Osaczenie

Okładka książki Osaczenie Kelley Armstrong
Okładka książki Osaczenie
Kelley Armstrong Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Mrok gęstnieje (tom 1) fantasy, science fiction
Mrok gęstnieje (tom 1)
romans paranormalny

Natura potrafi być zaborcza

ciekawa opowieść, postacie + coś innego niż wampiry, wilkołaki itd
niestety tylko pierwszy tom wydany po polsku
polecam sięgnąć po literaturę angielską - jeśli ktoś słabo się w niej czuje to radzę nie zaczynać czytania ;)

ciekawa opowieść, postacie + coś innego niż wampiry, wilkołaki itd
niestety tylko pierwszy tom wydany po polsku

Dość fajna i ciekawa. Okazuje się, że jest wiele następnych części Ale nie mamy dostępu.
Kto źle znosi taką sytuację, to sugeruję nie zaczynać lektury. Ja nie lubię ;)

Kto źle znosi taką sytuację, to sugeruję nie zaczynać lektury. Ja nie lubię ;)

Pierwszy tom z cyklu „Mrok gęstnieje”. Opowiada o nastoletniej Mai Dalaney, która od zawsze związana była z naturą. Uwielbia spędzać czas w lesie, który jest dla niej schronieniem. Pomaga zwierzętom odzyskać zdrowie i wypusza je z powrotem na wolność. Mieszka w Salmon Creek, w którym znajduje się ośrodek badań medycznych. W miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki tonie w tajemniczy sposób pośrodku spokojnego jeziora. Koło domu Mai pojawiają się pumy, a jej przyjaciel, Daniel, zaczyna miewać dziwne uczucia w stosunku do niektórych ludzi oraz przedmiotów. W miasteczku pojawia się Rafa (łobuziak),który nagle zaczyna interesować się Mayą.

Książka bardzo mnie wciągnęła, chociaż pod koniec zaczęły się dziać bardzo ciekawe rzeczy, ale niestety książka się skończyła w najmniej oczekiwanym momencie. Na okładce przeczytałam że jest to tom pierwszy, ale nie mogę znaleźć kolejnej części i zastanawiam się czy powstała. Z niektórych recenzji mogłoby się wydawać, że jakieś kolejne tomy są, ale ja chyba nie potrafię ich znaleźć 😅

Podsumowując, książka bardzo wciągająca, ciekawa historia, zakończyła się w okropnym momencie.

Miło się czytało. Historia ciekawa, postacie również.
Chętnie dorwałabym kolejne części (a trochę ich jest) ale niestety nie po polsku :/

Miło się czytało. Historia ciekawa, postacie również.

Początkowo fabuła niezbyt mnie wciągnęła wręcz trochę zniechęcała, na szczęście im dalej tym ciekawej. Cała historia bardzo mnie zaciekawiła mimo iż nie jest to mój gatunek książek. Zdecydowanie chciałabym przeczytać kolejne części, mam nadzieję, że zostaną one wydane w języku polskim. Cóż czekam z niecierpliwością.

Książka nie zaczyna się zbyt ciekawie ale po dalszej lekturze wciąga.

Książka nie zaczyna się zbyt ciekawie ale po dalszej lekturze wciąga.

"Osaczenie"....hmm... To nowy rodzaj fantasy w mojej biblioteczce, nawet ciekawa. Ale koniecznie musi nastąpic jej kontynuacja - wtedy dodam jakąś gwiazdkę, bo uważam, że temat nie jest zakończony, wątek zupełnie nie wyjaśniony, kwestia rodzeństwa Mai jest zastanawiający, no i ta cała Sam. Wówczas, historia ta będzie miała sens - bez tego to tylko 6/10 (za pomysł na inną fantasy).

Nie spodziewałam się,że tak pokocham tę książkę <3

Historia nie z tego świata,zaczyna się dość normalnie,potem ta AKCJA,która trzyma czytelnika w napięciu...

Z niecierpliwością czekam,aż kolejna część dostanie się w moje ręce.

GORĄCY TOWAR !!! CZYTAJCIE !

Nie spodziewałam się,że tak pokocham tę książkę <3

Z niecierpliwością czekam,aż kolejna część dostanie się w moje ręce.

GORĄCY TOWAR !!! CZYTAJCIE !

Długo nie mogłam się zabrać do tej książki, najpierw lekcje potem tv, komp itp. W końcu wzięłam ją do ręki i czytałam... czytałam. Dosłownie dziś o jakieś 23 skończyłam i od razu zaczęłam szukać po necie kolejnych części... lecz spotkało mnie rozczarowanie! następnych części nie ma. No trudno. Wiem że mogę zaliczyć tę książkę do najlepszych książek jakie czytałam. Pomimo że nie zachęca ona okładką ale w końcu "nie oceniaj książki po okładce". Czytałam już jedną książkę tej autorki i również byłam zachwycona. Ona świetnie pisze.
Polecam :D

Polecam książka jest warta przeczytania, ma w sobie ten magnetyzm :)
Sama w sobie opowieść o dziewczynie kolegującej się z tajemniczym mężczyźnie, czy to nie jest pociągające?
Maya czuję się wśród natury jak w domu, pojawia się chłopak, Rafa który tak że za nią przepada. Daniel przyjaciel May, próbuje ją od niego odciągnąć, potajemnie się w niej podkochując.
Miłość.
Natura.
Niebezpieczeństwo.
Żadnej magii, wampirów i innych tego typu(przepraszam za wyrażenie) pierdół. Polecam wszystkim serdecznie.

Polecam książka jest warta przeczytania, ma w sobie ten magnetyzm :)

Dodaj cytat z książki Osaczenie