W dżungli miłości

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
6,2 (574 ocen i 53 opinie)
poradniki

Ciąg dalszy książki "W dżungli życia".

W nowej książce piszę o spełnianiu marzeń, życiowym lenistwie, byciu wojownikiem, samotności, silnej woli, odwadze, oczekiwaniach, samodzielności, alkoholu, o tym jak sobie radzić z brakiem poczucia własnej wartości, złymi emocjami i bezsilnością, piszę też o szczęściu. Także w miłości.

Sklep

• Collide
  • Inna dusza
  • Podziemny labirynt
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Nie tacy oni straszni

6,32 (73 ocen i opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Fangirl
Rainbow Rowell

8,06 (270 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
fiszunia | 2010-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2010

Spodziewałam się książki podróżniczej, a tymczasem przeczytałam rozprawę filozoficzno-psychologiczną o leniwcach i wojownikach. Ale nie o zwierzęta, ani wojowniczych Indian tu chodzi, a o ludzi i ich naturę - człowieka leniwca i człowieka wojownika.

Jak dla mnie książka pani Pawlikowskiej jest nazbyt umoralniająca. Nie przeczę, Autorka porusza ważne kwestie, chociażby uzależnienia od alkoholu, czy po prostu relacji międzyludzkich, ale czy od razu trzeba przybierać taki pouczający ton? Coś w stylu "ja jestem dobrym człowiekiem, bo nie piję, nie palę, nie kłamię, segreguję śmieci itp.", chwilami miałam wrażenie, że Autorka to jedyny "wojownik" na ziemi, a wszyscy pozostali to "leniwce" nie radzące sobie z życiem.

Czytając nie mogłam się pozbyć jakiegoś wewnętrznego przekonania, a może bardziej wrażenia, że to zbiór frazesów, teorii i definicji ściągniętych z internetu i sklejonych w całość, a wszystko podciągnięte pod początkowo przyjęte definicje leniwca i wojownika.

Może mi ktoś...

Felzmann | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Jeden wielki banał. Poza tym książka jest przegadana. Wydaje mi się jednak, że może być pomocna dla nastolatek rozpoczynających pracę nad sobą.
Zdumiewa mnie ta ogromna ilość książek napisanych przez Pawlikowską. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy przy tak masowej produkcji, jakość wyrobu może być wysoka.

keys | 2011-12-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: grudzień 2010

Bardzo wiele cennych rad, książkę poznałam w trudnym momencie mojego życia, zawdzięczam jej spokój ducha, który pozwoliła mi odnaleźć w codzienności. Adresowana do młodzieży ale zaręczam, że przydatna niezależnie od wieku.

Sylwia | 2014-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2014

Pani Beato, jak mnie Pani cholernie zdenerwowała!
Ja rozumiem, nie jestem doskonała, nigdy nie byłam, w testach publikowanych w tej książce też nie wypadam najlepiej, choć szczerze powiedziawszy zupełnie się z nimi nie zgadzam (ok, jestem na studiach, ale nie jestem alkoholikiem, serio), palę papierosy, często rzucam niedopałki przez okno. Mimo tego wszystkiego cholera mnie wzięła jak taki dobry człowiek jak Pani, taki wojownik, taki mędrzec może napisać, że nie zamierza pochylać się nad łóżkiem własnej matki-palaczki w razie jej zawału serca, tylko planuje odwrócić się w przeciwną stronę, bo człowiek dorosły jest świadomy, musi ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Ok, wszystko fajnie, tylko albo jesteśmy "W dżungli miłości", albo "W ciemnym lesie pieprzonych egoistów".
Żegnam, Pani Beato.

PrzyAromacieKawy | 2011-09-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2011

Zafascynowana i pozytywnie zaskoczona książką Pani Pawlikowskiej "W dżungli życia" od razu zabrałam się za kolejną część. Postanowiłam nad sobą popracować a sposoby, które podpowiada Pawlikowska są bardzo trafione. No nie zawiodłam się! Każdy zapewne pomyśli sobie, że jest to biadolenie o związkach, o miłości i takich tam babskich sprawach. Nic bardziej mylnego. "W dżungli miłości" to rzeczywiście książka o miłości, o poszanowaniu drugiego człowieka, o tworzeniu partnerstwa, o tworzeniu i utrzymaniu miłości w związku. Wynika z niej jednak - a przynajmniej ja dotarłam do takiej prawdy - że nie osiągniesz tego wszystkiego dopóki nie stworzysz miłości do samego siebie. Trzeba najpierw zaakceptować samego siebie, poukładać się ze sobą, być zadowolonym ze swoich postaw, zachowań, decyzji, które podejmujesz, codzienności, odmienności (jeśli taką prezentujesz) itd. Dopiero wtedy człowiek będzie mógł naprawdę współżyć z drugim człowiekiem i to nie tylko z partnerem, ale też przyjacielem,...

Firewarrior | 2015-01-18

"Pewnego dnia uświadomiłam sobie, że moja mama jest całkowicie dorosłą osobą i sama decyduje o swoim życiu. Jeżeli palenie papierosów doprowadzi ją do zawału serca, to nie wiem czy będę czuwała dzień i noc przy jej łóżku w szpitalu. Jako dorosły człowiek na pewno rozumie zależność między paleniem papierosów a własnym zdrowiem, więc będzie musiała ponieść konsekwencje swoich decyzji."

Te niezmierzone pokłady miłości... Książka powinna się nazywać "W dżungli wszechwiedzącego, wszechegoistycznego umysłu Pawlikowskiej".

Jenah | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Podeszłam do tego poradnika na tzw. "luzie". Fragmenty, które mnie nie interesowały po prostu opuszczałam, poświęcając więcej czasu ciekawszym partiom tekstu. Wbrew pozorom nie jest to poradnik skierowany do samotnych osób poszukujących miłości swojego życia. Znajdziemy tu trochę porad na temat tego, co można zrobić, by dwoje ludzi mogło stworzyć udany związek, jednak kluczowym tematem jest tu miłość... do samego siebie. Autorka bardzo wyraźnie podkreśla wartość przyjaźni, ale nie tej, którą obdarzamy drugiego człowieka.

"Bądź dla siebie przyjacielem. To jest najważniejsze ze wszystkiego. To jest podstawa, na której możesz wszystko zbudować. Od tego musisz zacząć".

"Tylko człowiek, który lubi i szanuje siebie, jest w stanie osiągnąć upragniony cel i zaznać spełnienia".

Autorka dokonuje ciekawego skądinąd podziału ludzi na dwie kategorie - na leniwców i wojowników. W wielkim skrócie leniwiec to ten, który boi się zmian, odsuwa od siebie nieprzyjemne myśli o problemach...

natalia | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

Po świetnym poradniku "W dżungli życia" nie oczekiwałam, że kolejna część będzie przynajmniej równie dobra, zwłaszcza, że przeczytałam sporo negatywnych recenzji. Cóż, muszę więc się z nimi nie zgodzić i wyrazić swoje zdanie, które brzmi następująco:coś wspaniałego. Pomimo, że niektóre prawdy zawarte w książce są niemalże oczywiste, tak wielu z nas w życiu nie pomyślałoby, że do pełni szczęścia musimy przede wszystkim pokochać samych siebie-bez tego ani rusz.
Przez początkowe rozdziały przeszłam spokojnie i bez zachwytów, zapewne dlatego, że tematyka nie bardzo mnie dotyczyła. Dlatego też nie powinnam się do nich odnosić i ich komentować, gdyż nie miałam nigdy do czynienia z osobami uzależnionymi od alkoholu, pomijając pijących rówieśników, spotykających się co piątek "na melanżu".(Brr, cóż za wstrętne słowo).
Zaczynając część piątą:Jak zostać wojownikiem, na moich policzkach stopniowo zaczęły pojawiać się wypieki, w mej głowie tworzyły się plany i postanowienia i uświadomiłam...

Karolina | 2011-07-18

Piszę to z żalem, ale jest to najgorsza książka z jaką przyszło mi mieć do czynienia chyba w całym moim czytelniczym życiu.

Jest bardziej infantylna niż "Czerwony Kapturek". Mam wrażenie, że pisała ją jakaś zrozpaczona 13-latka, wchodząca w okres dojrzewania.

A ten podziała na leniwców i wojowników wywołał we mnie atak histerycznego śmiechu.(Do chwili obecnej, jak sobie przypomnę wyróżniki leniwca, to mi się humor poprawia).

Zazwyczaj wychodzę z założenia, że wszystkiego trzeba w życiu spróbować, chociażby po to, żeby przekonać się, jakie jest beznadziejne, ale tej książki NIE POLECAM NIKOMU, to już lepiej sobie tego czerwonego Kapturka poczytać.

Endemonidia | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Tytuł książki jest mylący i dlatego z pewnością nie sięgną po nią osoby, które mogłaby zainteresować, a te które chcą przeczytać mogą się mocno rozczarować. Chaotyczny zbiór frazesów składający się na całość powinien nosić raczej tytuł "W dżungli miłości... własnej", wtedy być może zainteresowałby jakiegoś wygodnickiego egoistę, który być może znalazłby tam jakąś złotą myśl dla siebie, usprawiedliwiającą życie w obojętności na innych. W tą podróż autorka najwyraźniej zapomniała zabrać gps i trafiła nie do tej dżungli do której planowała.