Torebki i klątwy

Okładka książki Torebki i klątwy Dorothy Howell
Okładka książki Torebki i klątwy
Dorothy Howell Wydawnictwo: Bellona Cykl: Haley Randolph (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Haley Randolph (tom 4)
Clutches and Curses
Bellona
2013-06-20
2013-06-20
Barbara Tkaczow
przyjaźń sukcesy klątwa tajemnica zabójstwo torebka

No uwielbiam, po prostu uwielbiam Haley! Dawno już nie spotkałam w literaturze bohaterki, która tak by mi przypadła do gustu. Może dlatego, że jest kompletnie inna ode mnie? Faktem jest, że uśmiech nie schodzi z twarzy. Poza dalszym ciągiem przechrzczenia Ty'a na Tima, dosyć interesująco rozwija się wątek detektywa Jacka..... Bardzo jestem ciekawa, jaki pomysł ma autorka na następny tom i na rozwinięcie wątków głównych bohaterów.Mam nadzieję, że taki tom się wkrótce pojawi, oby jak najszybciej!

Kontynuacja "Torebki i morderstwo" - trzyma poziom, kryminał z dużą domieszką komedii. Trudno nie uśmiechnąć się podczas czytania. Haley skradnie serce każdego czytelnika. Nie mogę się doczekać kolejnych "przygód".

Lekka i przyjemna lektura. Napisana prostym językiem, wyzwalająca salwy śmiechu. Czekam na tłumaczenie kolejnych części :)

Książka lekka i przyjemna, w sam raz na nudny wieczór.
Uwielbiam kryminały pani Howell, ponieważ pisane są z lekkim przymrużeniem oka. Jest zagadka, w tle czai się jakiś morderca( a nawet ich cały zastęp),momentami wieje grozą (zwłaszcza wtedy, gdy Haley dokonuje obliczeń, czy wystarczy jej kasy na nową torebkę ;) ),ale wszystko i tak kończy się dobrze - źli zostają ukarani, a główna bohaterka (spoiler XD XD) cudownym sposobem dostaje wymarzoną torebkę. Trochę schemat, ale jeszcze się nie znudził.
A jako osoba pracująca w podobnej branży co Haley mam jeszcze jeden powód, żeby polubić tę serię. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :)

Książka lekka i przyjemna, w sam raz na nudny wieczór.

Ilość stron: 399
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Główną bohaterką jest Haley Randolph. Sprzedaje ona w domu towarowym i to w nim zostaje popełnione morderstwo. Występuje także zamordowana koleżanka Haley z Liceum – Courtney. Była ona projektantką dodatków – wzoru na torebki itp. Miała firmę wraz ze wspólniczką, nie za bardzo uczciwą osobą. Dlaczego? Przeczytacie sami.
Bardzo dobrze się to czyta, zaciekawia od początku do zaskakującego końca.
Zakończenie zaskakujące i sugerujące dalsze losy bohaterów. Polecam fanom kryminałów, ale nie tylko oni znajdą coś dla siebie. Ja na pewno przeczytam coś jeszcze tej autorki.

Ilość stron: 399

Po raz kolejny przekonałam się, że na Haley można liczyć. Jej nietuzinkowy sposób narracji i zabawne perypetie, które stają się jej udziałem znów mnie ubawiły. Jak i w poprzednich tomach autorstwa pani Howell mamy do czynienia z pewnymi stałymi - torebkami (tym razem główna bohaterka rusza w pogoń za "Przepyszną") i morderstwem (a nawet więcej niż jednym) o którego popełnienie posądza się przesympatyczną pannę Randolph. Oczywiście jest i wątek miłosny, zakupy, centra handlowe wabiące kolorowymi wystawami (w końcu to Vegas!) no i koszmarny Holt's. Wszystko to razem tworzy barwną mozaikę i zachęca do zapoznania się z tą niezwykle wciągającą historią.

Polecam. Niezależnie od tego, czy potencjalnemu czytelnikowi było dane zapoznać się z poprzednimi częściami (chociaż dobrze by było, ze względu na obecność pewnych odniesień). Lektura wywołuje uśmiech na twarzy, odpręża i pozwala na oderwanie od rzeczywistości. Nie jest to, rzecz jasna literatura "wysokich lotów", ale i tego rodzaju powieści są potrzebne. Zakończenie - jak dla mnie trochę rozczarowujące, ale dające nadzieję na kontynuację. Czekam zatem z niecierpliwością ! :)

To było moje pierwsze i jestem pewna jedyne spotkanie z miłośniczką torebek, Haley. Nieznajomość wcześniejszych tomów nie stanowiła najmniejszego problemu, myślę że jestem w stanie dopowiedzieć sobie dokładną treść kolejnych części po samym tylko tytule.

Sam pomysł ciekawy, książka miała potencjał być przyjemną, lekką i zabawną (naprawdę mocno liczyłam, że będzie śmieszna) historią na wieczór w fotelu z gorącą czekoladą, ale coś nie wyszło...
Główna bohaterka całkowicie nie trafiła w mój gust. Miałam jej serdecznie dość już po kilku pierwszych stronach (potem było jeszcze gorzej i co chwila przewracałam oczami zastanawiając się z jakiej planety przybyło to indywiduum?!). Choć rozumiem że to był specjalny zabieg autorki z wykreowaniem tak przerysowanej i moim zadaniem niesympatycznej postaci, tym niemniej krew mnie zalewała.

Jestem pewna, że książka może się podobać, jednak do mnie nie przemówiła: nie ten humor, nie ten klimat, itp.

„Torebki i Klątwy” to z pewnością pozycja warta uwagi. Jest to też doskonała kontynuacja serii, od tej książki zwyczajnie nie da się oderwać! Na dodatek przy lekturze tej świetnie się bawiłam, raz po raz uśmiechając się pod nosem bądź też wybuchając śmiechem. Pokuszę się na stwierdzenie, że jest to najlepszy tom. Tutaj już nie ma żadnych problemów z tempem akcji, poza tym bardziej skupiamy się na sprawie tajemniczego morderstwa. Ponadto, co najważniejsze, postacie drugoplanowe stały się barwniejsze, w końcu zaczęły mieć dla czytelnika większe znaczenie, zwłaszcza pod koniec, gdy już się rozkręciły. Będąc zaś przy końcu, nie można zapomnieć o finale tej historii. Akurat zakończenie podobało mi się niezmiernie! Czytałam je z wielkim uśmiechem wymalowanym na twarzy. Samo rozwiązanie zabójstwa było ciekawe i w pewnym stopniu zaskakujące, gdyż tylko do pewnych wniosków można było dojść samemu, co też było niezłą rozrywką. Lecz to właśnie sprawa klątwy, pecha, szczęścia i związków głównej bohaterki nagle mogła nieźle zaskoczyć i wprowadzić jeszcze więcej zamętu do jej życia. Nawet sama ostatnia scena, którą wręcz uwielbiam, niepozbawiona była humorystycznego wydźwięku, jak również idealnie pasowała do całej powieści. Książkę tę oraz całą serię serdecznie polecam, ponieważ zwyczajnie warto ją przeczytać! Jeżeli lubisz wątki kryminalne i wiele humoru, to ta pozycja jest idealna dla ciebie!

Fajna książka.Pierwszy raz przeczytałam coś o "związku torebki z klątwą" ;p
Historia Haley,na którą została rzucona klątwa bardzo mi się spodobała.
Kryminał jak najbardziej w moim guście.

DOBRE NA NUDĘ. :D

Fajna książka.Pierwszy raz przeczytałam coś o "związku torebki z klątwą" ;p
Historia Haley,na którą została rzucona klątwa bardzo mi się spodobała.
Kryminał jak najbardziej w moim guście.

DOBRE NA NUDĘ. :D

Powiem tylko tyle że uwielbiam serię o Haley Randolph ,która wiecznie zupełnie przez przypadek jest podejrzaną o morderstwo i na własną rękę prowadzi śledztwo ;-) .

• Papierowa
  • Kryminał
  • Komedyjka
  • Wersja papierowa
  • Dorothy Howell

Dodaj cytat z książki Torebki i klątwy