58 Przepowiedni Nostradamusa

The Nostradamus Prophecies
978-83-7659-231-2
proroctwa, Nostradamus, przepowiednie,
ola161

Nostradamus napisał dokładnie tysiąc proroctw. Przetrwało 948. Gdy w paryskiej gazetce ukazuje się ogłoszenie Cygana, który ma na sprzedaż zagubione przepowiednie, na anons odpowiadają dwaj mężczyźni. Jeden z nich, Adam Sabir, dziennikarz i pisarz, od dawna interesuje się osobą tajemniczego wieszcza. Drugi - Achor Bale - to były żołnierz Legii Cudzoziemskiej, fanatyk i członek organizacji, której korzenie sięgają zamierzchłych czasów średniowiecza. Przerażający mężczyzna o pozbawionych białek oczach nie cofnie się przed niczym, by wypełnić misję bractwa, zadowolić Szatana i chronić Trzeciego Antychrysta, gdy ten pojawi się na ziemi. Bale torturuje Cygana, który w końcu popełnia samobójstwo, ale wina spada na niewinnego Sabira. Dziennikarz musi uciekać przed policją i bezwzględnym mordercą. Trafia do obozu cyganów, w którym spotyka piękną Yolę, siostrę sprzedawcy. Wraz z nią i zakochanym w niej Alexim wyrusza do Francji i Hiszpanii, by podążyć tropem „Czarnych Dziewic”, figurek Matki Boskiej, w których mogą być ukryte kolejne czterowiersze wskazujące drogę do tej jednej, zamykającej w sobie 52 przepowiednie o końcu świata.

lejdi15 | 2013-12-29

Do sięgnięcia po tę lekturę przekonał mnie inrygujący tytuł. Jednak czytelnik z książki o owych przepowiedniach nie dowie się za wiele. Opowieść ta porusza tematykę cyganów: ich zwyczaje, kulturę, więc pod tym względem można się wiele dowiedzieć na ten temat. Jakkolwiek muszę przyznać,że książka nie powaliła mnie na kolana. Akcja często się trochę dłużyła, lecz nie zabrakło też i paru ciekawych wątków i zdarzeń. Bądź co bądź polecam przeczytać.

patimaka | 2015-02-26
Przeczytana: 20 lutego 2015

"58 przepowiedni Nostradamusa" to nie powieść o 58. przepowiedniach Nostradamusa, ale o sensacyjnym pościgu (może inaczej, pościgu który MIAŁ być sensacyjny) i kulturze romskiej. Jak widać, tytuł niewiele ma wspólnego z fabułą. To pierwszy minus. Zabierając się za tę książkę, myślałam, że będę czytać o wyczerpujących poszukiwaniach, starych manuskryptach, tajemnych skrytkach z wątkiem historycznym w tle i poczuciu o "ważności" owego odkrycia dla świata. Krótko mówiąc, spodziewałam się czegoś w stylu mistrzowskiego Dana Browna. Jak można się domyślić, przeliczyłam się, i to bardzo. Drugi minus.
Postacie są dość... mdłe, a niektóre wątki absolutnie bezsensowne. Czasami myślałam sobie, że autor nie wiedział co zrobić, więc zrobił coś absurdalnego, licząc, że uda mu się sprawić wrażenie pomysłowego. Kolejny minus.
Główny bohater, Adam, to mężczyzna, który nie jest całkiem normalny. (Kto zostaje na noc w opuszczonym domu, w którym chwilę wcześniej popełniono makabryczną zbrodnię, a jej...

po-prostu-czytaj | 2013-12-25
Przeczytana: grudzień 2013

Nostradamus to postać historyczna, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego przepowiednie są znane, nie tylko wielbicielom historii i tajemniczych biografii, ale właśnie dzięki trafności, jego osoba jest znana na całym świecie. Jednym z jego znawców jest Mario Reading, który postanowił napisać o nim książkę pod tytułem „58 przepowiedni Nostradamusa”.

Nie trudno zgadnąć, iż jest to opowieść wokół najsłynniejszych przepowiedni tegoż jasnowidza. Rzecz jednak w tym, iż Nostradamus spisał łącznie 1000 przepowiedni. Tylko 948 ujrzało światło dzienne, w związku z czym 52 przepowiednie zostały gdzieś skrzętnie ukryte. Tylko nieliczni znają ich historie. Historię sięgającą ponad 500 lat wstecz. Jest jednak dwóch mężczyzn, którzy są w stanie zrobić, bądź zapłacić każdą cenę, by dowiedzieć się, gdzie zostały schowane brakujące zapiski. Na ogłoszenie ukazane przez pewnego, młodego człowieka o rzekomym posiadaniu wiadomości na ten temat, odpowiada dwóch mężczyzn. Adam Sabir –...

ilooona | 2013-09-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: czerwiec 2013

Ta książka trafiła do mnie przez przypadek i bardzo się ciesze, że tak się stało. Myślałam, że będzie ona strasznie nudną książka, ale się myliłam i to bardzo!
Książkę czyta się jak dla mnie bardzo szybko, nie ma w niej żadnych nudnych momentów. Sam pomysł napisania takiej książki i ukazania w niej ,,poszukiwań'' przepowiedni jest bardzo ciekawy.
Przy tej książce się nie zanudzisz, jest ona przyjemna lekturą na jesienne wieczory.

LandoftheDead | 2016-03-04
kasiamaja | 2015-12-11