Miłość na wrzosowisku

Cykl: Wrzosowisko (tom 2)
Wydawnictwo: Damidos
życiowo, literatura kobieca
Lukasz Drywa

Kontynuacja "Pensjonatu na wrzosowisku". W życiu Basi zachodzą spore zmiany. Przeprowadza się do uroczego angielskiego miasteczka, otwiera wymarzoną kawiarnię, remontuje dom, opiekuje się synkiem, przeżywa kłopoty dorastających córek, stara się być oparciem dla męża. Nie zawsze jest łatwo, ale wszystko wskazuje na to, że trudności związane z odnalezieniem się w emigracyjnej rzeczywistości ma...

Kontynuacja "Pensjonatu na wrzosowisku".

W życiu Basi zachodzą spore zmiany. Przeprowadza się do uroczego angielskiego miasteczka, otwiera wymarzoną kawiarnię, remontuje dom, opiekuje się synkiem, przeżywa kłopoty dorastających córek, stara się być oparciem dla męża. Nie zawsze jest łatwo, ale wszystko wskazuje na to, że trudności związane z odnalezieniem się w emigracyjnej rzeczywistości ma już za sobą, a Haworth to jej miejsce na Ziemi. Poznaje sąsiadów, ich sekrety, kłopoty, ich romantyczne historie sprzed wielu lat... Powoli wrasta w przyjazną rzeczywistość małej społeczności. Każdy jej dzień jest starannie zaplanowany i wypełniony po brzegi obowiązkami. Nie ma w nim miejsca na niespodzianki, bo Basia nie znosi niespodzianek! I wtedy nadchodzi miłość, a wraz z nią namiętność i spełnienie, ale też niepokoje, obawy, i dylematy. Coś się zaczyna i coś się kończy... Siłą tej powieści jest szczerość. Autorka nie ucieka w oderwany od realiów świat marzeń o idealnej miłości. To, co przeżywa jej bohaterka, jest niezwykłe, a jednocześnie wiarygodne; opowiedziane odważnie, szczerze, przekonująco i ciepło.

źródło opisu: Wydawnictwo Damidos

źródło okładki: Wydawnictwo Damidos

Evia | 2018-08-02
Przeczytana: 31 lipca 2018

Drugi tom (e-book) za mną, i coraz bardziej mnie wkurza i irytuje główna bohaterka,no ale zobaczę jak to się skończy wszystko w ..trzecim tomie.;)

Ervisha | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Nie, nie i jeszcze raz nie... tak jak nie spodobała mi się pierwsza częśc, tak i nie spodobała druga... Jest nudno i monotonnie. Do tego całość jest przerysowana a główna bohaterka tak jak rytowała, tak irytuje nadal. No może jednak jest jedna różnica między tą częścią a poprzednią - tutaj lektura była odrobinkę mniej męcząca ale to nieznaczna różnica.

CzytamNaOkrągło | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Poruszyła mnie ta opowieść. Przeczytałam ją jednym tchem. Nie jest to historia szczęśliwa, z happy endem. Ale dużo w niej ciepła, szczerości, emocji. Autorka w sposób prosty, ale też wiarygodny opowiedziała historię Basi, jej rodziny, a także uczucia do Jamesa. Rozstanie, a później jego stratę. Czytelnik towarzyszy jej, przeżywa jej rozpacz, ból po stracie ukochanej osoby, ale też nadzieję. I nowe życie. Polecam tę książkę z całego serca. Piękna, wzruszająca, o ludziach takich jak my. Prawdziwa. Zapadająca w pamięć. Na prawdę warto ją przeczytać. Ja szczerze ją polecam.

"Miłość na wrzosowisku" to historia Basi, która przeprowadza się do uroczego, angielskiego miasteczka prowadzi wspaniałą kawiarnię, wychowuje samotnie małego syna i córki.
Stara się być dla nich oparciem, pomocą.
Książka zachwyciła mnie, oczarowała czytałam z zapartym tchem chwyta za serce wciąga bardzo....mądra,ciepła...uczuciowa pełna emocji,uczuć i wzruszeń dostarczyła mi książka, jestem zachwycona!!!!

czytamcałyczas | 2015-05-22

No i kolejne spotkanie z sympatyczną główną bohaterką dobiegło końca.Cóż,coś się zaczyna i coś się kończy.Książka bardzo podobna do poprzedniego tomu.
Sam nie wiem, jak mam ją oznaczyć.Czy dobra czy też też bardzo dobra.
Na pewno jest w niej więcej dramatyzmu.
Nie będę więcej opisywał fabuły.Bo się boję,że coś za dużo napisze.
Na pewno jest to ta literatura, którą lubię.
Takie opisy dzikich i pięknych miejsc.
Może czasem jest zbyt mało realna.Bo czy wszyscy są tacy cudowni ? No nic, przeczytana.Teraz tylko tom trzeci.

Marta | 2015-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Świetna książka która jest kontynuacją ''Pensjonatu na wrzosowisku''. Głównie dotyczy romansu i zdrady małżeńskiej,które są jednocześnie wielką miłością . Ujmują opisy wzgórz na wrzosowiskach i uczuć jakie targają bohaterami. Miłość jaka przytrafia się nie każdemu jest tu okrutna i pozbawiona przyszłości. Bohater ginie zostawiając ukochaną .
Ciąg dalszy tej opowieści też już przeczytałam i zachęcam każdego kto lubi czytać o uczuciach,otwartości i trudnościach jakie ze sobą niosą.

kAMyk | 2014-12-30
Przeczytana: 2014 rok

Powieść interesująca, "spokojna" i ciepła, bez żadnego udziwniania i niepotrzebnych zawiłości. Bardzo miła lektura na zimowy wieczór.

torebka | 2014-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2014

Bardzo dużo się dzieje. Opowieść o życiu i problemach codzienności o trosce i przyjaźni. Zdecydowanie szybsza akcja od poprzedniej części i takie lubię.

Natasha Natblue | 2014-07-26
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Mimo że „Pensjonat na wrzosowisku” autorstwa Anny Łajkowskiej nie skradł mojego serca postanowiłam dać pisarce drugą szansę i sięgnąć po kontynuację serii, a mianowicie po „Miłość na wrzosowisku”.

Przeprowadzka do Hawroth Basi i jej rodziny okazuje się nie być taka piękna i kolorowa jak to na początku się wydawało. Kolejne problemy, zawiłości sprawiają, że główna bohaterka chwilami aż wątpi w swoje plany i marzenia. Co z tego, że kawiarnia zaczyna odnosić korzyści, skoro wszystko idzie kosztem rodziny? Wszystko odbija się zwłaszcza na jej małżeństwie. Tym bardziej, że na horyzoncie pojawia się trzecia osoba. Czy Basi uda się pogodzić wszystko ze sobą i czy wreszcie ułoży dokładnie swoje życie? A może jeszcze wdepnie w większe bagno?

Kolejna przepiękna okładka przyciąga wzrok czytelnika od pierwszej chwili, która sprawia również, że u człowieka pojawia się nadzieja na przepiękną, wartą uwagi fabułę. Niestety ta nadzieja okazuje się być bardzo złudną. Po raz kolejny spotykamy się z...

Amandine | 2014-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 lipca 2014

"It must have been love."

Co tu dużo mówić, książka którą szybko się czyta i szybko zapomina.
Akcja toczy się szybciej niż w pierwszej części jest więcej zwrotów akcji i mogłoby być ciekawie.
Mogłoby, gdyby nie główna bohaterka, która swoją hipokryzją komentarzami i postawą zniechęca mnie do całej serii.
Jedynym ciekawym według mnie wątkiem jest John Smith i nie cała historia Jamesa.
Córki były denerwujące, Basia zawsze musi mieć rację, nawet jak nie ma to jednak ją ma... I te Epilogi... po co opisywać to co wydarzy się w kolejnym tomie???

Wierzę w to, że każdy ma swój gust i książka może się wielu osobom podobać... niestety nie mnie. Z ciekawości przeczytam kolejny tom, gdyż zakończenie było obiecujące.

4/10