Dzisiaj, jutro, zawsze

Tłumaczenie: Barbara Szyszko
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Before ever after
Ag2S

Mieszanka ponadczasowego romansu i tajemnicy… ze szczyptą magii. Trzy lata po śmierci męża Shelley nadal nie potrafi się pogodzić z jego stratą. Niespodziewanie na progu jej domu zjawia się mężczyzna łudząco podobny do Maxa. Twierdzi, że jest wnukiem jej męża, który wcale nie umarł, tylko zaszył się na filipińskiej wysepce. Shelley w to nie wierzy, lecz i tak desperacko pragnie dowiedzieć...

Mieszanka ponadczasowego romansu i tajemnicy… ze szczyptą magii.

Trzy lata po śmierci męża Shelley nadal nie potrafi się pogodzić z jego stratą. Niespodziewanie na progu jej domu zjawia się mężczyzna łudząco podobny do Maxa. Twierdzi, że jest wnukiem jej męża, który wcale nie umarł, tylko zaszył się na filipińskiej wysepce. Shelley w to nie wierzy, lecz i tak desperacko pragnie dowiedzieć się prawdy. Wyrusza z nieznajomym na drugi koniec świata, by odnaleźć Maxa – jeśli to faktycznie on. Po drodze snuje opowieść o podróży po Europie, podczas której się poznali. Odtwarzając historie zakrwawionych paryskich barykad, średniowiecznych austriackich klasztorów i włoskich pól bitewnych, Shelley stopniowo odkrywa szokującą prawdę o swoim mężu.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dzisiaj__jutro__zawsze-p-31140-.html

Perzka | 2014-07-28
Przeczytana: 07 lipca 2014

Shelley Gallus wraz z mężem Maxem odwiedza mieszkających w Hiszpanii znajomych, Brada i Simona. Kiedy dziewczyna źle się czuje po zjedzonej wcześniej poelli z krewetkami postanawia zostać w domu, a jej mąż wraz z Simonem udają się sami na „omletową przechadzkę po mieście” Ładunek podłożony w pociągu metra rozszarpuje wagony. Max i Simon giną. Shelley zostają tylko wspomnienia...
Dziewczyna próbuje zapomnieć o bólu, normalnie funkcjonować. Przypomina sobie fragmenty z małżeńskiego, szczęśliwego życia jak na przykład niedzielne poranki, w które Max zawsze szykował jajka sadzone na śniadanie. Poranki „ciepłe, maślane, kuszące pełnotłustą obietnicą”
Bierze udział w nocnych maratonach Scrabble w sieci. Powoli wraca do siebie, aż nagle trzy lata po wypadku otrzymuje wiadomość, że jest spadkobierczynią fortuny. Bagatelka niemałej!! Biurowiec w Sztokholmie, wysepka na weneckiej lagunie, a to dopiero początek. Skąd to wszystko, takie bogactwa, skoro jej mąż za życia prowadził jedynie...

darkangel | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Troche mało realistyczna, jednak wspaniale czytało się tę książke. Powieść wciaga czytelnika juz od pierwszej strony. Polecam.

Kiwi | 2013-09-25
Przeczytana: 25 września 2013

"...umieram, aby żyć dla ciebie..."

Magiczna opowieść.

Książkę pochłonęłam z ogromną ciekawością, duży plus za oryginalny pomysł na zagadkową i wyjątkową fabułę. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Polecam!

Asia | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Przez jedną, krótką, straszną chwilę myślałam, że Max jest wampirem (!!), a przez następną tak samo straszną chwilę walczyłam z chęcią rzucenia książką w najdalszy i najmniej odwiedzany w domu kąt, z zamiarem przeczytania jej w bliżej nieokreślonej przyszłości bądź też w przyszłym życiu... Jednak jakoś przemogłam moją niechęć do istot nadprzyrodzonych i dzięki temu poznałam wspaniałą opowieść :) Cudowna książka! Zafascynowały mnie najbardziej te podróże po Europie i ich opisy wraz ze związanymi z nimi historiami :) i ta nutka magii. Intrygujące, a jednocześnie nie przesadzone. Gorąco polecam!

Monika | 2016-09-30
Przeczytana: 25 września 2016

Zaczyna się świetnie, a później następuje jedno wielkie poplątanie z pomieszaniem. Z każdą kolejną stroną miałam w głowie większy mętlik. Być może byłam za słabo skupiona, niemniej zaginęłam w tych podróżach w czasie.

slowo_daje | 2012-08-14

Shelley jest szczęśliwie zakochana w swoim mężu - nagle on umiera, a jakaś cząstka niej umiera razem z nim. Po trzech latach smutku i żałoby, dowiaduje się, że jej mąż - być może - wcale nie umarł. Na dodatek mówi jej to mężczyzna, który wygląda na równolatka jej męża, lecz twierdzi, że jest jego wnukiem. Nie jest to historia paranormal, ale ma w sobie mnóstwo magii i piękna. Podobał mi się też zaskakujący finał i styl pisania Sotto, momentami wręcz poetycki, widać też, że włożyła mnóstwo serca w swoją opowieść. Na pewno jeszcze sięgnę po książki tej autorki.

Joanne | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 września 2013

"Nie. Po prostu nie."
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to zbyt elokwentna forma wypowiedzi po przeczytaniu ponad 300 stron, jednak tylko tymi słowami potrafię posumować lekturę tej książki. Na odwrocie przedstawiono zbyt obszerny opis, na podstawie którego jesteśmy w stanie odgadnąć, w jaki sposób akcja powieści się rozwinie, a nawet zakończy. Opowieści wplecione w główny wątek, które jak przypuszczam, miały ubarwić fabułę, a także wzruszyć i bawić ogromnie mnie nudziły. Czułam się jakby każda z nich była napisana na podstawie jakiegoś istniejącego już pierwowzoru. Prostota dialogów mnie nieraz szokowała, a innym razem zdumiewała. Lubię raz na jakiś czas przeczytać prostą, lekką i przyjemną książkę, która nie wymaga ode mnie bym myślała. Jednak w tym przypadku ogromnie się zawiodłam.
Może jestem już za stara na taką literaturę?

Anna__Magdalena | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Temat czasu, próby panowania nad nim, Panowania nad ludzkim losem, nad swoim życiem, nad życiem i śmiercią.
Temat wciągający, wzbudzający zaciekawienie, tym bardziej że w ostatnim czasie kilka podobnych książek, filmów przerobiłam.
Zastanawiałam się jak ja bym się mając taką moc zachowała, co bym zrobiła, jak to wykorzystała.
A czysto technicznie - jak w jaki sposób dlaczego, te pytania często pojawiały się w trakcie lektury.
I nie ukrywam, część bez odpowiedzi pozostała.
Powieść ciekawa, lekka, w sam raz na majowy weekend.
Do tego okraszona podróżą po Europie w czasie i przestrzeni .

monika | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Miłość ponad wszystko, nawet ponad śmierć, magia, tajemnica oraz ponadczasowa podróż po Europie, to główne atuty tej książki. Polecam:)

barbarella | 2012-07-29

Książka rewelacyjnie się czyta. Polecam tym, którym podobała się Żona podróżnika w czasie i Nigdy i na zawsze.