Bez oddechu

Wydawnictwo: Czytelnik
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Eliszeba

Bez oddechu – druga powieść Michała Jagiełły – to studium fascynacji słabszej osobowości osobowością silniejszą. Autor podejmuje próbę analizy tego zjawiska i jego destrukcyjnych skutków. Jeden z bohaterów książki – ów "silniejszy" – popełnia czyn dla otoczenia niezrozumiały i szokujący – morderstwo. Jego przyjaciel usiłując rozszyfrować motywy zbrodni doznaje sam zachwiania równowagi psychicznej. Podświadome utożsamianie się z fascynującą osobowością kolegi doprowadza go niemal do utraty własnej tożsamości.

źródło opisu: Z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Regalia | 2016-02-01
Przeczytana: 16 lutego 2016

Romans, góry i szaleństwo.

acidhead1984 | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015