Okładka książki Raising Boys in the 21st Century: How to help our boys become open-hearted, kind and strong men Steve Biddulph
Steve Biddulph Wydawnictwo: HarperCollins nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
HarperCollins
2018-04-23
2018-04-23

Wcześniejsze wydanie książki już kilka lat temu przeczytałem po raz pierwszy. Niedawno zorientowałem się iż wyszło nowe wydanie i jest dostępne w aplikacji audiobookowej. Postanowiłem odswieżyć temat, zainteresowało mnie również to iż autor postanowił zaktualizować swoją koncepcje odnośnie wychowywania chłopców w XXI wieku.

Lektura nowego wydania "Raising Boys" zainspirowała mnie i dała nowe spojrzenie na kilka spraw.

Szczególnie fragment gdzie autor opisuje podejście do nowych technologii, gier komputerowych, tabletowych.

Nie pamiętam czy w poprzedniej wersji były informacje o tym jak zmysły, szczególnie słuch rozwijają się u chłopców. Za bardzo ciekawą informacje uznałem fakt, iż aparat słuchu u chłopców rozwija się dłużej niż u dziewczynek. To, że chłopcy czasem dokładnie nie słyszą poleceń nauczycieli czy też rodziców może być związane z tym iż faktycznie akustycznie nie słyszą tego co się mówi.

Autor rozszerzył w tym nowym wydaniu temat związany z udziałem chłopców z zorganizowanym sporcie. Wcześniej autor zachęcał rodziców do zapisywania dzieci do gry w sportach zespołowych. W tym wydaniu jednak ostrzega przed trenerami szarlatanami i opisuje w książce na co zwracać przy ocenie zachowania trenerów sportowych i w przypadku jeśli trenerzy sportowi zachęcają do agresji, przemocy czy też są autorytarni to lepiej wypisać dziecko ze sportu, gdyż to może zbyt negatywnie rozwinąć się na rozwoju dziecka.

Wspomniałem kilka przykładów powyżej, nie będę się więcej rozpisywał na temat zawartości książki. Na pewno jest to dobra, wartościowa pozycja. Bardzo wysoko oceniam rady przedstawione i opisane w książce przez autora.

Lektura nowego wydania "Raising Boys"...