Miłości pełna czara

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
miłość, kobieca
vivien

Akcja powieści rozgrywa się w malej śląskiej osadzie a jej treścią są powszednie, choć nie pozbawione dramatyzmu przeżycia rodziny starego Urbana. śledząc kłopoty, jakie trapią tę półwiejską, półmiejską rodzinę, obserwując kruszenie się więzi łączących jej członków i zmiany, jakie zachodzą w ich psychice i obyczajach pod wpływem przeobrażeń cywilizacyjnych, ze zrozumieniem i sympatią traktujemy poczynania Anny, która na przekór osobistym doświadczeniom usiłuje ocalić zaufanie do ludzi i macierzyńską miłość.

Okładkę, obwolutę i stronę tytułową zaprojektowali wspólnie Joanna Czerwińska i Michał Bernaciak.

źródło opisu: MON, 1981

źródło okładki: http://literacki24.pl