Kodeks Majów

Tłumaczenie: Jan Kabat
Wydawnictwo: Albatros
The Mayan Codex
sensacja, kodeks majów, spisek, zagadka
Gośka

Sięgająca średniowiecza historia rodu de Bale to prawie osiemset lat nadużywania władzy, wszczynania wojen i zamieszek, osłabiania rządów królewskich oraz podżegania do zabójstw. Ostatnia przedstawicielka rodu, hrabina Genevi ve Hy res, nie mogąc mieć własnych dzieci, adoptuje trzynaścioro sierot i wychowuje je na członków reaktywowanego Corpus Maleficus – tajnego stowarzyszenia mającego strzec korony francuskiej przed diabłem. Każde z dzieci ma mordercze skłonności; każde obdarzone jest jakąś anomalią, deformacją ciała. Prawdziwe cele Corpus Maleficus to odbudowanie wpływów rodziny de Bale w kręgach władzy oraz służba Trzeciemu Antychrystowi, którego tożsamość i miejsce pobytu kryją przepowiednie Nostradamusa. Adam Sabir z narażeniem życia odnalazł zaginione przepowiednie sławnego francuskiego astrologa. Teraz, wspólnie z byłym kapitanem policji Jorisem Calque jedzie do Meksyku – kraju wskazanego w proroctwach jako „kraina Wielkiego Wulkanu”. Jakie jest znaczenie słów „Ahau Inchal Kabah”? Czy chodzi o ruiny historycznego miasta Majów na półwyspie Jukatan i znajdujący się tam słynny Pałac Masek? A może to imię człowieka, który przepowie datę końca świata? W podróży do Ameryki Środkowej Adamowi i Jorisowi towarzyszy, adoptowana córka hrabiny de Bale, piękna Lamia, która zbuntowała się przeciwko swojej przybranej matce. W ślad za nimi wyruszają pozostałe dzieci hrabiny, członkowie Corpusu . Do Kabah podąża też bezimienny Metys, strażnik świętego kodeksu (ocalałego z hiszpańskiego pogromu), który pragnie zwrócić go Majom. Artefakt ukryty w Pałacu Masek oraz kodeks Majów pozwolą ujawnić tajemnicę najważniejszego proroctwa Nostradamusa – tożsamość Trzeciego Antychrysta i Nowego Mesjasza. Diaboliczny plan hrabiny przewiduje śmierć Sabira, Calque'a oraz jedenastu członków Corpusu. Ocaleje tylko Lamia, która w spisku ma do odegrania kluczową rolę...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

alakomiak | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Na początku historia zapowiadała się naprawdę ciekawie. Jednak wraz z kolejnymi stronami odchodziła mi ochota na dalsze poznawanie losów bohaterów. Nudno, przewidywalnie, trochę na siłę przeciąganie niepotrzebnych wątków. Szczerze przyznam, że po prostu "zmęczyłam" tę książkę. 4 gwiazdki za chęci i w miarę ciekawy pomysł, choć niestety nie do końca wykorzystany, tak jak trzeba.

Adam | 2015-01-15

Fajna pozycja, dobrze się czytało, wciągająca historia. Ostatnia przeczytana w 2014 r.

komestor | 2017-10-30
Sebastian Kurzepa | 2017-03-20