Krucjaty. Tysiąc lat nienawiści

Una discussione con Franco Cardini
83-7318-100-8
historia
Jarmo

W 1999 roku Gad Lerner przemierzył szlak krucjat i owocem tego były reportaże opublikowane przez pismo La Republica. Wyłania się z nich przerażający w swych skutkach obraz wydarzeń sprzed 1000 lat. Szlak krucjat wyznaczył istniejącą do dziś granicę wrogości i uprzedzeń: między chrześcijaństwem a islamem, katolicyzmem a prawosławiem. Autor swoje opinie "lewicowego Żyda" konfrontuje w obszernej rozmowie ze stanowiskiem Franca Cardiniego, najwybitniejszego włoskiego badacza krucjat i "tradycyjnego katolika". To dodatkowy powód, by uznać tę książkę za bardzo inspirującą.

źródło opisu: WAM, 2003

źródło okładki: Wydawnictwo