Fałszywi Bogowie

Tłumaczenie: Michał Kubiak
Cykl: Herezja Horusa (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
False Gods
Agata Rugor

Trwa Wielka Krucjata, która otworzyła ludzkości drogę do gwiazd. Imperator oddał dowodzenie swemu ulubionemu synowi, Wojmistrzowi Horusowi. Jednak wśród wojsk Imperium źle się dzieje. Horus nadal zmaga się z gniewem i zazdrością swych braci prymarchów, a kiedy odniesie ranę na planecie Davin, będzie musiał stawić czoła także własnym wewnętrznym demonom. Czy osłabiony Horus będzie w stanie oprzeć się pokusie Chaosu?

Epicka saga Herezji Horusa trwa w części drugiej cyklu. Los galaktyki spoczywa w rekach jednego człowieka, który musi dokonać wyboru: lojalność czy herezja?

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Barrak | 2019-02-01

Podstawa każdego warhammerowca :)

ZielonyNotatnik | 2018-09-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Czytadło SF. Fajny świat, fajne postacie, wciąga. Z drugiej strony nawet nie próbuje być czymś wyjątkowym. Porządna rzemieślnicza robota.

Dodatkowo: dla fanów/znawców świata Warhammer 40000 sporo fajnych smaczków.

Mszaan | 2017-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W moim odczuciu nie tak dobra jak pierwsza część Wyniesienie Horusa/Czas Horusa, ale i tak kawał dobrego SF nie tylko dla fanów WH40k. Rozmiar zdrady Horusa sprawiał, że musiałem książkę czytać partiami, bo frustracja wywołana jego upadkiem i spaczeniem przez chaos sprawiała, że autentycznie się denerwowałem :). Chyba wystarczająco dobrze określa to ksiązkę :)

Igward | 2017-02-02

Kolejny tom super sagi :D

Ergo_sum | 2016-02-15
Przeczytana: 2008 rok

Dobrze napisana, z wartka akcja i żywymi postaciami. Można naprawdę wczuć się w uniwersum 30K. Cóż się dziwić, Graham to filar BL. Od tej pozycji "nienawidzę" Erebusa. hehe.

szataniel | 2015-11-26

Podobnie jak przy recenzji tomu 1 zaznaczam, że jestem wielkim fanem uniwersum W40K, więc moja recenzja wielu może wydać się nieobiektywna.
Tom 2 a więc kontynuacja metamorfozy Horusa i wielu jego podwładnych w pomioty Chaosu.
Tym razem jest trudniej - w wielu momentach samotny i z ogromną odpowiedzialnością na barkach Horus zaczyna walkę z wewnętrznymi demonami. Krucjata oczywiście nie ustępuje, jest kontynuowana w imię Imperatora. Wszyscy, którzy nie chcą uznać jego władzy giną. Kolejne światy podporządkowują się zabójczym legionom Adeptus Astartes, przegrywając z perfekcyjnym wyszkoleniem, dyscypliną, technologią i walecznością legionów Horusa.
Fabuła nieustannie dąży do nieuniknionego - całkowitej przemiany Mistrza Wojny i zdrady swego ojca. Oczywiście pociąga on za sobą swych przyjaciół w postaci członków Kwadry - wszystkich poza jednym. Garviel Loken (bo o nim mowa) wciąż twierdzi, że nie pasuje do tajnego stowarzyszenia i uznaje je coś, co nie powinno w ogóle istnieć. Jego...

matips | 2015-06-08

Moim zdaniem skażenie Horusa chaosem jako główna przyczyna przemian jakie w nie zachodzą, to pójście na łatwiznę. Znacznie trudniej (a zarazem ciekawiej) byłoby przedstawić przemianę Horusa jako stopniową i spowodowaną kolejnymi przeżyciami. Sprawić by czytelnik mógł zrozumieć motywacje Patriarchy, by podstawy do zdrady były solidne i były zgodne z tym jakim go widzieliśmy wcześniej. Tzn. by zrobił to z troski o swój oddział, z troski o imperium czy nawet z powodu dobrych dowodów na zdradę Imperatora. Tymczasem Horusa dotknął Chaos i koniec - od tego momentu stał się zupełnie kimś innym.

ryhu | 2015-05-24

Wprowadzenie do świata mamy za sobą, rozpoczyna się herezja. Dość solidny odchylenie w stronę mrocznych mocy i tego typu rzeczy. Trochę mi to tutaj nie leży i - cholera - nie spodziewałem się, że w tę stronę pójdzie fabuła. Niby lubię zaskoczenia tego typu, ale jakoś mi ten zabieg nie podszedł. Ale wciąż czyta się dobrze i nie wyobrażam sobie odpuścić na tym etapie.

Ka | 2015-02-03

Ta książka to mój pierwszy dłuższy kontakt ze światem W40k. Zachęciła mnie ona do zgłębiania uniwersum, które tak często przewijało się w różnej postaci w moim otoczeniu. Wielokrotnie w trakcie czytania wyszukiwałem w necie postaci, bronie, rozwinięcia pewnych wątków czy grafiki. Fajnie się to wszystko zazębia. Jednak jak napisał jeden z czytelników poniżej, książka może się wydawać infantylna. Napisana prostym językiem. Czyta się ją szybko. Bardzo szybko, jeśli ktoś nie zechce zagłębić się w dodatkowym riserczu. Moim zdaniem jedynym utrudnieniem może być względny natłok postaci, rang, nazw. Wszystko jednak do ogarnięcia. Ciekawie jest też obserwować zmiany zachodzące w postaciach. Nieco spłycone moim zdaniem. Może nie urywa to wszystko 4 liter, Kafką to nie jest, ale zabieram się już za kolejne części;)

Czeczen | 2015-02-01
Przeczytana: maj 2014

Genialna książka, zdecydowanie jedna z najlepszych jakie czytałem.