Odchudzanie i prawo przyciągania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sekret Prawo Przyciągania". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
978-83-7377-435-3
poradniki
jagarkar

Czy zastanawiasz się czasem, co nie pozwala dokonywać zmian w Twoim życiu? Zły los, inni ludzie, okoliczności zewnętrzne? Czas uświadomić sobie, że najczęściej są to Twoje własne przekonania. W kolejnej książce z serii Sekret Prawo Przyciągania, autorka pokazuje, że przekonania są to myśli, które przyjmujemy za pewne i prawdziwe – choć dla innych wcale nie muszą być takie. Kiedy Ty wierzysz, że za duża ilość jedzenia tuczy, to kiedy zjesz za dużo – tyjesz (przy czym „za dużo” jest tylko Twoim bardzo subiektywnym stwierdzeniem). Jeśli uważasz, że masz genetyczne skłonności do tycia, będziesz tyć, choćby z powietrza… To Twoje przekonania wprawiają w ruch Prawo Przyciągania i dlatego się spełniają!

Ta książka wyjaśnia, dlaczego większość diet kończy się efektem jo jo, czym jest „pranie mózgu” i na czym polega „efekt placebo”. Przełamuje stereotypowe myślenie o żywieniu, oferuje mnóstwo ćwiczeń do pracy nad przekonaniami i emocjami, które sprawdziła na sobie Autorka. Możesz zmienić swoje nastawienie i przyciągnąć nowy obraz siebie i od dziś kierować się świadomie własnymi przekonaniami.
Bogusława Krause ukończyła studia magisterskie na wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, uczestniczyła także w wykładach samej Esther Hicks o Prawie Przyciągania i Naukach Abrahama. Teraz codziennie wykorzystuje jego moc w życiu.

źródło opisu: http://www.studioastro.pl/

źródło okładki: http://www.studioastro.pl/

hienka7 | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 05 listopada 2013

Mój racjonalny umysł miejscami krzyczał NIE, bo chociaż autorka jest po studiach na kierunku związanym z żywieniem to przedstawiała tezy, że np. E dodatki do żywności wcale nie są dla naszego organizmu szkodliwe, ale patrząc na zdjęcie autorki na okładce książki jestem skłonna uwierzyć, że nie ważne co jemy czy co robimy tylko co myślimy. Jeżeli będziemy mieć negatywny obraz swojego ciała w głowie to żadne diety ani ćwiczenia nie pomogą. Podobno autorka wypraktykowała to na sobie gdyż jako nastolatka i potem już jako młoda kobieta była pulchna. Wierzyła patrząc na swoją rodzinę, że ma genetyczne skłonności do tycia i tak musi być, a dopiero jedno zdanie przeczytane w książce zmieniło jej sposób myślenia i pozwoliło na schudnięcie i utrzymanie szczupłej sylwetki do dzisiaj.
Na końcu książki zamieszczone jest kilkanaście ćwiczeń, które mają pomóc w zmianie nastawienia do siebie i osiągnięcie zamierzonego celu. Warto przeczytać i spróbować na sobie jak to działa.

Karlota | 2013-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2013