Skrawki życia

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Blossom Street (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins
A Good Yarn

Na Blossom Street znajduje się uroczy sklepik z włóczkami. Jego właścicielką jest Lydia Hoffman. W ciągu roku to małe przedsiębiorstwo rozkwitło. Ona sama również, przede wszystkim za sprawą Brada Goetza. Jednakże powrót byłej żony Brada stawia świeżo odnalezione szczęście Lydii pod znakiem zapytania... Elise Beaumont, emerytowana bibliotekarka, uczęszcza na prowadzony przez Lydię kurs robienia na drutach. Po utracie wszystkich oszczędności zamieszkała u córki. Były mąż Elise, zawodowy karciarz, nieoczekiwanie zamierza je odwiedzić. Córka za wszelką cenę pragnie kontaktu z ojcem, nie zważając na uczucia matki... Bethanne Hamlin, podobnie jak Elise, przeżyła po rozwodzie załamanie nerwowe. Mąż zostawił ją nie dla talii kart, lecz dla innej kobiety. Bethanne desperacko próbuje odzyskać równowagę psychiczną po życiowej porażce. W poszukiwaniu nowego celu zapisuje się na kurs robienia na drutach... Courtney Polanski to nastolatka z nadwagą. Mieszka z babcią, która próbuje jej pomóc tak, jak umie. Zabiera ją na zajęcia pływania dla seniorów i zapisuje na kurs prowadzony przez Lydię. Te cztery kobiety znajdują tu nie tylko towarzystwo, ale i wzajemne zrozumienie. Kto by pomyślał, że staromodna sztuka robienia na drutach może odmienić ludzki los?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: www.harlequin.pl

gwiazdka | 2015-11-01
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 listopada 2015

Kontynuacja „Sklepu na Blossom Street". „Skrawki życia" można jednak traktować jako zupełnie samodzielną książkę, wszystkie potrzebne wiadomości, opisane w pierwszym tomie są tu wyjaśnione, niestety, Debbie Macomber zdradza trochę faktów z poprzedniego tomu, więc zamiana kolejności przy lekturze jest złym pomysłem

„Skrawki życia" nie odstają poziomem od tomu pierwszego ani w dobrą ani złą stronę. Bohaterowie są przedstawieni w trochę naiwny sposób, chwilami ciut niekonsekwentnie. Wydarzenia prowadzą zawsze do szczęśliwego zakończenia, wszyscy lubią wszystkich, znowu sam miód. Mimo wszystko powieść czyta się szybko, pewnie dlatego, że napisana jest lekkim, przyjemnym tonem, oczywiście jeśli czytelnikowi nie przeszkadzają szlochy i temu podobne ochy i achy. Dla mnie dość dobra, żeby dać jej sześć gwiazdek.

Liza | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Hobby jako twórcza pasja oraz przyjaźń pomagają w trudnych chwilach- tak powinno brzmieć motto tej książki. Ważne jest, aby nie rozpamiętywać nieszczęść takich jak: choroby, straty bliskich, nadwaga, kłopoty finansowe czy z partnerem, lecz skupić się na tym, co otrzymało się od życia oraz na pozytywnych zajęciach.

W sumie sympatyczna historia, każdy rozdział jest o innej bohaterce, których losy łączą się ze sobą- ponieważ uczestniczą w tym samym kursie robienia na drutach. Starsze i młodsze tworzą ciekawą mieszankę, na pewno wzbudzą w Was (jeśli skusicie się na ten tytuł Macomber) sympatię i chęć kibicowania im w codziennych sytuacjach. Bohaterki dzięki spotkaniom na kursie nawiązały nić porozumienia, pomogły sobie, doradzając, co z początku wydawało się niemożliwe.

Przypadła mi do gustu ta pozytywna historia, w której znajdziemy miłość i przyjaźń, problemy z zaufaniem i z aklimatyzacją w nowym miejscu, zdradę, ale tez walkę z przeciwnościami losu. Wprawdzie za długo nie zostanie...

MariaMR | 2014-04-19
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Długo polowałam na tę książkę w bibliotece i wreszcie zdobyłam :)

Jest to kontynuacja powieści "Sklep na Blossom Street" Debbie Macomber.

W tej książce poznajemy historię nowych bohaterek, trzech kobiet w różnym wieku, pochodzących z różnych środowisk i znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Wszystkie trzy zapisują się na nowy kurs w sklepie dziewiarskim Lydii Hoffman.
W powieści poznajemy ich przeżycia a także obserwujemy dalsze losy właścicielki "Świata włóczki".
Tym razem Lydia prowadzi kurs tworzenia skarpetek a jednocześnie zmaga się z osobistymi problemami - chorobą matki, kłopotami siostry i rozstaniem z ukochanym.
Czy wszystko dobrze się skończy? Czy Lydia zapanuje nad chaosem, który wkradł się w jej życie? Czy nawiąże nowe przyjaźnie z kolejnymi kursantkami?
Odpowiedź czeka w książce. Polecam gorąco :)

Doomisia | 2016-03-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 lutego 2016

W życiu korzystamy ze szlaków- czasem prostych i przyjemnych do pokonania, czasem ciężkich i wyboistych. Niezależnie od kierunku który obierzemy, często zapominamy o jednej, ważnej rzeczy- każdą drogę można zmienić. Wymiana nie jest trudna- potrzeba nam jedynie odwagi i wyjścia ze swojej strefy komfortu.

Bethanne, Elise oraz Courtney znalazły się na takim właśnie życiowym rozdrożu. Szukają swojego powołania, swojej nowej drogi życia, kiedy wszystko co znały i kochały nagle się rozpada.
Bethanne jest rozwódką, która nie potrafi pogodzić się ze zdradą męża. A jeszcze bardziej gnębi ją pytanie- jak osoba, która całe lata była zależna od swojego faceta, ma zacząć teraz zarabiać na siebie i dzieci?
Elise z kolei musi zmagać się z powrotem byłego męża. Ciągle darzy go uczuciem, ale jak zaufać mężczyźnie, który bardziej niż ją- kochał hazard?
Courtney ma kilogramy nadwagi, brak pewności siebie, a w perspektywie- rozpoczęcie szkoły w nowym miejscu, z dala od starych znajomych. Jak ma...

książek: 2085
Aneczka | 2013-09-18
Przeczytana: 17 września 2013

Zachęcona przeczytaną ostatnio powieścią Debbie Macomber pt. "Pensjonat wśród róż" postanowiłam sięgnąć po kolejną, co jak się okazało było rewelacyjnym pomysłem.

Lydia Hoffman przeżyła dwa przewlekłe okresy nowotworu mózgu. Pierwszy raz mając zaledwie szesnaście lat, drugi trochę później, co wywołało u niej ostrożność i strach przed ponownym atakiem choroby. W tamtym okresie podczas chemioterapii nauczyła się robić na drutach i dzięki temu udało jej się przetrwać ten strasznie niepewny czas. Pragnąc zostawić po sobie trwały, namacalny ślad otworzyła sklep z włóczką, co okazało się dla niej ogromnym wyzwaniem. Spotyka się z Bradem, samotnym ojcem ośmioletniego Cody'ego.

Rozwódka Elise Beaumont zakończyła pracę w szkolnej bibliotece i oczekiwała przejścia na zasłużoną emeryturę. Oszczędności całego życia zapragnęła zainwestować w budowę własnego, wymarzonego domu. Firma zajmująca się tym przedsięwzięciem ogłosiła bankructwo, w związku z tym Elise została bez pieniędzy i domu....

Danuta | 2013-09-19
Przeczytana: 17 czerwca 2013

"Kto by pomyślał, że para skarpet może odmienić czyjeś życie?"

A jednak może i to nawet nie jedno życie, o czym można przekonać się w książce Debbie Macomber "Skrawki życia". Fikcja literacka? Pewnie tak, ale oparta na życiu, być może na całkiem prawdziwych sytuacjach i osobach.

Więcej na blogu: http://denimix.blogspot.com/2013/06/skrawki-zycia.html

Monika | 2013-05-12

Ciepła książka opowiada o trzech kobietach które przeżyły własne tragedie w życiu. Dzięki kursowi robieniu na drutach znalazły nowych przyjaciół oraz spokój. Książkę czyta się szybko polecam w letnie dni.

wiola | 2014-10-14

dobra na wieczór i to chłodny idealna pod gorącą czekoladę spokojna i możliwa do zaakceptowania fabuła. Polecam jeśli nie chce się myśleć nad książką tylko płynąć z fabułą

Evicca | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Tę książkę czyta się równie miło i lekko, jak wcześniejsze losy Lydii Hoffman w "Sklepie na Blossom Street".

Ysabell | 2010-09-05
Przeczytana: sierpień 2010

Sympatyczna książka o wpływie dziergania na ludzkie losy. Sympatyczna, ale nie na tyle, żeby być czymś więcej poza zwykłym czytadłem. Mnie się podobało, bo było sporo o robieniu na drutach (plus przepis na skarpetki na dwóch drutach z żyłką), ale zarówno fabuła, jak i język (choć tutaj mógł zawinić tłumacz) zdecydowanie na minus.

W sam raz jako czytadło na poprawę humoru (chociaż nie zawsze jest wesoło) i dla tych, którzy jak ja lubią książki o dzierganiu. Innym raczej nie polecam.