Zgłosuj na książki roku 2017

Znajdź mnie

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Rodzina Hathaway (tom 5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Love in the Afternoon
Ag2S

Ona ukrywa swoje uczucia, on jest znużonym życiem cynikiem… Jako prawdziwa miłośniczka zwierząt i natury, Beatrix Hathaway zawsze lepiej czuła się w lesie niż na sali balowej. Zaczęła więc wierzyć, że jej przeznaczeniem jest przejść przez życie bez miłości. Czy właśnie taki los czeka ostatnią i najbardziej niekonwencjonalną z sióstr Hathaway? Kapitan Christopher Phelan jest przystojnym,...

Ona ukrywa swoje uczucia, on jest znużonym życiem cynikiem…

Jako prawdziwa miłośniczka zwierząt i natury, Beatrix Hathaway zawsze lepiej czuła się w lesie niż na sali balowej. Zaczęła więc wierzyć, że jej przeznaczeniem jest przejść przez życie bez miłości. Czy właśnie taki los czeka ostatnią i najbardziej niekonwencjonalną z sióstr Hathaway? Kapitan Christopher Phelan jest przystojnym, odważnym żołnierzem, który po powrocie z frontu planuje ożenić się z przyjaciółką Beatrix, uwielbiającą życie towarzyskie i flirt Prudence Mercer. Zakochał się w niej korespondencyjnie, nie wiedząc, że to Beatrix była autorką listów, które podtrzymywały go na duchu na polu bitwy. Christopher wraca do domu, zdecydowany odnaleźć kobietę, którą pokochał, i podbić jej serce...

„Znajdź mnie” to piąta część cyklu romansów Lisy Kleypas o rodzinie Hathawayów.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Oficjalna recenzja
vivien książek: 915

Romans rządzi się swoimi prawami

Nie jestem tą, za którą mnie uważasz (…). Wróć, proszę, wróć do domu i znajdź mnie – tymi słowami Beatrice Hathaway kończy swój ostatni list do kapitana Christophera Phelana. Korespondencja tych dwojga z biegiem czasu zmienia się z niewinnej wymiany zdań w chwytające za serce zwierzenia. Istnieje wszak jeden problem: kapitan jest przekonany, że koresponduje nie z Beą, lecz z jej przyjaciółką, Prudence.

Bea to wrażliwa i nieco nietypowa (z lubością nosi bryczesy, nieobcy jest jej hebel i młotek…) miłośniczka zwierząt. Odziana w piękne suknie, próżna Pru marzy o zdobyciu wpływowego i dobrze usytuowanego męża. Christopher zaś jest nieustraszonym bohaterem wojny krymskiej. Bohater w końcu wraca z frontu i postanawia odnaleźć kobietę, w której zakochał się poprzez listy… Czy odnajdzie ją? Czy odnajdzie tę właściwą?

„Znajdź mnie” to piąta, ostatnia część cyklu o niekonwencjonalnej rodzinie Hathawayów (Pijesz więcej, niż powinieneś, nie potrafisz kontrolować swoich zachowań i łatwo wpadasz w gniew. To wszystko są wymagania, które trzeba spełnić, wchodząc do rodziny Hathawayów). Kolejna powieść z mnóstwem humoru oraz, oczywiście, wątkiem romantycznym (chwilami erotycznym) na czele. Miłośniczki ciepłych historii z happy endem będą w pełni usatysfakcjonowane.

Lisa Kleypas, bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, i tym razem postarała się o to, by zapewnić swym czytelniczkom rozrywkę. Z pomocą niewyszukanych środków stworzyła fabułę w sam raz na długie zimowe wieczory – cięte riposty Bei z pewnością spowodują salwy rozgrzewającego śmiechu (to właśnie jej postać stanowi najjaśniejszy punkt powieści). Fabułę prostą i bezpretensjonalną, czyniącą z lektury niewymagającą przyjemność.

Oczywiście bardziej wymagające czytelniczki mogą mieć książce wiele do zarzucenia. Może naiwność, może zbyt jednowymiarowe postaci, może zbyt słodkie zakończenie… Moja rada: przerzucić się na literaturę innego typu. Bo romans rządzi się własnymi prawami i już. W romansie każdy dotyk kochanka powoduje fale rozkoszy. Cóż, można sobie czasem pomarzyć, czyż nie?

Marta Gęsigóra

Jestem pod wielkim urokiem!

Oto najbardziej dziwaczna,niepokorna,samotna,nieprzystosowana jak zwierzęta osobowość rodu Hathaway - Beatrix.
Nie salony,nie bale,nie czcze szczebiotanie o niczym,tylko wolność,spacery po lesie,łąkach,moczarach,jazda konna i ukochanie każdej istoty żywej,nawet gdy ta istota jest jeżem i ma kolce.
Beatrix to doktor Dolitte naszych czasów.
Życie najmłodszej panny Hathaway upływa w atmosferze miłości rodzinnej,bez ograniczeń z szacunkiem dla kobiecego umysłu. W takich warunkach nie można stać się kimś przeciętnym.

Przychodzi jednak taki moment,że zaczyna czegoś brakować,nieodgadnione pragnienie posiadania kogoś tylko dla siebie,przenikanie czyjegoś umysłu,tonięcie w czyiś ramionach.
Ech cóż z tego kiedy niekonwencjonalność uważana jest za chorobę zakaźną i odstrasza większość kandydatów a ci to pozostają są nudni i nijacy.

Wszystko zmienia się za sprawą pewnego listu.

List ten wprawdzie adresowany jest do Prudence,ale w ostateczności to Bea w imieniu...

Kolejny raz Lisa Kleypas mnie zaskoczyła pozytywnie swą powieścią napisana świetnie, akcja znakomita trzyma w napięciu od samego początku.
Opowiada o siostrach Hathaway, piękna, mądra i niezależnej Bea wzięła udział w Londyńskim sezonie towarzyskim.Zaczęła wierzyć, że przeznaczeniem jej jest przeżyć życie bez miłości.
Druga z sióstr nie chciała doczekać się staropanieństwa, pragnęła poślubić mężczyznę swojego życia.
Bardzo zachwycona jestem tym romansem pełen uczuć, miłości przyjemna, lekka lektura odprężyła mnie.
Pochłonęłam szybko, bardzo ciekawy romans warto przeczytać!!!!

Muminka | 2014-10-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 października 2014

Prue to beztroska flirciara, jedna z najpiękniejszych panien na wydaniu. Kapitan Christopher Phelan prosi ją o listy gdyż wkrótce wyjeżdża na front. Na to Prudence nie ma ani czasu ani ochoty, więc na próbę jej najlepsza przyjaciółka Beatrix dopuszcza się mistyfikacji i pisze pierwszy list. Jest osoba o szerokich horyzontach, interesuje się i filozofią, i psychologia zwierząt i zoologią. Co rusz sprowadza do domu okazy fauny potrzebujące ludzkiej pomocy, np jeża, wiewiórki i muła. Doradza kapitanowi jak postępować z psem który był w szoku w wyniku ostrzału artyleryjskiego. Staje się jego powiernicą, pomaga mu w radzeniu sobie z żołnierskimi traumami, smutkiem po stracie towarzyszy, bezsensem wojny. Zakochują się w sobie korespondencyjnie, ale gdy w listy wkrada się czułość, Beatrix odmawia dalszego udziału w oszukiwaniu bohatera. Tymczasem wraca on w glorii chwały, ale dość prędko orientuje się, że autorka listów i Prudence to dwie odmienne osobowości. Dotknięty do żywego i...

Kachusek | 2014-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2014

Lekka, łatwa i przyjemna :) Wszystkie 5 części można pochłonąć jednym tchem i będzie to miła lektura na jesienne wieczory..

książek: 2076
bookish | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

ostatnia część o losach rodziny Hathaway, tak mi było żal już kończyć tę serię.
Beatrix, najmłodsza z rodu i jedyna panna, pełna życia, która przygania każde bezbronne zwierzątko jest uważana, że dziwną. ale kiedy w imieniu jak na początku uważała przyjaciółki Prudence piszę listy do Christophera za nią, ponieważ koleżanka ma na nie w poważaniu. a Beatrix wkłada w nie całe serce, gdy piszę do oficera na wojnie dodając mu otuchy, wiary, nadzieję na powrót i miłość. i sama się przy tym zakochuję.
Christopher na wojnie przeżył najgorszy ze scenariuszy, a kiedy wraca okazuje się, że jego brat nie żyje i musi się zając majątkiem, wdową po bracie i matką, która nim gardzi, a do tego ukochaną z listów nie okazuje się Prudence, co zadaje mu ostateczny cios. kiedy odkrywa prawdę wpada w szał ze złość, ale kiedy otwiera swoje serce to całkowicie oddaje je Beatrix. on uleczyła go swoją miłością, tak jak leczyła wszystkie zaniedbane zwierzęta.

Dominika | 2014-06-16
Przeczytana: 2014 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niekoniecznie dobrze zrobiłam sięgając po ostatnią część o Hathawayach, kiedy poznałam tylko pierwszą opowieść. Jednak nie żałuję.

Christopher Phelan to młody hulaka i bawidamek, który jako młodszy syn nie ma widoków na odziedziczenie posiadłości, dlatego zaciąga się do wojska. Szybko jednak przekonuje się, że walka na froncie to coś więcej niż trzymanie strzelby w ręce. To odwaga, odpowiedzialność i siła. W chwilach bezradności i niepewnego jutra przy życiu podtrzymuje go korespondencja z zjawiskową Prudence Mercer, którą poznał podczas londyńskiego sezonu. Nie wie jednak, że to nie Pru jest autorką tych listów, a Beatrix- dziewczyna, którą Christopher obraził i miał ochotę nigdy więcej nie zobaczyć. Los ma jednak dla tych dwojga inne plany...

Po przeczytaniu trzeciej książki od Lisy Kleypas, w tym drugiej jako romansu historycznego, stwierdzam, że zdecydowanie wolę autorkę w wersji light. Czyli mówiąc prościej- zwykły romans, bez żadnego lekko historycznego tła wygląda...

angela2046 | 2014-06-21

Nie powiem, że mi się nie podobała , ale miałam nadzieję na coś lepszego, bo moim zdaniem pomysł można było lepiej wykorzystać. Ale historia przyjemna. Momentami zabawna dzięki niekonwencjonalnej bohaterce i jej zwierzętom. Beatrix miłośniczka fauny, łagodna i współczująca kobieta, nie obojętna na krzywdę zarówno innych ludzi jak i zwierząt. On były hulaka, teraz człowiek doświadczony brutalnie przez wojnę, którą przetrwał tylko dzięki listom od ukochanej. Niestety pojawia się problem, bo listy nie zostały napisane przez piękną Prudence, tylko dziwną Beatrix, której miejsce jest w stajni z końmi zdaniem Christophera. Ale to właśnie ona mimo antypatii za te słowa nie potrafi porzucić go w tak ciężkich chwilach, kiedy potrzebuje on miłego słowa. I tak zaczyna się historia, która trzeba przeczytać!

Tirindeth | 2013-01-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

W miłości jak na wojnie – zwykło się mówić. Lecz czy aby na pewno? Bea, najmłodsza z sióstr Hathaway, kocha zwierzęta i to dzięki niej Ramsay House zawsze pełne jest niecodziennych gości – od jeży i jaszczurek po kozy. Beatrix jednak, pomimo niecodziennych zainteresowań, jest piękna i inteligentna, lecz właśnie owe przyjaźnie ze zwierzętami nie pozwalają jej na odnalezienie się w wielkim świecie arystokracji. Kiedy więc jej przyjaciółka – śliczna i rozpuszczona panna Mercer – pokazuje dziewczynie list od kapitana Phelana, Bea pamięta jedynie drwinę i niechęć, których doświadczyła z jego strony dawno temu. A mimo to postanawia wyręczyć Prudence w odpisaniu na list mężczyźnie, który wyjechał na wojnę. Wkrótce korespondencja z Chrisem wymyka się dziewczynie spod kontroli – pomiędzy tą dwójką wyraźnie rodzi się zażyłość. Beatrix postanawia zerwać listowną znajomość, Christopher zaś jest zdeterminowany, by wrócić do Anglii i ożenić się z Pru – wszak wierzy, że to ona pisała do niego...

Nil_Due_Nil_Un | 2014-02-12

Ogólnie rzecz biorąc rewelacja to nie jest. Bohaterzy trochę płascy, fabuła łatwa do przewidzenia i główna bohaterka jakże wybijająca się swoim umysłem, odwagą i inteligencją ponad wszystkich. Nie jest to ambitne, co nie zmienia faktu, że szybko się czyta, wciąga i z każdą następną stroną nabiera smaczku :) Autorka interesująco opisuje sceny erotyczne xD Podsumowując polecam ale jeśli ktoś szuka czegoś głębokiego, jakichś przemyśleń czy coś w tym stylu to radzę sięgnąć po coś innego :D

Joanna | 2015-06-06
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Szkoda, że to już ostatnia część historii rodziny Hathawayów...zazdroszczę każdej z sióstr miłosnych "przygód" :)