Fałszywi Bogowie

Tłumaczenie: Michał Kubiak
Cykl: Herezja Horusa (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
False Gods
Wiedźma

Inne wydania

Trwa Wielka Krucjata, która otworzyła ludzkości drogę do gwiazd. Imperator oddał dowodzenie swemu ulubionemu synowi, Wojmistrzowi Horusowi. Jednak wśród wojsk Imperium źle się dzieje. Horus nadal zmaga się z gniewem i zazdrością swych braci prymarchów, a kiedy odniesie ranę na planecie Davin, będzie musiał stawić czoła także własnym wewnętrznym demonom. Czy osłabiony Horus będzie w stanie oprzeć się pokusie Chaosu?

Epicka saga Herezji Horusa trwa w części drugiej cyklu. Los galaktyki spoczywa w rekach jednego człowieka, który musi dokonać wyboru: lojalność czy herezja?

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

szataniel | 2015-11-26

Podobnie jak przy recenzji tomu 1 zaznaczam, że jestem wielkim fanem uniwersum W40K, więc moja recenzja wielu może wydać się nieobiektywna.
Tom 2 a więc kontynuacja metamorfozy Horusa i wielu jego podwładnych w pomioty Chaosu.
Tym razem jest trudniej - w wielu momentach samotny i z ogromną odpowiedzialnością na barkach Horus zaczyna walkę z wewnętrznymi demonami. Krucjata oczywiście nie ustępuje, jest kontynuowana w imię Imperatora. Wszyscy, którzy nie chcą uznać jego władzy giną. Kolejne światy podporządkowują się zabójczym legionom Adeptus Astartes, przegrywając z perfekcyjnym wyszkoleniem, dyscypliną, technologią i walecznością legionów Horusa.
Fabuła nieustannie dąży do nieuniknionego - całkowitej przemiany Mistrza Wojny i zdrady swego ojca. Oczywiście pociąga on za sobą swych przyjaciół w postaci członków Kwadry - wszystkich poza jednym. Garviel Loken (bo o nim mowa) wciąż twierdzi, że nie pasuje do tajnego stowarzyszenia i uznaje je coś, co nie powinno w ogóle istnieć. Jego...

jarr74 | 2012-10-02
Przeczytana: wrzesień 2012

„Fałszywi bogowie” Grahama McNeilla to drugi tom (dość luźno osadzony w Warhammerze 40,000) zakrojonej w duża skalę, wielowątkowej i pisanej z rozmachem kosmicznej epickiej sagi, będący bezpośrednią kontynuacją i rozwinięciem wątków i zdarzeń znanych nam już z części pierwszej.

W nieprzerwanym, pełnym podbojów marszu ludzkości pod wodzą nieśmiertelnego imperatora padają kolejne planety w galaktyce. Supernowoczesne legiony Adeptus Astartes, będących przedłużeniem woli swojego władcy, ogniem i żelazem zmuszają do posłuszeństwa kolejne światy i narody. Są tacy jak wojna która jest ich żywiołem, twardzi, świetnie wyszkoleni, zdyscyplinowani i przeraźliwie profesjonalni (ciągłe przebywanie na polu walki pozwoliło im uzyskać poziom sprawności bojowej nie osiągalny dla innych) a wybór jaki pozostawiają jest bardzo prosty: uznanie nowej władzy lub zniszczenie i eksterminacja. Lata bezlitosnej i niszczycielskiej wojny powodują jednak, iż powoli na nieskazitelnym i błyszczącym dotychczas...

Ka | 2015-02-03

Ta książka to mój pierwszy dłuższy kontakt ze światem W40k. Zachęciła mnie ona do zgłębiania uniwersum, które tak często przewijało się w różnej postaci w moim otoczeniu. Wielokrotnie w trakcie czytania wyszukiwałem w necie postaci, bronie, rozwinięcia pewnych wątków czy grafiki. Fajnie się to wszystko zazębia. Jednak jak napisał jeden z czytelników poniżej, książka może się wydawać infantylna. Napisana prostym językiem. Czyta się ją szybko. Bardzo szybko, jeśli ktoś nie zechce zagłębić się w dodatkowym riserczu. Moim zdaniem jedynym utrudnieniem może być względny natłok postaci, rang, nazw. Wszystko jednak do ogarnięcia. Ciekawie jest też obserwować zmiany zachodzące w postaciach. Nieco spłycone moim zdaniem. Może nie urywa to wszystko 4 liter, Kafką to nie jest, ale zabieram się już za kolejne części;)

Pawulon | 2013-04-12
Przeczytana: 2012 rok

Herezja Horusa nabiera coraz bardziej namacalnych kształtów. Legion Niosących Słowo zasiał ziarno herezji, która ogarnie wkrótce umysł Mistrza Wojny - Horusa. Niespełnione ambicje, wybujałe ego, niemal boskie uwielbienie Astartes dla swych Prymarchów - to wszystko sprawi, że część legionów się zbuntuje przeciw ustalonemu porządkowi. Wszystko po to by galaktykę ogarnęła pożoga w kolejnej części sagi.

Ergo_sum | 2016-02-15
Przeczytana: 2008 rok

Dobrze napisana, z wartka akcja i żywymi postaciami. Można naprawdę wczuć się w uniwersum 30K. Cóż się dziwić, Graham to filar BL. Od tej pozycji "nienawidzę" Erebusa. hehe.

matips | 2015-06-08

Moim zdaniem skażenie Horusa chaosem jako główna przyczyna przemian jakie w nie zachodzą, to pójście na łatwiznę. Znacznie trudniej (a zarazem ciekawiej) byłoby przedstawić przemianę Horusa jako stopniową i spowodowaną kolejnymi przeżyciami. Sprawić by czytelnik mógł zrozumieć motywacje Patriarchy, by podstawy do zdrady były solidne i były zgodne z tym jakim go widzieliśmy wcześniej. Tzn. by zrobił to z troski o swój oddział, z troski o imperium czy nawet z powodu dobrych dowodów na zdradę Imperatora. Tymczasem Horusa dotknął Chaos i koniec - od tego momentu stał się zupełnie kimś innym.

ryhu | 2015-05-24

Wprowadzenie do świata mamy za sobą, rozpoczyna się herezja. Dość solidny odchylenie w stronę mrocznych mocy i tego typu rzeczy. Trochę mi to tutaj nie leży i - cholera - nie spodziewałem się, że w tę stronę pójdzie fabuła. Niby lubię zaskoczenia tego typu, ale jakoś mi ten zabieg nie podszedł. Ale wciąż czyta się dobrze i nie wyobrażam sobie odpuścić na tym etapie.

bkeeper | 2013-12-28

Zdecydowanie polecam dla tych, którzy interesują się światem Warhammera. Dla innych książki będą ciut infantylne ;]

www.bkeeper.pl

tracik | 2013-10-13

Świetna książka, czyta się świetnie i strasznie wciąga

książek: 1991
Jahty | 2011-10-22