, w testach publikowanych w tej książce też nie wypadam najlepiej, choć szczerze powiedziawszy zupełnie się z nimi nie zgadzam (ok, jestem na studiach, ale nie jestem alkoholikiem, serio), palę papierosy, często rzucam niedopałki przez okno. Mimo tego wszystkiego cholera mnie wzięła jak taki dobry człowiek jak Pani, taki wojownik, taki mędrzec może napisać, że nie zamierza pochylać się nad łóżkiem własnej matki-palaczki w razie jej zawału serca, tylko planuje odwrócić się w przeciwną stronę, bo człowiek dorosły jest świadomy, musi ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Ok, wszystko fajnie, tylko albo jesteśmy "W dżungli miłości", albo "W ciemnym lesie pieprzonych egoistów".
Żegnam, Pani Beato.

Firewarrior | 2015-01-18

"Pewnego dnia uświadomiłam sobie, że moja mama jest całkowicie dorosłą osobą i sama decyduje o swoim życiu. Jeżeli palenie papierosów doprowadzi ją do zawału serca, to nie wiem czy będę czuwała dzień i noc przy jej łóżku w szpitalu. Jako dorosły człowiek na pewno rozumie zależność między paleniem papierosów a własnym zdrowiem, więc będzie musiała ponieść konsekwencje swoich decyzji."

Te niezmierzone pokłady miłości... Książka powinna się nazywać "W dżungli wszechwiedzącego, wszechegoistycznego umysłu Pawlikowskiej".

PrzyAromacieKawy | 2011-09-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2011

Zafascynowana i pozytywnie zaskoczona książką Pani Pawlikowskiej "W dżungli życia" od razu zabrałam się za kolejną część. Postanowiłam nad sobą popracować a sposoby, które podpowiada Pawlikowska są bardzo trafione. No nie zawiodłam się! Każdy zapewne pomyśli sobie, że jest to biadolenie o związkach, o miłości i takich tam babskich sprawach. Nic bardziej mylnego. "W dżungli miłości" to rzeczywiście książka o miłości, o poszanowaniu drugiego człowieka, o tworzeniu partnerstwa, o tworzeniu i utrzymaniu miłości w związku. Wynika z niej jednak - a przynajmniej ja dotarłam do takiej prawdy - że nie osiągniesz tego wszystkiego dopóki nie stworzysz miłości do samego siebie. Trzeba najpierw zaakceptować samego siebie, poukładać się ze sobą, być zadowolonym ze swoich postaw, zachowań, decyzji, które podejmujesz, codzienności, odmienności (jeśli taką prezentujesz) itd. Dopiero wtedy człowiek będzie mógł naprawdę współżyć z drugim człowiekiem i to nie tylko z partnerem, ale też przyjacielem,...

Jenah | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Podeszłam do tego poradnika na tzw. "luzie". Fragmenty, które mnie nie interesowały po prostu opuszczałam, poświęcając więcej czasu ciekawszym partiom tekstu. Wbrew pozorom nie jest to poradnik skierowany do samotnych osób poszukujących miłości swojego życia. Znajdziemy tu trochę porad na temat tego, co można zrobić, by dwoje ludzi mogło stworzyć udany związek, jednak kluczowym tematem jest tu miłość... do samego siebie. Autorka bardzo wyraźnie podkreśla wartość przyjaźni, ale nie tej, którą obdarzamy drugiego człowieka.

"Bądź dla siebie przyjacielem. To jest najważniejsze ze wszystkiego. To jest podstawa, na której możesz wszystko zbudować. Od tego musisz zacząć".

"Tylko człowiek, który lubi i szanuje siebie, jest w stanie osiągnąć upragniony cel i zaznać spełnienia".

Autorka dokonuje ciekawego skądinąd podziału ludzi na dwie kategorie - na leniwców i wojowników. W wielkim skrócie leniwiec to ten, który boi się zmian, odsuwa od siebie nieprzyjemne myśli o problemach...

Karolina | 2011-07-18
Endemonidia | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Tytuł książki jest mylący i dlatego z pewnością nie sięgną po nią osoby, które mogłaby zainteresować, a te które chcą przeczytać mogą się mocno rozczarować. Chaotyczny zbiór frazesów składający się na całość powinien nosić raczej tytuł "W dżungli miłości... własnej", wtedy być może zainteresowałby jakiegoś wygodnickiego egoistę, który być może znalazłby tam jakąś złotą myśl dla siebie, usprawiedliwiającą życie w obojętności na innych. W tą podróż autorka najwyraźniej zapomniała zabrać gps i trafiła nie do tej dżungli do której planowała.