Wychowywanie chłopców : dlaczego chłopcy różnią się od dziewcząt? : jak pomóc chłopcom wyrosnąć na szczęśliwych i zrównoważonych mężczyzn?

Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz
Seria: Rodzice, Dzieci
Wydawnictwo: Rebis
Raising Boys
wychowanie chłopców,

Wychowanie chłopców to bestsellerowy poradnik dla rodziców potomków płci męskiej. Steve Biddulph zajmuje się zasadniczymi problemami rozwoju chłopców od narodzin aż po wiek męski. Szczególną uwagę poświęca roli rodziców ciepłych i kochających, ale jednocześnie potrafiących ustalać zasady i konsekwentnie ich przestrzegać. Książka skłania do myślenia, daje odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, a jednocześnie podaje wiele praktycznych porad. Obowiązkowa lektura dla rodziców i nauczycieli, która pomoże im zrozumieć chłopców i właściwie ich wychować.

Ania | 2014-05-09
Przeczytana: 08 maja 2014

Leżąc chora na grypę spojrzałam na biblioteczkę i z braku lekkich lektur, które mogłyby obciążyć zbytnio bolące nawet oczy sięgnęłam po zaległa lekturę " Wychowywanie chłopców". Mam dwójkę małych, niesfornych synków i kiedyś uznałam, że muszę przeczytać tę książkę. Myślałam, że wiem wiele o psychice swoich pociech...z obserwacji, z przeczytanych kiedyś kolorowych gazet dla młodych mam. Książka pana Biddulpha powinna się znaleźć w kanonie lektur obowiązkowych każdej mamy, która ma synka, każdego pedagoga, psychologa itd.Ja dowiedziałam się naprawdę dużo.Jest tam wszystko co potrzeba aby zrozumieć swoją pociechę i rady jak stworzyć mu dobre warunki by wyrósł na wartościowego, szczęśliwego mężczyznę. Będę pożyczała innym mamom i polecam na tym portalu.Napisana bardzo przejrzyście, z wieloma przykładami - historiami z życia wziętymi.Mam nadzieję, że dzięki tej lekturze będę lepiej rozumieć moje dzieci i stanę się też lepszą mamą.
Choroba minęła szybko, lektura skończyła się także nie...

Patrycja Perzyna | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Swietna!! Dzięki niej poznałam mechanizmy rządzące chłopcem. Majac dwie siostry i rzadnego chłopca w rodzinie (mieszkamy daleko od kuzynów i wujków) wydawało mi się ze dzieci to dzieci, rozróżnienie chłopca i dziewczynki jedynie polegalo na grzeczna i niegrzeczny, lalki i autka, włosy dlugie i krótkie, spodniczki i spodenki. Książka otworzyka mi oczy i pozwoliła zrozumieć wiele.. 99% zachowań chłopców. I jedynie co nie jest ok to uświadomienie sobie jak daleko ma polskie szkolnictwo do pojęcia JAK WAŻNE JEST ODPOWIEDNIE TRAKTOWANIE/WYCHOWANIE CHŁOPCÓW. Żałuję ze wcześniej nie wpadla mi ona w ręce i dziekuje że w ogole wpadła.

Salma | 2015-10-11

Po euforii doznanej po lekturze "Wszystkich sekretów szczęśliwego dzieciństwa" (do tej pory nie wiedziałam, że z taka lekkością, otwartością i humorem, rzeczowo i konkretnie można pisać o wychowaniu) ochoczo sięgnęłam po "Wychowywanie chłopców". Stwierdziłam bowiem, że jako kobieta, wcześniej dziewczynka, a posiadaczka zaledwie dwóch sióstr i żadnego brata, powinnam dowiedzieć się tego i owego o postępowaniu z moim synem - bo skoro ktoś taką książkę w ogóle napisał, to znaczy że miał na ten temat coś niezwykle ważnego do powiedzenia, nieprawdaż? To znaczy, że wychowywanie chłopców znacząco różni się od wychowywania dziewczynek, to znaczy, że należy przyjąć odmienne podejście, obrać za najważniejsze odmienne wartości, przyjąć inne metody postępowania etc. Niestety krótko po rozpoczęciu lektury poczułam zawód i rozczarowanie. Wszak każdy zwyczajny zjadacz chleba, a już na pewno ten zwyczajnie rozgarnięty, do których optymistycznie raczę się zaliczać, wie o tym, że chłopcy chętniej...

Anna Solarska | 2012-11-10
Przeczytana: 07 listopada 2012

Książka może być "przydatna" dla kompletnych laików w kwestiach wychowawczych. Dla rodziców którzy już cokolwiek wiedzą o wychowaniu - raczej nic specjalnego nie wnosi. Ku mojemu rozczarowaniu ma dużo odwołań do realiów australijskich, co Polakowi nic nie mówi i nie pomaga. Ogólnie rzecz ujmując książka zbiera, podsumowuje i przedstawia znane teorie i sposoby pomocne przy wychowywaniu chłopców.

Książka otwiera oczy na wiele różnic pomiędzy płciami i pomaga lepiej zrozumieć chłopców i pokierować ich rozwojem, by wyrośli na mądrych, wrażliwych, zdecydowanych mężczyzn.

neta | 2011-09-09
Przeczytana: 08 września 2011

Bardzo przydatna pozycja dla rodzica, nauczyciela.pomaga zrozumiec syna i zwraca uwagę na to co w jego życiu ważne,dlaczego zachowuje się w dany sposób.

mariola | 2016-10-23
Dorota | 2016-10-13