Alchemia szczęścia. Nieważne, co robisz, ważne, co myślisz

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
978-83-7377-498-8
poradniki
hienka7

Możesz wierzyć lub nie, ale za wszystko, co dzieje się w Twoim życiu odpowiadasz Ty sam. Za zwolnienia z pracy, zapalenia płuc, niemiłą atmosferę w domu oraz inne nieszczęścia – nie jakaś niewidzialna ręka przypadku – tylko Ty sam! Każdego dnia, w każdej chwili kreujesz swoją przyszłość poprzez przeżywane emocje i odczucia. Z tą książką uświadomisz sobie, że to w Tobie jest początek i koniec...

Każdego dnia, w każdej chwili kreujesz swoją przyszłość poprzez przeżywane emocje i odczucia. Z tą książką uświadomisz sobie, że to w Tobie jest początek i koniec każdej sytuacji, która przejawia się w Twoim życiu. Sam jesteś twórcą swojego doświadczenia. Jeśli myślisz pozytywnie, to będziesz przyciągać do siebie tylko to, co sprawi Ci radość i przyniesie szczęście. Ważne jest więc odkrycie i zrozumienie swoich prawdziwych pragnień. Spełnianie marzeń wpływa na chemię ciała – ta publikacja wyjaśni Ci, jak działa nasz organizm i jak myśli wpływają na zdrowie i wygląd.

Co zrobić, by czuć się dobrze w każdej sytuacji? Można zacząć choćby od nauczenia się, jak z każdej podejmowanej w życiu decyzji zrobić dobrą decyzję. Bowiem, jeśli już coś postanowisz, powinieneś dostrzegać tylko pozytywne strony swego wyboru.

Bo nie ma znaczenia, co robisz, ważne jest tylko to, co myślisz.

źródło opisu: http://www.studioastro.pl/

źródło okładki: http://www.studioastro.pl/

awiola | 2013-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2013

"Bo widzisz, szczęście i zadowolenie to stan umysłu, zupełnie niezależny od tego, co masz, co robisz i w jakim stanie jest Twoje zdrowie."

Spotkaliście się kiedyś z przekształcaniem waszych myśli w rzeczywistość. Myślę, że wielokrotnie, począwszy od codziennych, prostych czynności do życiowych, wielkich wydarzeń. Nie każdy z nas jednak analizuje swoje myśli pod kątem rzeczy jakie nas spotykają. Odkąd usłyszałam o Prawie Przyciągania, moja fascynacja ludzkim umysłem i mocą kreowania przez niego naszego życia ciągle wzrasta. "Alchemia szczęścia" traktuje ten temat troszkę z innej strony, dlatego nie mogłam przegapić okazji zaznajomienia się z przemyśleniami autorki.

Bogusława Krause to absolwentka kierunku technologia żywności i żywienie człowieka na Wydziale Nauk o żywności i Rybactwa, stąd pewnie jej pierwsza książka nawiązująca do odchudzania i prawa przyciągania. Autorka osobiście poznała Ester i Jerry’ego Hicksów uczestnicząc w ich wykładach. Wiedzę, którą posiada stara się...

ania33 | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Bardzo lubie tego rodzaju ksiazki,zawsze podczas ich czytania lepiej sie czuje,ksiazka wywoluje pozytywne emocje I odczucia I zacheca do stosowania porad w niej zawartych na codzien

hienka7 | 2012-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Książka napisana lekko dzięki czemu szybko się ją czyta. Autorka przekonuje nas, że za wszystkie rzeczy jakie nas spotykają w życiu jesteśmy sami odpowiedzialni ponieważ to my a nie ktoś inny przyciągamy myślami do swojego życia poszczególne sytuacje czy osoby (Prawo Przyciągania). I jak tak teraz o tym myślę to rzeczywiście w dotychczasowym moim życiu PP działa niestety na razie do rzeczy złych, czego się w życiu obawiałam, czego nie chciałam natychmiast dostawałam czasami dosłownie chwilę potem jak o tym pomyślałam. Autorka radzi abyśmy wybierali programy, które oglądamy, osoby, z którymi rozmawiamy, bo wszelkie negatywne informacje jakie do nas docierają powodują u nas "czarne myśli", które z kolei powodują nieszczęścia w naszym życiu.
Powiem tak jeżeli moje myśli były w stanie przyciągnąć złe rzeczy to myślę, że gdy przestawię swoje myślenie na myśli pozytywne moje życie zacznie zmieniać się w bajkę - na pewno spróbuję.
Warto przeczytać książkę i warto spróbować zaleceń autorki...

| 2013-05-18
Przeczytana: 18 maja 2013

Wszystko sprowadza się do naszych myśli, wszystko zależy właśnie od nich, więc aby być szczęśliwym musisz stać się poniekąd egoistą. Ale akurat w tej sytuacji bycie egoistą jest dobre, bo kreuje nasze własne życie, szczęśliwe, czy też nieszczęśliwe. Takie oto przesłanie spłynęło na mnie z książki Bogusławy Krause „Alchemia szczęścia”. Oczywiście autorka nie ujmuje tego tak dosłownie, ale sama książka sprowadza się według mnie do tych dwóch początkowych zdań.
Bogusława Krause jest bizneswoman, która w czasach liceum zaczęła rozwijać swoje zainteresowania dotyczące medycyny alternatywnej(podczas trenowania telepatii, różdżkarstwa i zagłębiania tajników Tarota). Autorka studiowała żywienie człowieka(co, tak mi się wydaje, miało przekład na jej pierwszą książkę(„Odchudzanie i prawo przyciągania”). A początek omawianej dzisiaj książce dało jej doświadczenie, wiedza z zakresu parapsychologii oraz fascynacja ludzkim ciałem. Być może czytaliście książki Esther i Jerry’ego Hicks(cała seria...

Sylwia_85 | 2013-07-26

„Bogusława Krause, to samodzielna bizneswoman, której zainteresowanie medycyną alternatywną rozpoczęło się jeszcze w czasach liceum, kiedy trenowała telepatię, różdżkarstwo i zgłębiała tajniki Tarota. Studia z zakresu żywienia człowieka i zetknięcie się z fizjologią, rozbudziło fascynację ludzkim ciałem i jego działaniem, co w połączeniu z wiedzą z zakresu parapsychologii i własnym doświadczeniem, dało początek Alchemii szczęścia” [okładka]

Książka zainteresowała mnie przede wszystkim ze względu na piękny tytuł. Każdy człowiek dąży do osiągnięcia szczęścia i spokojnego życia. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że do szczęścia nie są potrzebne miliony, willa, nowi partnerzy czy markowa odzież. Szczęście możemy osiągnąć poprzez własne myśli, usposobienie do innych i dostrzeganie drobnych radości. Wszystko zależy od decyzji jakie podejmujemy, bo każda decyzja, nawet ta, która jest podejmowana mechanicznie, niemal każdego dnia waży o naszym życiu.

„Sam jesteś twórcą swojego...

Bookman | 2016-05-01
Przeczytana: 25 czerwca 2016