Nie przydeptuj małych skrzydeł

Wydawnictwo: Żak
978-83-89501-81-3
Agnieszka

Z okładki: Potrzebuję Twojej wiary we mnie. Ona unosi moje skrzydła. Ty, moja mądra, dorosła Mamo we mnie wierzysz; Ty, dorosły, potężny Tato ufasz, że dam radę, więc ja Wasz malutki syn, Wasza mała córeczka PORADZĘ SOBIE.
Otoczony Twoimi ciepłymi zapewnieniami odnajdę w sobie siłę do tego, by sobie poradzić. Otulony Twoim wsparciem, Twoją pewnością i wiarą we mnie, będę latał...

Reniek | 2014-02-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Poradniki
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Jednym słowem - piękna!Wzruszyłam się kilka razy jako matka i jako dziecko. Jako matka otworzyłam oczy na to co może mój synek przeżywać i jak wiele razy nie potrafię go zrozumieć. A jako dziecko, przypomniały mi się " błędy" moich rodziców. Warto mieć tą książkę na swojej półce, jako poradnik i czytać co jakiś czas.Bardzo prosty język sprawia że wszystko trafia bez problemu i zostaje na dłużej.Poradniki o wychowaniu dzieci mówią mniej więcej o tym samym, pytanie tylko jak trafią do czytelnika i na ile one pozostaną.Polecam!

Agnieszka | 2010-11-28
Przeczytana: 02 października 2012

Cudowna książka!
Niewielka objętościowo a bardzo bogata w treść. Napisana prostym językiem, językiem dziecka. Każdy rodzic powinien przeczytać ją przynajmniej raz. Ja na pewno jeszcze do niej wrócę, za miesiąc, za rok i później. Żeby to wszystko pamiętać, żeby nie zapomnieć, żeby być lepszym rodzicem. By wspierać i sprawiać, że dziecko lata, że jest szczęśliwe.

Za każdym razem odnajduję w niej coś innego. Zawsze zmusza do zatrzymania się i zastanowienia.

Natasza | 2016-09-01
Przeczytana: sierpień 2016

Małe dziecko, by dobrze się rozwijało i wzrastało w poczuciu bezpieczeństwa, potrzebuje wsparcia i opieki ze strony dorosłych. Potrzebuje naszej mądrości, by móc rozwinąć skrzydła. Nie - by podnosić głowę, nie - by chodzić, ale by - latać....

Śliczny cytat z tej książki " Poświęcamy czas opatrywaniu dziecięcych zadrapań a być może nie zauważamy głębokich ran małego serca "

Puma | 2015-07-28
Na półkach: (2015), Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2015

Króciutka książeczka na temat wychowania. Narratorem jest dziecko, które wytyka błędy dorosłych - mówi jak się czuło w danej sytuacji. Czasem punkt widzenia dorosłego i dziecka różni się diametralnie i trzeba sobie zdawać z tego sprawę.

Uważam, że każdy rodzic powinien znać zasady, które są opisane w tej książce - być może przez to, że właśnie skończył ją czytać albo dlatego że tak właśnie został wychowany. Ponad 60 stron i ani jednego zbędnego słowa.

To instrukcja jak nauczyć dziecko latać i nie przydeptywać jego maluteńkich skrzydełek - pozwólmy mu być w pełni sobą i poznawać świat na własną rękę, za pomocą własnych zmysłów. Rodzic powinien być zawsze obok w razie niepowodzenia, wierzyć, że się uda i gorąco kibicować.

gajewana | 2013-07-16

Mnie ta książka się nie podobała. Owszem, jest napisana takim słodkim, wzruszającym tonem. Autorka oddaje głos małemu bobaskowi, który swoim dużymi oczami patrzy na niezrozumiały świat dorosłych. Za tym wszystkim stoi jednak dogłębna krytyka rodziców. Już sam podtytuł („O niezamierzonych zranieniach”) sugeruje, że bycie rodzicem to przede wszystkim (oczywiście, niezamierzone i nieuświadomione) krzywdzenie swojego dziecka.

Więcej napisałam na swoim blogu:

Manisha | 2013-11-17
Przeczytana: 2013 rok

Ciepła, mądra, wzruszająca książka, którą polecam wszystkim rodzicom, zwłaszcza tym początkującym. Lektura obowiązkowa i must have w bibliotece rodzica, który zaganiany nie zawsze ma czas żeby czytać grube tomy. Tutaj jest kwintesencja tego, co najważniejsze w wychowaniu i budowaniu relacji z dzieckiem. Książeczka do przeczytania w jeden wieczór a zawiera tak wiele mądrych prawd. świetna!!!

Patrycja Szewczyk | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Polecam wszystkim mamusiom i tatusiom!!! To nie kolejny zwykły poradnik, to wspaniała książeczka mówiąca o uczuciach naszego małego człowieka, ukazująca świat z jego perspektywy, pozwalająca lepiej go zrozumieć, Jestem naprawdę pod wrażeniem tej lektury i bardzo się cieszę, że na nią trafiłam :)))) ps. przy czytaniu kręcą się łezki w oczach i coś ściska za serducho, i to nie tylko mamom :p

jaguśka | 2012-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2012

Zwięźle, na temat, w samo sedno.

Poradnik dla przypomnienia i oprzytomnienia - w końcu coś nierozwleczonego i nieprzegadanego. Dla rodziców, którzy w ferworze codzienności łatwo mogą zapomnieć o tym, co naprawdę jest "cudem", a z drugiej strony nie mają czasu i sił, by czytać wielostronicowe tomiszcza o wychowywaniu kosztem czasu spędzanego z dzieckiem lub własnego przemęczenia.

Karolina | 2016-04-08

Od kiedy zostałam mamą ta książka stała sie dla mnie wyznacznikiem podejścia do świata dziecka. Ksiazka pomogła mi tez odnaleźć moje wewnętrzne dziecko, to zranione i nie zawsze rozumiane. Doskonały prezent dla każdego rodzica.

Sylwia | 2017-01-09

Miła książka. Taka delikatność i prostota. Można sobie przypomnieć, to co się wie, ale zapomina.. Polecam jako mama.