Znajdź mnie

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Rodzina Hathaway (tom 5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Love in the Afternoon
Ag2S

Ona ukrywa swoje uczucia, on jest znużonym życiem cynikiem… Jako prawdziwa miłośniczka zwierząt i natury, Beatrix Hathaway zawsze lepiej czuła się w lesie niż na sali balowej. Zaczęła więc wierzyć, że jej przeznaczeniem jest przejść przez życie bez miłości. Czy właśnie taki los czeka ostatnią i najbardziej niekonwencjonalną z sióstr Hathaway? Kapitan Christopher Phelan jest przystojnym,...

Ona ukrywa swoje uczucia, on jest znużonym życiem cynikiem…

Jako prawdziwa miłośniczka zwierząt i natury, Beatrix Hathaway zawsze lepiej czuła się w lesie niż na sali balowej. Zaczęła więc wierzyć, że jej przeznaczeniem jest przejść przez życie bez miłości. Czy właśnie taki los czeka ostatnią i najbardziej niekonwencjonalną z sióstr Hathaway? Kapitan Christopher Phelan jest przystojnym, odważnym żołnierzem, który po powrocie z frontu planuje ożenić się z przyjaciółką Beatrix, uwielbiającą życie towarzyskie i flirt Prudence Mercer. Zakochał się w niej korespondencyjnie, nie wiedząc, że to Beatrix była autorką listów, które podtrzymywały go na duchu na polu bitwy. Christopher wraca do domu, zdecydowany odnaleźć kobietę, którą pokochał, i podbić jej serce...

„Znajdź mnie” to piąta część cyklu romansów Lisy Kleypas o rodzinie Hathawayów.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Oficjalna recenzja
vivien książek: 926

Romans rządzi się swoimi prawami

Nie jestem tą, za którą mnie uważasz (…). Wróć, proszę, wróć do domu i znajdź mnie – tymi słowami Beatrice Hathaway kończy swój ostatni list do kapitana Christophera Phelana. Korespondencja tych dwojga z biegiem czasu zmienia się z niewinnej wymiany zdań w chwytające za serce zwierzenia. Istnieje wszak jeden problem: kapitan jest przekonany, że koresponduje nie z Beą, lecz z jej przyjaciółką, Prudence.

Bea to wrażliwa i nieco nietypowa (z lubością nosi bryczesy, nieobcy jest jej hebel i młotek…) miłośniczka zwierząt. Odziana w piękne suknie, próżna Pru marzy o zdobyciu wpływowego i dobrze usytuowanego męża. Christopher zaś jest nieustraszonym bohaterem wojny krymskiej. Bohater w końcu wraca z frontu i postanawia odnaleźć kobietę, w której zakochał się poprzez listy… Czy odnajdzie ją? Czy odnajdzie tę właściwą?

„Znajdź mnie” to piąta, ostatnia część cyklu o niekonwencjonalnej rodzinie Hathawayów (Pijesz więcej, niż powinieneś, nie potrafisz kontrolować swoich zachowań i łatwo wpadasz w gniew. To wszystko są wymagania, które trzeba spełnić, wchodząc do rodziny Hathawayów). Kolejna powieść z mnóstwem humoru oraz, oczywiście, wątkiem romantycznym (chwilami erotycznym) na czele. Miłośniczki ciepłych historii z happy endem będą w pełni usatysfakcjonowane.

Lisa Kleypas, bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, i tym razem postarała się o to, by zapewnić swym czytelniczkom rozrywkę. Z pomocą niewyszukanych środków stworzyła fabułę w sam raz na długie zimowe wieczory – cięte riposty Bei z pewnością spowodują salwy rozgrzewającego śmiechu (to właśnie jej postać stanowi najjaśniejszy punkt powieści). Fabułę prostą i bezpretensjonalną, czyniącą z lektury niewymagającą przyjemność.

Oczywiście bardziej wymagające czytelniczki mogą mieć książce wiele do zarzucenia. Może naiwność, może zbyt jednowymiarowe postaci, może zbyt słodkie zakończenie… Moja rada: przerzucić się na literaturę innego typu. Bo romans rządzi się własnymi prawami i już. W romansie każdy dotyk kochanka powoduje fale rozkoszy. Cóż, można sobie czasem pomarzyć, czyż nie?

Marta Gęsigóra

Ania | 2019-09-30

Ta książka mnie uwiodła, pochłonęła bez reszty. Zupełnie nie mogłam się oderwać.
Beatrix jako tajemnicza autorka listów miłosnych i niczego nie spodziewający się Kapitan Christopher, który po powrocie z frontu dopiero zaczyna swoją walkę, i tak naprawdę dopiero po jakimś czasie zaczyna rozumieć o co walczy.
Jak zwykle było bardzo miło i przyjemnie.

InnyŚwiat | 2019-05-01
Przeczytana: 01 maja 2019

I oto ostatnia część opowiadań o Hathawayach. Nie mogę uwierzyć, że to koniec. Nie chcę! Liso, napisz coś jeszcze, błagam. Chcę więcej Hathawayów!!!

Książka "Znajdź mnie" była, tak jak poprzednie, bardzo przyjemna, jednak czegoś mi w niej brakowało, dlatego nie ląduje na półce ulubionych. Tak czy inaczej, bardzo ją polecam i uważam, że jeśli przeczytaliście 4 część serii, to i tą, 5, także musicie. Nie ma innej opcji.

Beatrix jest... dziwna, niekonwencjonalna, nieokiełznana. Zazwyczaj nie posuwa się do oszustwa, ale robi jeden wyjątek. Który diametralnie zmienia jej życie. Podszywając się pod przyjaciółkę, pisze listy do przystojnego żołnierza, Phelana. Gdy prawda wychodzi na jaw, on czuje się oszukany. Czy jego złość i furia zniszczą to, co zrodziło się miedzy nim a Beatrix? Czy będzie gotowy jej wybaczyć? Czy jego wojenna przeszłość, wyrzuty sumienia, dręczące go koszmary w końcu go opuszczą?

Przekonacie się sami - ja nie zamierzam psuć wam tej zabawy, zdradzając szczegóły....

Goldie | 2018-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2018

Jedna z najfajniejszych książek tej autorki. Znowu ciekawi i inteligentni bohaterowie, ale tym razem również nieco nietypowi. Dialogi bardzo interesujące i z dozą humoru, co jest charakterystyczne dla Lisy Kleypas. Podobała mi się postać bohatera, bardzo ciekawie i realistycznie nakreślona. Natomiast trochę się rozczarowałam główną bohaterką Beatrix. Z poprzednich części wyglądała na bardzo, bardzo nietypową i ciekawą osobę, natomiast tutaj trochę tego zabrakło. Owszem, jest niekonwencjonalna, ale zabrakło mi trochę jej relacji ze zwierzakami i z rodziną oraz jej nietypowego podejścia do świata, które było tak fajnie podkreślane w poprzednich częściach. Jednak na plus - powrót wszystkich osób z poprzednich 4 części tej serii.

emily176 | 2018-10-22
Przeczytana: 22 października 2018

cóż to była za opowieść. Jak zwykle historia tej autorki mnie nie zawiodła. Mężczyzna w niej opisany jest niezwykły, a zarazem skalany wojną jak żołnierz. pomysł z listami jest naprawdę sympatyczny. Beatrix w każdej z książek zdobywała moją sympatię wraz z całym jej zwierzyńcem, szczerością i wesołością. nie każde małżeństwo jest idealne, ale szczerość i zaufanie to podstawa. polecm

Dominique | 2018-09-18
Przeczytana: 17 września 2018

Rozczarowała mnie ta część tak samo, jak Kochaj mnie. Wszystko zbyt wcześnie się wyjaśniło. Za dużo cukru, a za mało dramatów. Wszystko takie nijakie.

Lucyferowa | 2018-06-21
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Beatrix jest najmłodszą z rodzeństwa Hathawayów. Kocha zwierzęta, przez co dom jej rodzeństwa zapełnia się najdziwniejszymi przedstawicielami różnych gatunków. Po domu swobodnie spaceruje jeż z nadwagą a kotka trójłapka wyleguje się na kanapach. Beatrix w towarzystwie uważana jest za dziwaczkę, dlatego też woli spędzać swój czas z podopiecznymi. Gdy pewnego razu słyszy z ust Christophera Phelana niepochlebną opinię o sobie, zamyka się w świecie zwierząt jeszcze bardziej. Jakiś czas potem postanawia pomóc przyjaciółce Prucence w korespondencji z kapitanem Phelanem, który bierze udział w wojnie krymskiej. Prudence łatwo zapomina o Christopherze a Beatrix poprzez listy nawiązuje z nim silną więź. Doradza mu jak oswoić psa Alberta, którym żołnierz zaopiekował się po śmierci jego pana. Gdy wraca do kraju jako bohater wojenny zorientuje się, że coś jest nie tak.

Lost_in_hours | 2018-06-18
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Dzisiaj opowiem o ostatniej książce Lisy Kleypas z cyklu "Rodzina Hathaway". Byłam bardzo rozczarowana, że to już koniec ich historii. Cały cykl bardzo mi się podobał, przez co miałam małe obawy przed ostatnią częścią, jednak się nie rozczarowałam :)

Lisa Kleypas cały czas utrzymuje swoje książki na bardzo wysokim poziomie. Są do siebie bardzo podobne, jednak jest w nich sporo elementów, które je różni. To mi się w jej książkach podoba najbardziej :)

Tym razem główną bohaterką książki jest Beatrix Hathaway. Muszę przyznać, że na jej historię czekałam najmniej. Dziewczyna wpada na genialny pomysł - pisanie listów do "ukochanego" jej najlepszej przyjaciółki. Oczywiście nie zamierza się podpisywać swoim imieniem. Kapitan Christopher przebywający na froncie nie ma pojęcia o intrydze w jaką został wplątany. Wierzy, że to jego piękna kandydatka na żonę śle mu listy. Sprawa kom likuje się, gdy mężczyzna zakochuje się w dziewczynie znanej z korespondencji. Jest szczerze zdumiony, gdy...

Jedno z najlepszych zakończeń, jakie można by wymyślić. Trochę humoru, trochę romansu, trochę koszmaru i powstaje wciągający romans z historyczny z prawdziwymi wydarzeniami w tle. Aż sama się zdziwiłam, że tak mi się spodobał. Jeden dzień i lektura skończona.

Aliss | 2017-05-24

Lisa to taka moja Colleen Hoover w historycznym wydaniu. Tak jak Maybe someday jest moją ulubioną książką young adults tak Znajdź mnie jest moim ulubionym romansem historycznym. W zasadzie nie wiem co mogłoby mi się w tej książce nie podobać... Nie mogę się chyba do niczego przyczepić. No i jak ta książka rozpalaa!!! Uwielbiam te momenty gdy mężczyźni walczą z pożądaniem i im to nie wychodzi.

Karolina | 2017-03-02

moim zdaniem najlepsza część z całej sagi bo najbardziej realna, poza tym Beatrix zawsze wydawała mi się najsympatyczniejsza z całej rodziny