Klątwa tygrysa. Wyzwanie

Tłumaczenie: Martyna Tomczak
Cykl: Klątwa Tygrysa (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Tiger’s Quest
Ag2S

Serce Kelsey zostało złamane, pradawne zaklęcie - nie. Po powrocie do domu dziewczyna próbuje zapomnieć o indyjskim księciu Renie i poukładać sobie życie na nowo. Jednak mroczne siły nie zostały pokonane, a niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Kelsey musi wrócić do Indii - tym razem z niepokornym bratem Rena, Kishanem, nad którym również ciąży klątwa. Czy Kelsey zdnajdzie odwagę,...

Serce Kelsey zostało złamane, pradawne zaklęcie - nie.

Czy Kelsey zdnajdzie odwagę, by uwierzyć w miłość i stanąć do walki ze złem? Czy to wyzwanie przybliży całą trójkę do złamania zaklęcia, czy przeciwnie - pozbawi ich złudzeń?

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Oficjalna recenzja
pheosia książek: 1404

Powrót do świata tygrysów

Druga część cyklu „Klątwa tygrysa” przenosi nas ponownie do świata pozornie zwyczajnego, znanego nam z codziennego życia, a jednak tak bardzo różnego i magicznego. Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie główna bohaterka, Kelsey wraca po niezwykłych przygodach, opisanych w poprzednim tomie. Zamieszkuje w swoim domu, rozpoczyna studia i próbuje ułożyć sobie życie na nowo, z daleka od egzotycznych Indii, magii, tygrysów i zagadek. Przede wszystkim jednak próbuje zapomnieć o tym, że podczas wakacji zakochała się w indyjskim księciu Dhirenie, na co dzień uwięzionym za przyczyną klątwy w ciele białego tygrysa. Jednak nie jest to takie proste...

Pierwsza część książki była trudna do przebrnięcia. Pomyślałam z rozczarowaniem, że autorka, która dopiero zaskoczyła nas tak spektakularnym debiutem literackim i swoją powieścią zafascynowała miliony czytelników na świecie, spoczęła na laurach i zafundowała nam dla odmiany trochę grafomanii w stylu czasopism dla nastolatek. Opisy randek, porównywanie chłopców, sukienek i w końcu romantyczna sielanka... Na szczęście, w dalszej części wszystko się zmienia i to diametralnie, a książka faktycznie staje się przygodowa. Akcja w nagły sposób przenosi się do Indii, Tybetu i mitycznych krain, pełnych niezwykłych stworzeń i przedmiotów. Ale tyle w tym temacie, żeby nie zdradzić zbyt wielu szczegółów powieści.

Tym, co zachwyca mnie w prozie Coleen Houck, jest dbałość o szczegóły oraz mocna podbudowa historyczna i literacka. W tej części „Klątwy tygrysa” znajdziemy jeszcze więcej motywów zaczerpniętych z historii i mitologii różnych narodów oraz kultur, doskonale wkomponowanych w fabułę. Ten swoisty synkretyzm wychodzi poza sięganie do indyjskiej mitologii, z którym mieliśmy do czynienia w pierwszej książce cyklu. Ciekawy wątek to obecność literatury w życiu bohaterów. Kelsey i Ren czytają wspólnie Szekspira, zachwycają się nim, cytują sobie wzajemnie wiersze sławnych poetów i pisują własne. To dobrze, że książki, które zdobywają coraz większą popularność, promują czytanie.

Można zarzucać Coleen Houck, że jej powieść jest płytka i naiwna, a wydarzenia w niej przedstawione – przewidywalne. Czy w normalnym życiu trafia się z wakacyjnej pracy wprost w ramiona indyjskich książąt, spotyka niewyobrażalnie bogatych i mądrych panów Kadamów, którzy zatroszczą się o wszystko, od wyboru studiów i domu począwszy, na kartonie mleka w lodówce skończywszy? Nie, ale przecież o to chyba chodzi w dobrej książce, prawda? Chcemy się przenieść do świata dla nas nieosiągalnego i przeżyć przygody, o których nie marzyliśmy, bo sami nie potrafilibyśmy ich wymyślić... „Klątwa tygrysa” wciąga i nie pozwala czytelnikowi zasnąć, dopóki ten nie dowie się, co będzie dalej. A takie właśnie powieści lubimy i na takie czekamy. Więc, choć dopiero ukazała się druga część cyklu, czekamy już z niecierpliwością na kolejne...

Katarzyna Marondel

Agya | 2012-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Po przeczytaniu tej książki zastanawiam się, co się stało, że zaczęła mnie tak niemiłosiernie denerwować. Przecież czytając poprzednią cześć byłam z niej zadowolona i zdecydowałam się napisać pozytywną opinię, której teraz się wstydzę. Na tę zmianę złożyło się kilka czynników:
Po pierwsze, początkowe 150 stron. Matko! Nawet czytając "Zmierzch" się tak nie nudziłam. Ba! "Zmierzch" i przeżycia Belli były o wiele ciekawsze niż to. Tylko dzięki mojej silnej woli przeszłam przez nie, w ciągu paru wczesno wakacyjnych dni, bo powiedziałam sobie, że skoro ją już sobie kupiłam, to dokończę. Ech... ale to było trudne. Męczyłam się, czytając te przesłodzone wątki, które miały taki wpływ na fabułę, jak ksiądz na grupkę satanistów. Cześć w ogóle bym wyrzuciła z historii, bo szkoda marnować drzewek.
W dodatku te dokładne opisy każdej czynności, które w poprzedniej części, aż tak nie rzucały się w oczy. Podam przykład - Kasley wstała od stołu, by nabrać dokładki tego przepysznego jedzenia, ale...

Querida | 2012-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Kelsey wraca z Indii do rodzinnego Oregonu, ze złamanym sercem i pełna tęsknoty. Stara się zapomnieć o Renie i ułożyć sobie życie bez niego. Szybko jednak okazuje się, że spokój nie będzie jej dany: do miasta przybywa indyjski książę wraz ze swym bratem, Kishanem. Dziewczyna ponownie musi stawić czoło niebezpieczeństwu i spróbować złamać klątwę. Jednak czy jest to możliwe? A może czas pozbawić się złudzeń?

Pierwszy tom tej serii nie wzbudził we mnie, delikatnie mówiąc, pozytywnych uczuć. Mimo wszystko, zachęcona wieloma pozytywnymi recenzjami i ogólnym zachwytem nad tym cyklem postanowiłam dać mu jeszcze jedną szansę. Miałam nadzieję, że Colleen Houck pokaże, na co ją stać i sprawi, że zmienię zdanie na temat jej książek. Nie owijając w bawełnę powiem, że lektura „Wyzwania” była po prostu drogą przez mękę.

Kelsey to chyba najbardziej przeciętna dziewczyna pod słońcem. Nie ma w sobie nic, po prostu nic, co w jakikolwiek sposób wyróżniałoby ją z tłumu. O dziwo osiemnastolatka jest...

nadzieja1925 | 2013-10-16
Przeczytana: 15 października 2013

"Klątwa tygrysa. Wyzwanie" to drugi tom oryginalnej i bestsellerowej serii o tygrysach, mitycznym zaklęciu i niecodziennej miłości. Książka bardzo mnie wciągneła i z trudem się od niej oderwałam, na szczęście miałam w pobliżu 3 tom, żeby zaspokoić moją ciekawość! Na razie jestem fanką tej serii!!!

Kelsey wraca do swojej ojczyzny, próbuje zapomnieć o Renie umawiając się z innymi chłopakami! Ale to nic nie daje, Ren zjawia się po pół roku i próbuje ją odzyskać! Oczywiście mu się udaje!!! Jednak Lokesh odnajduje Kelsey i przyjeżdza Kishan, uciekają we trójkę przed jego żołnierzami, ale nie udaje się uciec Renowi! Kelsey się załamuje, ale z czasem i pomocą Kishana wraca do życia! Klątwa nie została zdjęta, więc tym razem Kelsey wybiera się w podróż z Kishanem! Czy uda im się zdobyć dar? Czy uratują Rena? Czy Kelsey zapomni o Renie i wybierze jego brata? Czy uda im się zjąć klątwe - przynajmniej na kolejne 6 godzin?

Ta książka to klucz do tych odpowiedzi! Kończąc ją miejcie przy sobie...

BagatElka | 2014-03-10
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane

Trzynastolatki zapewne mnie zlinczują ale trudno ja muszę bo inaczej się uduszę.....
Jeśli kogoś zdziwiło gdy w pierwszym tomie bohaterka z zerowym przygotowaniem,wprost ze szkolnej ławy wylądowała w dżungli i wyszła z niej żywo,z całym zadem ,nawet nie pokąsana przez owady wszelakie to niech sobie teraz wyobrazi jak znakomicie sobie poczyna po kursie walki wushu!
Normalnie Jackie Chan w spódnicy a raczej w elfiej szacie.
Wiem,nie powinnam marudzić bo w końcu dla córki kupiłam i zdecydowanie to ona i inne nastolatki powinny czytać takie książki - ja mam za dużo wiosen.

"Kolejna część albowiem 2 fascynująca przygoda Kelsey i jej tygrysich przyjaciół. Myślę, że spodoba wam się tak samo jak pierwsza. Mi się podobała.

„Klątwa tygrysa. Wyzwanie” rozpoczyna się powrotem głównej bohaterki do zachodniego Oregonu. Nie może ona jednak zapomnieć o Renie indyjskim księciu zaklętym w tygrysa. Samochód, dom, nauka oraz zajęcia z sztuki walki Indyjskiej wushu. To wszystko on zafundował. W jej życie wkraczają trzej faceci: Artie, Jason i Li. Li zostaje chwilowo chłopakiem Kelsey i byłby nim nadal, gdyby nie nagły przyjazd Rena. On i Li stają się rywalami i Kelsey wybiera Rena. Spędzają razem długie tygodnie. Jednak muszą wracać do Indii. W czasie powrotu Ren zostaje złapany przez ich największego wroga Lokesha. Kelsey robi wszystko, żeby go ocalić ale najpierw razem z młodszym bratem jej chłopaka Kishanem zakochanym w niej po uszy muszą znaleźć kolejną część klątwy czyli magiczną chustę. W czasie drogi napotykają różne przeszkody np.: ludzi którzy nie...

Niesamowita podróż do Indii znów się rozpoczyna. Czyż to nie cudownie ? Czerwień i złoto przenikają się na pięknej okładce i tylko ona stanowi już jedyną bramę do nowej przygody, w którą wprowadza przepiękny prolog w postaci wiersza "Krosna czasu".
Nie wiem jak większość z was, ale ja wprost nie mogłam się doczekać kontynuacji "Klątwy Tygrysa". Po kolejne podróży z Kelsey, Ren'em i Kishan'em muszę stwierdzić, że autorka specjalizuje się w tak dramatycznych zakończeniach swoich książek, lecz o tym dopiero za chwilę. Najpierw relacja z kolejnej podróży do sera Indii i nie tylko.

WYBÓR JUŻ NIE TAK OCZYWISTY
Serce Kelsey, nawet jeśli chwilowo odtrącając swe szczęście, zdawać by się mogło, że wybrało już między dwoma indyjskimi książętami. Ren musiał zostać odsunięty od głównej akcji, aby Kishan zyskał jakieś szanse na tym polu. Kelsey miała więc możliwość bliższego poznania drugiego zaklętego księcia i dzięki temu on także zyskuje naszą sympatię przy bliższym poznaniu, a wtedy wybór...

dilbi | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Po pierwszym tomie spodziewałam się, że drugi będzie porównywalnie dobry, ale się zawiodłam.
Pierwsza jej część to opis randkowania. Jaka zdrowa 18-latka czując to co głowna bohaterka zaprzestałaby na całusach? A raczej jaki 22-latek skończyłby na głaskaniu ramion ;P
Czytałam wiele ksiązek przeznaczonych dla młodszego trochę odbiorcy, ale ta jest napisana w taki sposób, że mnie zwyczajnie irytuje!!
Napisana jest dla tak grzecznych, ułożonych 12-13-latków, że aż boli. A skoro taki jest właśnie wiek odbiorcy, to po co w ogóle wątek romansowy?!?!
Potem zaczyna się robić trochę przygodowo, ale jakby pisane to było na siłę i już nie trzyma tak w napięciu jak w poprzedniej.
Czytanie jej mnie zwyczajnie zirytowało i naprawdę nie wiem czy będę spędzała czas czytając kolejne tomy z serii, skoro jest tyle innych, bardziej zajmujących pozycji.

Angie Wu | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Czekałam na ten tytuł od chwili przeczytania pierwszej części. Od tego czasu zdążyłam już przejrzeć chyba z milion recenzji, kilka razy zwątpić w tygrysi fenomen, ale mimo wszystko wytrwale bronić Colleen Houck przed atakami internetowej złośliwości.

Dziś, świeżo po lekturze „Wyzwania”, jestem jeszcze bardziej rozdarta. Wstyd się przyznać, ale lubię takie książki jak „Zmierzch”, czy właśnie „Klątwa tygrysa”, bo nie wymagają ode mnie myślenia, a i tak dostarczają rozrywki. „Wyzwanie” czytało się lekko i przyjemnie, ale tym razem zmusiłam się do dystansu wobec książki. Odłożyłam na bok swoje uwielbienie do Rena i otworzyłam szerzej oczy. To, co dostrzegłam, pozbywając się otoczki megahitu, którą sama wokół siebie zbudowałam, zaszokowało mnie zupełnie.

Pierwsza część może i ambitna nie była, z tym na pewno się zgodzę, ale druga całkowicie zmasakrowała moje podejście do serii. Colleen Houck zniszczyła tajemniczego, uroczego Rena i zamieniła go w replikę ciepłej kluchy alias Edwarda...

ven_detta | 2012-06-12
Przeczytana: 07 czerwca 2012

"Wyzwanie" okazało się pozytywnym zaskoczeniem, w porównaniu z poprzednim tomem wypada naprawdę rewelacyjnie! :)

Akcja rozpoczyna się w momencie powrotu Kelsey do Oregonu i wprawdzie pierwsze 100 stron książki nie powala na kolana - właściwie, raczej potwierdziła wszystkie moje obawy co do kontynuacji. Pełno było naciąganych spraw, przy których po prostu łapałam się za głowę i niepotrzebnie przeciągane były wątki (oczywiście w kwestii spraw sercowych), które są zupełnie oczywiste.

Jednak z momentem opuszczenie Stanów Zjednoczonych, historia kompletnie mnie oczarowała :) Tym razem akcja nie toczy się w samych Indiach, chociaż dalej stanowią piękne tło dla fabuły, natomiast wcale się daleko od nich nie oddalamy - w dalszym ciągu utrzymywany jest egzotyczny klimat książki :) Znowu wraz z bohaterami przeżywamy pełne magii przygody, które pobudzają wyobraźnię i przywodzą na myśl baśni, pełne nawiązań do różnych mitologii i legend, a także towarzyszymy im, gdy spotykają fantastyczne...

olcik_81 | 2012-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Rewelacyjna!!! Miałam sporo uwag co do pierwszej części, ale historia zaintrygowała mnie na tyle, że postanowiłam zabrać się za czytanie kolejnej tak szybko, jak było to możliwe ( najpierw w oryginale a teraz po polsku ).
Bohaterka dojrzewała z każdą stroną stając się coraz ciekawszą osobą. O ile w "Klątwie tygrysa" Kelsey lekko mnie irytowała, tak tutaj bardzo ją polubiłam.
Akcja rozwija się stopniowo, lecz jak już się rozkręci to pędzi jak szalona i spokojnie można nią obdzielić trzy książki tego gatunku. Czytania jest mnóstwo i jest to bardzo przyjemna lektura.
Bardzo podobało mi się, że wprowadzając do tej historii coś nowego autorka starała się przybliżyć czytelnikowi szczegóły danego tematu. Opisy nie były za długie, nie męczyły i dodawały książce wiarygodności. Widać, że Pani C. Houck pokochała swoją historię i włożyła w nią mnóstwo serca oraz czasu. I właśnie dlatego ja też ją pokochałam!
Nie brakowało mi w tej książce niczego. Było poczucie humoru, przygoda, tajemnica i...

Klątwa Tygrysa powraca! Drugi tom już w sprzedaży

Serce Kelsey zostało złamane, pradawne zaklęcie – nie. Dziś do księgarń w całej Polsce trafia drugi tom bestsellerowej "Klątwy Tygrysa" pod tytułem "Wyzwanie".