Kiedy pozwolić kiedy zabronić

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
poradniki

Podstawą skutecznego wychowywania jest konsekwentne wyznaczanie granic, umożliwiających dziecku orientację w otaczającym je świecie. MacKenzie omawia typowe błędy popełniane przez rodziców, wyznaczających dziecku zbyt sztywne, zbyt szerokie lub niestałe granice. Opisuje granice odpowiednie dla dzieci na różnym etapie rozwoju oraz skuteczne metody ich ustalania.

Agnieszka | 2014-05-06
Przeczytana: 03 maja 2014

Moim skromnym zdaniem rodzica, bardzo dobra książka o wychowywaniu dzieci. Jestem matką dwóch chłopców i chętnie sięgam po ciekawe pozycje z zakresu pedagogiki, behawioryzmu itp. Uważam, że człowiek uczy się przez całe życie, a zwłaszcza gdy wychowuje innych. Autor ma bardzo bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i nastolatkami. Jest behawiorystą. Bardzo ciekawie porusza temat granic w wychowywaniu dzieci. Opisuje różne metody jakimi posługują się rodzice (bardzo ważne, żeby sobie uświadomić, jaką metodę stosujemy i czy stosujemy ją dlatego, że nasi rodzice ją stosowali wobec nas). Ja odkryłam w sobie wiele niedoskonałości jako rodzic i dzięki tej książce staram się je skorygować. Polecam wszystkim świadomym rodzicom.

Doanay | 2014-03-07
Przeczytana: 01 maja 2013

Świetny poradnik! Pomaga rodzicom dowiedzieć się jakie błędy popełniają w wytyczaniu granic, co jest podstawą w kształtowaniu się postawy dziecka.POLECAM KAŻDEJ MAMIE I TACIE! Przeczytajcie a będziecie jeszcze lepszymi rodzicami niż jesteście. Powodzenia :)

monika921128 | 2016-07-03
Emi | 2016-05-20