Tiger's Destiny

Okładka książki Tiger's Destiny Colleen Houck
Okładka książki Tiger's Destiny
Colleen Houck Wydawnictwo: Cykl: Klątwa Tygrysa (tom 4) fantasy, science fiction
Klątwa Tygrysa (tom 4)
Tiger's Destiny

Ostatnia część trylogii zaskoczyła ciekawymi wydarzeniami, ale i fajnym zakończeniem. Mimo wszystko nie mogę dać 8 czy 9 gwiazdek, bo zachowanie głównej bohaterki w tym momencie już po prostu przerastało moje możliwości zrozumienia....

Czemu ja to przeczytałam

Czemu ja to przeczytałam

Co tu dużo mówić? Jak ktoś dotrwał do czwartej części to wie, że była to piękna historia. Trochę przewidywalna, miejscami zupełnie nie. Często, jako czytelnik łączyłam fakty zanim zrobili to bohaterowie, więc można było się na nich powkurzać 😄
Zapewniona rozrywka do końca.

Zapewniona rozrywka do końca.

Ta książka jest rewelacyjna. Cała ta seria jest wspaniała. Przeczytałam ją jakiś czas temu a mimo to nie jestem w stanie o niej zapomnieć. Może dziwić, że wystawiłam najwyższą ocenę, natomiast ta seria w jakiś sposób otworzyła mi oczy i nie mogłam inaczej. Kocham to jak autorka z każdą kolejną książką, pisała jeszcze lepiej. Jestem jej wdzięczna za to, że pokazała mi w niej wiele ważnych rzeczy. Czytanie tej serii było wielką przygodą. Dziękuję, że mogłam ją przeżyć.

Skoro po X latach od przeczytania wciąż boli mnie serce, to chyba znaczy, że książka zapada w pamięć ;)

Świetna. Polecam

Świetna. Polecam

Po latach zdecydowałam sięgnąć po tę serię raz jeszcze.
Niestety magia zniknęła - trochę podrosłam i zaczęłam zauważać jak bardzo cały ten cykl jest płytki, słabo napisany i oceny musiały polecieć w dół.
Kelsey jest niemal typową Mary Sue, tygrysy - oczywiście, że idealni, a te nieliczne wady są tak małe, że giną gdzieś pomiędzy kartami książki. Część elementów historii jest typowa, oklepana i generalnie czuć niemal wyidealizowanego fanficka.
Jednak sam pomysł na historię uważam za bardzo dobry i po pewnych poprawkach mogłoby wyjść naprawdę rewelacyjnie. Nie mogę też zignorować zakończenia - niby w jakieś sposób przewidywalne, niby się człowiek spodziewał, że coś jednak za dobrze bohaterom szło, ale zakończenie nawet teraz doprowadziło mnie do łez i za to zyskuje ode mnie dodatkową gwiazdkę.

Po latach zdecydowałam sięgnąć po tę serię raz jeszcze.

Jest mi smutno, że to koniec historii z tygrysami. Polubiłam bohaterów, mitologię Indii i całą historię. Czuję lekkie rozżalenie z zakończeniem mimo iż właśnie tak powinno wyglądać. Szacunek dla autorki za zgrabne wyjaśnienie i wymyślenie plątaniny w różnej czasoprzestrzeni.

Tą książką kończymy cały cykl, choć jest jeszcze kolejna część ale głównie o życiu Kishana. Książka według mnie mogła być lepsza. Spodziewałam się innego zakończenie i tego że Kelsey wybierze w końcu Rena ale niestety to przepowiednia i decyzja Kishana zdecydowały i to mnie wkurza bo można było tą przepowiednie inaczej poprowadzić. Było widomo że wybierze Rena ale to niestety Kelsey stała się całkiem inną bohaterką niż była w pierwszej części a to wielka szkoda, bo w 1 cz jej osoba była ciekawsza, zdeterminowana i uparta w kolejnych częściach gdzieś to przepadło.

Najlepsza z całej serii. Płakałam dwa razy. Colleen, nigdy Ci tego nie wybaczę.

Najlepsza z całej serii. Płakałam dwa razy. Colleen, nigdy Ci tego nie wybaczę.

Colleen Houck Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie Zobacz więcej
Colleen Houck Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie Zobacz więcej