Torebki i trucizna

Tłumaczenie: Barbara Tkaczow
Cykl: Haley Randolph (tom 2)
Wydawnictwo: Bellona
Purses and Poisons
9788311122031
Ag2S

Haley Randolph doszła już do siebie po tym, co wydarzyło się zeszłej jesieni i wydaje się, że teraz nic jej do szczęścia nie brakuje. Za straty moralne otrzymała od Pike & Warner pokaźną rekompensatę, rozpoczęła studia i chodzi z "najwspanialszym facetem na świecie" - Ty Cameronem. Ale na tym nieskazitelnie błękitnym niebie pojawiają się chmury. Cudowna torebka z sygnaturą samej Judith Leiber jest chwilowo nieosiągalna, studia straszliwie nudne, a Ty Cameron... Na domiar złego Rita kradnie jej pomysł na torebkowe party i zbija na tym pieniądze, a przez nowy biznes mamusi Haley wpada w kolejną niebezpieczną przygodę, która zmienia jej życie w koszmar. Na imprezie, którą Ty urządził dla swych pracowników, Haley znajduje zwłoki Claudii, swej rywalki. Jest trup, jest motyw, jest podejrzana. Ale to nie jedyny problem, z którym musi się zmagać nasza bohaterka, a odkrycie prawdy będzie dla Haley nielada wstrząsem...

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2012

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/

Beti | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Dlaczego,dlaczego ktoś znów to zrobił i wpisał tę książkę w kategorii KRYMINAŁ???
Bo jeśli ktoś się nastawi na typowy kryminał ,to się rozczaruje .Jak dla mnie to literatura obyczajowa/współczesna z wątkiem kryminalnym .
Bardzo polubiłam bohaterkę tej serii Haley Randolph .Ciagle wpakowuje się w jakieś kłopoty ,ma bujną wyobraźnię ,a to że "wyłącza" się podczas zebrań w pracy też na dobre jej nie wychodzi .
Fajna książka ,jako odskocznia od literatury "cięższego" kalibru.
Kolejne części już czekają :-)

Anna | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

Cóż napisać o tej książce? Musiałabym przytoczyć tutaj mój wpis na temat części pierwszej "Torebki i morderstwo", ale nie chcę się powtarzać. Do trzeciej i czwartej części raczej nie sięgnę, bo ileż można czytać o tym samym?

Vievioora | 2018-02-27
Przeczytana: 21 lutego 2018

Bardzo przyjemnie powróciło mi się do głównej bohaterki i jej perypetii. Tom drugi równie ciekawy jak pierwszy, spora doza humoru i beztroski. Dla mnie dobra pozycja na lekki relaks z ciepłą herbatą i pod kocem. Może głębi literackiej nie ma w sobie, ale uważam, że nie zawsze głębia jest potrzebna, czasem można przesadzić i utonąć... :)

nadzieja1925 | 2017-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2017
Przeczytana: 15 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Torebki z kryminałem w tle!

"Ale to Judith Leiber!" Torebkowa pasja wre!

Haley Randolph torebkoholiczka postanawia zabrać się do akcji w poszukiwaniu mordercy Claudii, która była trenerką modelek i odwieczną rywalką dziewczyny. Okazuje się, że jak zawsze podejrzenia lecą na pannę Randolph, ale ona jak zwykle wychodzi z tego ze zwycięską torebką!

Wielki świat. Mamusia i jej firma, dzięki którym została podana trucizna Claudii i wyimaginowane kocięta, które wszystkich atakują. Ale dzięki temu Haley staje się gwiazdą zwierząt i... gwiazdą porno? Ale gdy w grę wchodzą torebki, ta kobieta jest w stanie zrobić wszystko.

I oczywiście miłosne igrażki i testy z internetu będą wyznaczać, czy jest on twoim Panem Teraz czy Nigdy.

Zabawna i lekka powieść kryminalna. Fajna pozycja na nudniejszy wieczór.

Magdalena | 2016-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2016

jednym okiem wpada, drugim wypada

Elżbieta | 2016-01-30
Przeczytana: styczeń 2016

Książka "Torebki i trucizna" jest lekką lekturą dla niewybrednych czytelniczek.
Wprawdzie reklamowana jest jako kryminał, ale zbrodnia zdaje się być tylko tłem dla życiowych perypetii głównej bohaterki. Teoretycznie ta ostatnia postanawia dojść do prawdy i wskazać mordercę, ale sposób prowadzenia przez nią "śledztwa" raczej nie ma wiele wspólnego z profesjonalnym dochodzeniem, a samo rozwikłanie zagadki nie jest specjalnie spektakularne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że główna bohaterka chyba znacznie więcej czasu i uwagi poświęca kombinacjom, w jaki sposób zdobyć nową i zupełnie przecudowną torebkę wieczorową niż wykryciu sprawcy morderstwa...
Pomimo tego wszystkiego roztrzepana i nieco egoistyczna Haley wzbudza sporo sympatii. Może przez swoje optymistyczne podejście do życia i traktowanie wszelkiego rodzaju trudności z przymrużeniem oka?...
Przyznaję, że ta pozycja może być miłą chwilą relaksu szczególnie po ciężkim dniu, czy doskonałym przerywnikiem po lekturze...

Anna | 2015-11-20

Super, super, super! Haley znowu w kłopotach kryminalnych i dalszym ciągu w pogoni za wymarzoną toerbką. Kryminał i komedia w jednym. Polecam zarówną tą część, jak i wszystkie poprzednie. Następne biorę w ciemno

Ilość stron: 367
To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że pierwsza czyli „Torebki i klątwy” podobała mi się.
Tą czyli „Torebki i trucizna” bardzo szybko się czyta. Jest ciekawy wątek kryminalny związany z tytułową trucizną. Była ona w bukiecie owocowym. Otruła się tym Claudia – trenerka nastoletnich modelek. Potem jeszcze było kolejne morderstwo. Jest to bardzo dobry kryminał.
Polecam każdemu.

pratti | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

Historia idealna dla kobiet. Miłość, zbrodnia i torebki.
Główna bohaterka jest osobą silną, modną oraz nowoczesną. Kiedy sama siebie wpakowała w niezłe kłopoty, postanawia samodzielnie wyjaśnić zagadkową śmierć byłej dziewczyny swojego "niby chłopaka".
Jednak gdy na liście podejrzanych pojawiają się bliskie osoby, warto zastanowić się, czy na pewno chce się poznać prawdę.

aannaa | 2015-10-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 30 września 2015

Książka dość fajna. Szybko się czyta.