Dzisiaj, jutro, zawsze

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Before ever after
literatura piękna
Ag2S

Mieszanka ponadczasowego romansu i tajemnicy… ze szczyptą magii. Trzy lata po śmierci męża Shelley nadal nie potrafi się pogodzić z jego stratą. Niespodziewanie na progu jej domu zjawia się mężczyzna łudząco podobny do Maxa. Twierdzi, że jest wnukiem jej męża, który wcale nie umarł, tylko zaszył się na filipińskiej wysepce. Shelley w to nie wierzy, lecz i tak desperacko pragnie dowiedzieć...

Mieszanka ponadczasowego romansu i tajemnicy… ze szczyptą magii.

Trzy lata po śmierci męża Shelley nadal nie potrafi się pogodzić z jego stratą. Niespodziewanie na progu jej domu zjawia się mężczyzna łudząco podobny do Maxa. Twierdzi, że jest wnukiem jej męża, który wcale nie umarł, tylko zaszył się na filipińskiej wysepce. Shelley w to nie wierzy, lecz i tak desperacko pragnie dowiedzieć się prawdy. Wyrusza z nieznajomym na drugi koniec świata, by odnaleźć Maxa – jeśli to faktycznie on. Po drodze snuje opowieść o podróży po Europie, podczas której się poznali. Odtwarzając historie zakrwawionych paryskich barykad, średniowiecznych austriackich klasztorów i włoskich pól bitewnych, Shelley stopniowo odkrywa szokującą prawdę o swoim mężu.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dzisiaj__jutro__zawsze-p-31140-.html

nomi1997 | 2019-05-01
Przeczytana: 2019 rok

Kilka błędów na początku mnie zniechęciło do dalszego czytania.

Weronika | 2018-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Nieśmiertelność jest taka fascynująca...Shelley pewnie tak jak większość z nas nie wierzyła w takie może i fascynujące, ale bajki. Chciała mieć kochającą rodzinę i z taką myślą wyszła za Maxa, myśląc, że dobrze go zna. Przecież nie można każdego podejrzewać o ukrywanie mrocznych tajemnic?
Ile razy można przeżywać życie? Jak to jest rozmawiać z wnukiem swojego nieżyjącego męża? Czy można się zabić, żeby żyć?
Niech najlepszą rekomendacją tej książki będzie to, że nie mogłam się od niej oderwać. Skończyłam, przyświecając sobie telefonem ostatnie strony tej książki...Owocnej podróży po Europie!

Monika | 2016-09-30
Przeczytana: 25 września 2016

Zaczyna się świetnie, a później następuje jedno wielkie poplątanie z pomieszaniem. Z każdą kolejną stroną miałam w głowie większy mętlik. Być może byłam za słabo skupiona, niemniej zaginęłam w tych podróżach w czasie.

Emilia | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Miła, lekka i przyjemna.Przeczytana w jedną noc.Fabuła wciąga od pierwszej strony.

darkangel | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Troche mało realistyczna, jednak wspaniale czytało się tę książke. Powieść wciaga czytelnika juz od pierwszej strony. Polecam.

anuszka | 2015-10-22
Przeczytana: wrzesień 2015

Ciepła lekka książka, w sam raz na lekturę na wakacje czy przy kawie. Zakończenie dość zaskakujące, choć muszę przyznać, że ciut rozczarowujące.

nikaMo | 2015-10-11
Przeczytana: 11 października 2015

Magiczna książka ukazująca miłość z wielu perspektyw- osoby kochanej, kochającej, porzuconej czy samotnej. W piękne opisy zwariowanej podróży po Europie wpisane są mądre przemyślenia że nic nie jest nam dane raz na zawsze. Cieszmy się więc tym co mamy. Doceniajmy piękno chwili bo z nich utkana jest nasza codzienność. Jest to przepiękna opowieść o miłości nierealnej, niemożliwej a jednak do końca trzymamy kciuki za powodzenie głównych bohaterów jakbyśmy chcieli wierzyć że niemożliwe nie istnieje.

Moje oczekiwania co do tej książki były bardzo duże ze względu na temat, który został w niej poruszony.
Dzisiaj, jutro, zawsze.
Pomysł przeplatania teraźniejszości, przeszłości i początków znajomości głównych bohaterów jest bardzo dobry. Jednak sposób, w jaki zostało to napisane, już nie porywa.
Puentą książki mogą być słowa: "miłość silniejsza niż śmierć" lub "nieśmiertelna miłość".

książek: 1999
czarnaanula | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Książka nie powaliła mnie na kolana. Czytanie strasznie mi się dłużyło, a główna bohaterka Shelley bardzo mnie irytowała...

Alicja | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: grudzień 2013

Troszkę magii, wielka miłość i wybaczenie.