Rzymska przepowiednia

Tłumaczenie: Maciej Jakub Jabłoński
Wydawnictwo: Hachette
The Rome Prophecy
978-83-7739-919-4
Rzym, spiskowa teoria dziejów
Ag2S

Kiedy w przedsionku rzymskiej bazyliki Santa Maria in Cosmedin przy Ustach Prawdy zostaje znaleziona odcięta ludzka dłoń, rzymska policja zostaje postawiona w stan gotowości. Niebawem na ulicy zostaje aresztowana piękna, młoda zakrwawiona kobieta, która twierdzi, że jest starożytną wieszczką, uciekającą przed złowrogą mocą... Były ksiądz Tom Shaman wraz z policjantką Valentiną Morassi stara się rozwiązać mroczną zagadkę. Ich przeciwnicy kryją się w cieniach rzymskich kościołów i gabinetach władzy. Tymczasem ktoś odtwarza okrutne legendy z przeszłości miasta...

Krwawe tajemnice sprzed wieków, spiski i akcja rozgrywająca się na gotyckich placach, w majestatycznych katedrach i posępnych katakumbach Rzymu.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Beata | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Niezła powieść przygodowa, w stylu Rollinsa, chociaż dużo prościej napisana i mniej skomplikowana. Miejscami dość przewidywalna Akcja krwawa i wciągająca, ale płytka i bardzo powierzchowna. Inne powieści autora (Jon Trace to pseudonim Sama Christera) są dużo ciekawsze i lepiej napisane. Miałam dziwne wrażenie, że zakończenie było oderwane od toku powieści, niby wątki się wiązały, ale co to miało wspólnego z rzymską przepowiednią?

kwiatek29 | 2013-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2013

Książka przypomina mi twórczość Dana Browna.Rzymskie bazyliki,ręka odcięta przy Ustach Prawdy,piękna młoda zakrwawiona kobieta twierdząca,że jest starożytną wieszczką.Śledztwo prowadzi Valentina Morassi,a pomaga jej były ksiądz Tom Shaman.Razem próbują rozwikłać mroczną zagadkę,rozgrywającą się w katedrach i katakumbach Rzymu.Pomimo bogatej fabuły i dynamicznej akcji,czegoś mi zabrakło.Jak już wspomniałam,książka podobna jest do "Kodu Leonarda da Vinci",ale trochę jej do niej brakuje.

Heisenberg | 2016-04-01

Przy tej książce mógłbym napisać to samo, co napisałem przy "Spisku Weneckim" tego samego autora, więc Zainteresowanych odsyłam do tamtej mojej opinii.
Przy okazji zachęcam do przeczytania książek niejakiego Sama Christera; to jest ten sam autor, tylko pod innym "roboczym" pseudonimem. Książki wydane pod nazwiskiem Christer jakościowo nie odbiegają od tych sygnowanych jako Trace.

Gosia | 2017-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Książka trafiła w moje ręce przypadkowo i sądziłam, że to będą kolejne losy księży w Watykanie. Nie spodziewałam się czegoś nadzwyczajnego po lekturze, zwłaszcza, że początek był dość mozolny. Muszę przyznać, że szybko wszystko się rozkręciło i książka wciągnęła mnie bez reszty. Nie jest to łatwa lektura. Dla kogoś, kto interesuje się mitologią i dziejami Rzymian i Greków, to prawdziwa kopalnia wiedzy. Dla kogoś, kto dawno temu miał do czynienia z mitologią i to na dodatek w okrojonej części, wiele tych postaci i dziejów jest zupełnie czymś nowym. Autor zagłębia się w dzieje samego Rzymu, jego architekturę, a przede wszystkim sieć korytarzy, tuneli i jaskiń, jakie są ukryte pod Wiecznym Miastem. Historia żywcem wyjęta z przygód poszukiwaczy skarbów, którzy na swojej drodze napotykają wiele pułapek, które muszą przejść, żeby dojść do celu.

Ewelinka5 | 2014-09-17

Rzymska Przepowiednia- ciekawa, zagadkowa trzymajaca w napięciu kolejna częśc przygód bylego księdza Toma po Spisku Weneckim zrobiła na mnie wrazenie.

anius90 | 2014-08-12

Książka jest naprawdę dobra. Jednak autor na początku daje czytelnikowi to co najlepsze w tego typu gatunkach, a potem jakby się znudził i pisze tę książkę żeby jakoś ją skończyć...
No ale polecam. Szczególnie na leniwe soboty albo bezsenne noce!

Lily76 | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Specyficzny "przewodnik po Rzymie" połączony z kryminałem i romansem.
Nowa wśród rzymskich carabinieri (żandarmeria) kapitan Valentina i jej przyjaciel, były amerykański ksiądz Tom, natrafiają na zagadkę kryminalną związaną ściśle z historią Rzymu i kultem Kybele. Zapoznajemy się przy okazji z dużą liczbą mitów, legend, przepowiedni, poznajemy mnóstwo miejsc dobitnie świadczących o historii Wiecznego Miasta.

Paulina | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Dosłownie pochłonęłam książkę jeszcze bardziej niż pierwszą cześć - tak bardzo musiałam poznać rozwiązanie tej historii! Świetny kryminał, trzyma w napięciu, powoli ale bez zbędnych opisów wprowadza do śledztwa od którego ciężko oderwać się.
Dodatkowo zaintrygowały mnie ostatnie słowa książki ;)

Kinga | 2017-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Niesamowita,porywająca lektura.
Po przeczytaniu książki pt.,,Spisek wenecki'' niezwłocznie sięgnęłam po ,,Rzymską przepowiednię''. Ta pierwsza zrobiła na mnie ogromne wrażenie,ale druga jeszcze je spotęgowała. Nie mogłam się oderwać. Morderstwa z wątkiem religijnym w tle zwykle są ciekawe a dodajmy tu jeszcze parę fascynujących głównych bohaterów i mamy literacką bombę!

A ostatnie zdanie książki kompletnie zbija z tropu... :)

paniKa | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2013

Jon Trace nie jest Danem Brownem. I bardzo dobrze! Powieść pełna jest tajemnic, prawie tak wielkich, jak cała historia Rzymu i związanych z nią legend. Smaczku książce dodają świetnie wplątane w fabułę mity i elementy historyczne (szczególnie te o sektach i pradawnych wierzeniach). Moim zdaniem genialna i jak najbardziej godna polecenia.