Nie przydeptuj małych skrzydeł

Okładka książki Nie przydeptuj małych skrzydeł Katarzyna Wnęk-Joniec
Okładka książki Nie przydeptuj małych skrzydeł
Katarzyna Wnęk-Joniec Wydawnictwo: Żak poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Żak
2007-01-01
2007-01-01
978-83-89501-81-3
dziecko psychologia wychowanie w rodzinie

Cieniutka książeczka napisana z perspektywy dziecka, która w prosty i przystępny sposób wyjaśnia, jak rozmawiać z dzieckiem i o dziecku. Myślę, że lektura obowiązkowa dla rodziców i osób pracujących z małymi dziećmi.

Wspaniała książka, w bardzo prosty i przejrzysty sposób uświadamia nam jak myśli dziecko. Pozwala nam zrozumieć.

Bardzo cieniutka książeczka, czy raczej broszura, która powinna być dawana wszystkim mamo w szpitalu, do niebieskiego pudełka. By te czytały ją jakiś czas i pożyczały partnerom, dziadkom, ciociom...
Dziecko nie jest nami, nie spełnia naszych marzeń i ambicji. Ma swoje uczucia, myśli i obawy. MUSIMY JE SZANOWAĆ. Nie poniżać tego małego człowieka.
Obowiązkowa lektura, w zasadzie dla wszystkich.

Obowiązkowa lektura, w...

Książka dla mnie, jako ojca 2 letniego Janka, daje do myslenia. Pokazuje nawet jakie schematy powielali moi rodzice i ich rodzice. Ale daje do myślenia tez o tym, że mogę "bardziej". I o tym jak bardzo ważne jest by być z Jankiem a nie "obok" Janka, czy "dla" Janka. :)

Bardzo trafna książka dla rodziców. Każdy powinien przeczytać. Niektórzy nie mają w ogóle świadomości ze ranią swoje dzieci.

Książka która ma za cel uwrażliwienie Ciebie, na to co jest istotne w wychowywaniu, czyli traktowaniu tej mniejszej i młodszej osoby jak człowieka, w myśl zasady nie rób innym tego co Tobie niemiłe. Niby wszystko wiesz, ale czasem się zapominasz, więc polecam to wszystkim którzy mają realny wpływ na wychowanie dzieci, bo to warto wiedzieć, albo sobie przypomnieć.

Króciutka, ale jakże treściwa pozycja. Warto ją podarować dziadkom, naniom czy innym osobom, z którymi dziecko spędza czas.

Dla mnie: rewelacja!

Wiedza psychologiczna przełożona na prosty język przykładów z codzienności z dzieckiem. Taki przewodnik dla rodziców: do ciągłego czytania od początku do końca i na wyrywki, do ciągłego wracania do poszczególnych rozdziałów, i do całości. Przez lata. Przez cały okres towarzyszenia dziecku w rozwoju. Polecam.

PS
To bardzo cieniutka książeczka. Jej lektura nie zabierze dużo czasu.

Dla mnie: rewelacja!

PS
To bardzo cieniutka książeczka. Jej...

Rodzicielstwo jest jak stąpanie po kruchym lodzie: piękne, ekscytujące, a jednocześnie... niebezpieczne. Niebezpieczne w tym sensie, że pod swoje skrzydła dostajemy małego człowieka i to od nas, rodziców, zależy bardzo wiele, a przede wszystkim to, z jakim bagażem ów mały człowiek wyruszy w świat, jak będzie przygotowany na to, co na zewnątrz, poza rodzinnym gniazdem.

"Nie przydeptuj małych skrzydeł" to kilkanaście listów dziecka do rodzica. W listach tych zawarte są prośby, rady, wskazówki... Wiele razy zdarzyło mi się uronić łzę i patrzeć na moje córki z jeszcze większą wyrozumiałością.

Dzięki takim lekturom, osadzonym w nurcie rodzicielstwa bliskości, rodzic jest jeszcze bardziej świadomy odpowiedzialności jaka na nim spoczywa. Książki tego typu otwierają oczy na sprawy niby oczywiste, a jednak tak często zapominane w codziennym pędzie, pogoni za... tak naprawdę nie wiadomo czym.

Książkę polecam wszystkim młodym rodzicom! I raz jeszcze to powtórzę - cieszę się, że jestem mamą w czasach, gdy świadomość rodzicielska jest na wyższym poziomie niż jeszcze kilkanaście lat temu.

"Nie...

Chcesz wejść w świat Twojego dziecka ? jeśli tak, masz tutaj zaproszenie, bilet do odkrywania emocji, zmagań, pragnień i potrzeb. Oczami dziecka spojrzysz na to co czuje, z czym się zmaga, kim jesteś w jego życiu i czego od Ciebie oczekuje. To nic innego jak instrukcja, 23 wskazówki by nauczyć się wierzyć, ufać, wspierać, pomagać, pozwolić być innym niż Ja czy Ty - pozwolić być po prostu sobą. Dużo pracy by frunąć, ale nie poleci ten, kto jej nie podejmuje.

• Dziecko
  • Poradniki