Wakacje w Europie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
A summer in Europe
pozdróż, Europa
Ag2S

Upewnij się, że masz ważny paszport – po przeczytaniu tej powieści zechcesz podążyć śladami jej bohaterów. W dniu trzydziestych urodzin Gwendolyn Reese otrzymuje od ciotki Bei zaskakujący prezent: pięciotygodniową wycieczkę po Europie w towarzystwie przyjaciół starszej pani. Perspektywa wyjazdu nie wydaje się Gwen zbyt zachęcająca, lecz kiedy spodziewany prezent – pierścionek zaręczynowy od...

W dniu trzydziestych urodzin Gwendolyn Reese otrzymuje od ciotki Bei zaskakujący prezent: pięciotygodniową wycieczkę po Europie w towarzystwie przyjaciół starszej pani. Perspektywa wyjazdu nie wydaje się Gwen zbyt zachęcająca, lecz kiedy spodziewany prezent – pierścionek zaręczynowy od chłopaka – się nie pojawia, postanawia zaryzykować.

Z początku, jak na poukładaną nauczycielkę matematyki przystało, skrupulatnie odhacza kolejne zabytki na liście miejsc wartych obejrzenia. Jednak stopniowo, pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów południowych Włoch, coś zaczyna w niej pękać… Wędrując po kamiennych schodach Capri, podziwiając dzieła sztuki w Luwrze i próbując nowych potraw w marsylskich kawiarenkach, Gwen odkrywa, że cuda wokół niej są niczym w porównaniu z przemianami, jakie zachodzą w jej duszy.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Wakacje_w_Europie-p-32171-1-30-.html

kasandra_85 | 2013-06-14
Przeczytana: czerwiec 2013

Moja ocena: 5/6

Pokrecona | 2013-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2013

Sięgnęłam po tą nowość,ponieważ na okładce pokazano weneckie gondole,a to jest to,za czym tęsknię od ostatniej mojej podróży.
Książkę czyta się rewelacyjnie,miło i z uśmiechem na ustach.
Ja spacerowałam razem z bohaterami wycieczki i czułam się dosłownie jedną z osób obok nich,dotykałam i oglądałam dosłownie to,co autorka opisuje zatem kolejny raz byłam we Włoszech...
Serce moje pełne radosnego oczekiwania czekało na to,co jeszcze zwiedzimy w tej powieści.Miłosna historia w tle nadaje pikanterii oraz przykleja uśmiech na usta.Niesamowite postacie osób w starszym wieku,którzy żyją pełnią werwy,humoru oraz potrafią cieszyć się z tego ,co jest tu i teraz..Cytat,który zapisałam sobie jako kolejne motto w moim życiu to "Zabawa jest częścią ludzkiego doświadczenia.Od wieków ludzie ją celebrują.Czcili dobre jedzenie,dobre wino i siebie nawzajem.Nie ma nic złego w chęci cieszenia się blaskami na równi z cieniami.Słodyczą na równi z goryczą.to elementy naszego życia"
Polecam tą książkę...

slowo_daje | 2013-06-25

Przyjemnie się czytało i rzeczywiście naszła mnie ochota, żeby odwiedzić opisane w książce miejsca... Może kiedyś ;) Tymczasem mocne 7* dla lekkiej i sympatycznej lektury na lato z wątkiem podróżniczo-miłosnym w tle :)

Ania Art | 2014-05-20

Ta książka została chyba napisana specjalnie dla mnie ;) Przepiękna opowieść, od której nie mogłam się oderwać, wciągająca jak opisana podróż po Europie (którą planuję kiedyś zwiedzić wzdłuż i wszerz). Gwen - 30 letnia Amerykanka dostaje od swojej ciotki Beatrice wspaniały prezent - 5 tygodniową wycieczkę po Europie wraz z klubem S&M (Sudoku i Madżonga),czyli wraz z "seniorami", co początkowo nie zachwycało Gwen. Jednak zdecydowała się pojechać. Skrupulatna i jak zawsze poukładana Gwen, odhacza kolejne miejsca z listy miejsc do zwiedzenia w Europie. Na początku nudzą ją kolejnie muzea,pomniki i inne zabytki. Ponadto, po przyjeździe Gwen, Bea i jej znajomych do Włoch (gdzie był ich pierwszy przystanek na europejskiej trasie - najdłuższy z resztą i najpiękniejszy). Tam poznała się z europejską częścią towarzystwa, tzn z Emersonem i Thoroeu oraz z Cyntią i Luisą, a także z ich przewodnikiem Hansem-Josephem. Emerson i Thoroeu to bracia - wiecznie skłóceni, tzn wiecznie rywalizujący ze...

beataj | 2016-02-13
Przeczytana: 05 lutego 2016

Lekka, a mimo to warta spędzonych z nią dwóch godzinek. Sympatyczna historia, a do tego tak wspaniale opisane miejsca do zobaczenia, że aż chce się spakować walizkę. Tylko trzeba jeszcze znaleźć taką świetną ekipę do podróżowania.

Marianna | 2017-08-25
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Lakoniczne opisy. To główny mój zarzut. Nie czuje się klimatu odwiedzanych miast. Najlepsza część to Włochy, reszta książki całkowita porażka. Słabo, oj słabo. Nie polecam.

Gulka | 2016-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Tekst na IV stronie okładki sugeruje niezapomnianą podroż po zabytkach Europy wraz z bohaterami. No cóż...

Moim zdaniem te zabytki europejskie w wielu miejscach są po prostu wymienione "na szybko". Tylko o kilku jest większa wzmianka. To tylko tło do historii 30-letniej amerykańskiej nauczycielki, która wybiera się na wycieczkę ze swoją ciocią i jej przyjaciółmi. Motorem akcji są bracia - ludzie bardzo inteligentni (chociaż ich filozofowanie i szafowanie cytatami działało mi na nerwy), którzy rywalizują ze sobą prawie w każdej dziedzinie życia. I dylemat naszej Amerykanki: Być z przewidywalnym Amerykaninem czy porwać się na związek z ekscentrycznym Anglikiem?

Bije po oczach niewiedza Amerykanów. Brak im elementarnej wiedzy o Europie. Znają tylko swój kontynent! Moment kiedy Amerykanin stwierdza, że statuetka Wenus z Milo jest zepsuta i "ukruszona" jest fenomenalny. Tylko zapłakać.
Nie wiem jak zakwalifikować tę książkę. Chyba lekka obyczajówka z elementami romansu. Na plus...

syl | 2017-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2017

„Upewnij się, że masz ważny paszport-po przeczytaniu tej powieści zechcesz podążyć śladami jej bohaterów”.
Nic bardziej mylnego!

Miała być miła, pełna barwnych krajobrazów, zabytków i apetycznych potraw wakacyjna europejska przygoda. Niestety autorce zdecydowanie nie wyszło!
Podróż po Europie jest tylko płytkim tłem do historii bezbarwnej 30-letniej amerykanki. Opisy miejsc nie dość, że są tylko nadmienione, to jeszcze okraszone okropnym typowo amerykańskim brakiem wiedzy o europejskich zabytkach.
Powieść pełna tuzinkowych postaci i dialogów. Bracia Emerson i Thoreau potwornie irytujący i sztuczni, pełni infantylnych złośliwości i rywalizacji. Czasami przez ich dialogi miałam ochotę mocno cisnąć książką o ścianę! Pozytywna i chyba najbardziej „normalna” jest emerytowana część wycieczki. Szkoda, że autorka nie pociągnęła ich wątku, może wyszłaby ciekawsza lektura. A tak było nieciekawie i banalnie. A do wyruszenia w podróż może jedynie zachęcać okładka książki.

betina360 | 2015-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 lipca 2015

Bardzo dobra wciagajaca i urzekajaca ksiazka z klimatem ktory lubie. Czytajac nabralam ochoty na podroze i zwiedzanie nowych miejsc ktore warto poznac. Gwen w Europie odnalazla siebie i milosc ktora byla nowa a jednoczesnie inna od tej ktora wydawalo sie ze miala. Zycie jest nieprzewidywalne i to jest fajne. Polecam ta ksiazke.

Dominika Chachulska | 2013-09-14
Przeczytana: 2013 rok

Ta książka to jakaś kpina! Miało być o przemianie, o podróżach, zwiedzaniu. Miało być pięknie, apetycznie i zachęcająco, a wyszło z tego nic innego jak porażka. Typowe, płaskie postacie, sztuczne i beznadziejne dialogi, tandetny romans i wszystko przewidywalne i mdłe. Opisów miejsc, w których była główna bohaterka praktycznie w ogóle nie było, Forum Romanum opisane jako "zapiaszczony plac, otoczony gruzami", za to opisów pośladków było aż nadto! Żałuję wydanych, a raczej straconych pieniędzy na tę książkę!