Światło Tybetu. Nic świętego

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Światło Tybetu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
6 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Nothing sacred
83-7179-038-4
światło tybetu
DartR

Amerykański samolot wojskowy z kartografami na pokładzie zostaje zestrzelony nad Azją Środkową. Z opresji wychodzi cało chorąży sztabowy 5 Dywizjonu Kobr NACAF-u, Viveka Jeng Vanachek. Dziewczyna trafia do obozu jenieckiego w Himalajach, gdzie jeńcy różnych narodowości prowadzą tajemnicze prace wykopaliskowe. Dochodzi do zadziwiających odkryć. Stajemy się świadkami kluczowego wydarzenia w dziejach ludzkości, które zostało przewidziane tysiące lat wcześniej przez bodhisattwów i istoty jeszcze wyżej postawione w hierarchii ducha. Niezwykła powieść cenionej autorki, laureatki nagrody "Nebula" (za powieść The Healer's War) , nawiązująca do jednego z najpiękniejszych mitów, jakie stworzyła ludzkość i do tak słynnych powieści jak Zaginiony horyzont Jamesa Hiltona i Tajemnica doktora Honigbergera Mircei Eliadego.

źródło opisu: Alfa, 1997 (okładka)

Qulleczka | 2015-09-08
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

W lipcu tego roku dostałam w swoje łapki siatkę książek. Dosłownie. Była tam między innymi, wydana dla Biblioteki Fantastyki, dylogia "Światło Tybetu" Elizabeth Ann Scarborough. Sięgnęłam po nią w pierwszej kolejności, podświadomie kojarząc grafikę okładki z Pratchetem i jego Światem Dysku.
Pragnę zaznaczyć oczywiście, że jest to moja bardzo stronnicza opinia i absolutnie jej nikomu nie narzucam. Wręcz chętnie poznam osoby, które będą miały skrajnie różne ode mnie emocje związane z odbiorem utworu. Zapraszam do dyskusji.

Pierwszą część czytałam nad morzem. A tam wiadomo, na lekturę dużo czasu nie ma. Niemniej jednak są sytuacje, kiedy na chwilę można chwycić książkę i przelecieć kilka stron.
Generalnie dzieło to opowiada o amerykańskiej dziewczynie, Vivece Vanachek, która jako wojskowy kartograf zostaje podczas wojny zestrzelona w samolocie nad Azją Środkową. Trafia do obozu jenieckiego w Himalajach, gdzie spotyka innych więźniów, pracujących nad zagadkowymi wykopaliskami. Dalej...

JeanLuc | 2014-04-02

Jest to książka niesamowita, przypomina mi dziecięce czasy, gdy pierwszy raz ją przeczytałem zarówno z drugą, obowiązkowo do przeczytania częścią.