Księżyc i wampirzyca

Okładka książki Księżyc i wampirzyca J.R. Rain
Okładka książki Księżyc i wampirzyca
J.R. Rain Wydawnictwo: G+J Cykl: Wampir do wynajęcia (tom 2) fantasy, science fiction
Wampir do wynajęcia (tom 2)
Vampire Moon
G+J
2012-05-23
2012-05-23
Michał Juszkiewicz
wampir wilkołak J.R. Rain

Takie sobie czytadełko . Nawet szybko się czytało i nie było tragiczne,ale takie trochę dla naiwnych panienek.Jednak wolę trochę inne książki, chociaż dałam 6 za sporą dawkę humoru

Dlaczego kupiłam? Bo skusiła mnie tematyka wampirza, no i książka była przeceniona - teraz już wiem dlaczego i wiem też, że to było najgorzej zainwestowane 16 zł w moim życiu. Pierwsze wrażenie podczas czytania - poziom początkującej nastolatki z wattpada (choć nie każdej, bo są o niebo lepiej piszące).
Fabuła tak naiwna i mało wyszukana, że "Reksio" na dobranoc był ambitniejszy. Kwiatki w postaci wampirzycy, która nic nie je (trochę krwi zwierzęcej raz na trzy dni),ale defekuje w normalny sposób, a nawet chyba bardziej, skoro potrzebuje w samochodzie przenośniej toalety. Rzeczona wampirzyca nie odbija się w lustrach i niczym innym, na co remedium jest "gruby makijaż" - i można już swobodnie chodzić po mieście, bez obawy, że ktoś coś dziwnego zauważy na przykład w szybie wystawowej. Jeśli już przy tym jesteśmy, to w dokumencie służbowym - z tychże przyczyn - wampirzyca ma zdjęcie z zamkniętymi oczami (bo reszta twarzy wyszła, dzięki "grubemu makijażowi"),ale może w USA tak można. Jedźmy dalej - wampirzyca podczas widzenia w więzieniu rozbija pięścią pancerną, kuloodporną szybę, co zostaje nagrane na monitoringu. Czy ktoś drąży temat? Nie. Znajomy wampirzycy - pan wilkołak - dostaje 5 strzałów w głowę w miejscu publicznym. Nic mu nie jest. Czy ktoś drąży temat - nie. Były mąż wampirzycy, wzięty adwokat, prowadzi klub ze striptisem bez koncesji - pewnie po to, żeby w finałowej scenie żona mogła mu zrobić szach mat. Wampirzyca musi używać lornetki, żeby obserwować byłego męża z drugiego końca ulicy, a już parę minut później doskonale widzi wszystko z kilometra. Ach! I taki drobiazg - przy treningu bokserskim oblewa się strumieniami potu, co nie wiedzieć czemu jest przez autora podkreślane kilka razy. Podobnych kwiatków jest tam całe mnóstwo.
"Humor" na poziomie wczesnego gimnazjum.
Od strony językowej też całe bukiety można znaleźć - przeładowanie zaimkami i imiesłowami, które często gęsto użyte są w niewłaściwy sposób.
Treści internetowej wymiany wiadomości złożone są innym fontem i tutaj mamy czasami przecinek oddzielający treść wiadomości od atrybucji złożony normalnym fontem, a czasami tym fontem, co wiadomość - losowo.
Takie kwiatki jak: "(...) czasu było za mało, żeby go marnować. Stałam i czekałam." Postać coś mówi, a w następnej wypowiedzi sama sobie zaprzecza.
Coś tu mocno poszło nie tak, nie tylko ze strony autora, ale poniekąd tłumacza, a z pewnością zawiodła korekta/redakcja, choć z czegoś takiego najlepszy redaktor nie wycisnąłby zbyt wiele. A autor podobno wyprodukował około dwustu takich arcydzieł...
Całość nie trzyma się kupy. Zdecydowanie nie polecam, a przeczytałam tylko po to, żeby mieć prawo do wystawienia oceny i opinii.

Fabuła tak naiwna i mało wyszukana, że "Reksio" na dobranoc był...

W tej części nasza wampirzyca wreszcie pokazuje swój pazur i historia się rozwija.
Przyjemnie i z ciekawością się czyta, jest dość dużo powtórzeń, należy do tych książek, co czyta się w dwa wieczory.
Ciekawa.

Ciekawa.

Samantha Moon tropi szefa organizacji przestępczej i bierze pod opiekę niewinną kobietę, prześladowań ą przez eks-męża sadystę.
W życiu kobiety pojawia się dwóch mężczyzn. Obaj chcą zdobyć jej serce.
Tą część podobnie jak pierwszą czyta się bardzo szybko. I o ile wątek romantyczny nie jest jakoś specjalnie rozbudowany, by można było zaliczyć tą książkę do gatunku paranormalromance, to już wątek kryminalny jest bardziej interesujący.
Tym bardziej, że autor zanim zajął się powieściopisarstwem, pracował jako prywatny detektyw.

W życiu kobiety pojawia się dwóch mężczyzn. Obaj chcą zdobyć jej serce.

Ciekawie ujęty temat życia rodzinnego wampira - kobiety, która musi się sprawdzić w różnych rolach społecznych, zarobić na chlebek z omastą i nie zwariować z głodu;) i rozpaczy. Nieskomplikowana intryżka kryminalna i wątek romansu nadprzyrodzonych dodają kolorytu.
Fani wampirów pod każdą postacią nie poczują się rozczarowani.

Fani wampirów pod każdą postacią nie poczują się rozczarowani.

Pierwszy tom przygód detektyw Moon niespecjalnie mnie zachwycił, było na tyle ciekawe, żeby przeczytać nawet dwa razy, ale nie sądziłam, że będę kontynuować tą przygodę, ale jak się trafi na okazję to czasem żal nie skorzystać. Drugi tom trafiłam po taniości na wyprzedaży i postanowiłam spróbować. Okazało się, że to jednak nie był zły pomysł, ponieważ drugi tom jest naprawdę ciekawy oraz pełen akcji. Pani detektyw staje się śmielsza w swoich poczynaniach, prowadzi kolejną ciekawą sprawę oraz wyprawia takie akcję, że aż trudno uwierzyć, że to ta sama bohaterka co w pierwszym tomie. Ta zmiana mi się podoba. Wciąż jest poczucie humoru, które mnie przyciąga, ale jest przede wszystkim dużo akcji, które zaskakują czytelnika. Zakończenie natomiast jest na tyle zaskakujące i tajemnicze, że nie wyobrażam sobie nie przeczytać kolejnego tomu. Polecam serdecznie dla fanów połączenia przygodowej książki z fantasy w tle oraz kryminałem, może nie wysokich lotów, ale ciekawym i przyciągającym uwagę. Wciąga i fascynuje.

Książka trochę lepsza od pierwszej części. Są tutaj kontynuowane wątki z części pierwszej, otwiera kilka nowych. Muszę jednak przyznać, że "kryminał" jest ciutek przekłamany, ponieważ intryga jest dość prosta i szybko się rozwiązuje a większość książki to problemy głównej bohaterki (aczkolwiek przyjemnie się je czyta). Jedynym zgrzytem jest fakt, że historia kończy się dość irytującym cliffhangerem.
Fani wampiryzmu zaś mogą poczuć się trochę oszukani ponieważ bohaterka najwyraźniej nie ma kłów.

Uwielbiam tę Autorkę, jej powieści są wręcz fantastyczne. W książce zawarte jest wszystko.. a mianowicie pisanie z humorem i dreszczykiem strachu. Jest to moja druga powieść tej wybitnej Autorki z którą sie nie mogłam rozstać i oderwać. Czyta sie ją w mgnieniu oka z zapartym tchem.
Cykl "Wampir do wynajęcia" to najciekawsza historia o wampirach jaką przeczytałam dotychczas.
Okładka książki jest mroczna i tajemnicza taka jaka powinna być w powieści o wampirach.

"Księżyc i wampirzyca" to 2 tom cyklu książek Wampir do wynajęcia.
Tym razem do Samanthy Moon przychodzi mężczyzna, którego żona zginęła w katastrofie lotniczej. On jednak jest przekonany, że to było morderstwo. Kobieta miała, podobnie jak reszta pasażerów, zeznawać przeciwko wielokrotnemu mordercy - człowieka, który nie cofnie się przed niczym.
Kolejnym wątkiem poruszanym w 2 tomie cyklu jest sprawa dziewczyny, która porzuciła swojego męża. A ten poniżony próbował ją już kilkakrotnie atakować i nawet zabił jej ojca. Samantha bierze pod opiekę zrozpaczoną dziewczyną.

W 2 tomie istotną rzeczą jest też stosunek Samanthy do rodziny. Samantha zmuszona była opuścić dom, mieszka aktualnie w hotelu i widuje dzieci... praktycznie to nie może ich widywać, a jej mąż utrudnia także jej rozmowy z dziećmi. Samantha oburzona w ostatnich rozdziałach książki decyduje się na naprawdę odważny czyn, za co ją podziwiam. Stawia na swoim, wraca do dzieci i wyrzuca swojego eksmęża i jego kochankę z domu.
A jeśli chodzi o niezawodnego mecenasa... czy raczej wilkołaka... sytuacja między nim a panią detektyw w pewnym momencie zaczęła iskrzyć, a już kilkanaście stron dalej odsunęli się od siebie. No tak... a co z Kłem i Luną??? no tak... być może uda im się po raz pierwszy spotkać...
2 tom, podobnie jak pierwszy był tak samo wciągający i ciekawy.. no bo w końcu... mamy wampirzycę ... a jednocześnie panią detektyw.

"Księżyc i wampirzyca" to 2 tom cyklu książek Wampir do wynajęcia.
Kolejnym wątkiem poruszanym...

Autor rewelacyjnie opisuje wątki kryminalistyczne.

Autor rewelacyjnie opisuje wątki kryminalistyczne.

• Wampiry

Dodaj cytat z książki Księżyc i wampirzyca