Wilki w modnych ciuszkach

Tłumaczenie: Edyta Skrobiszewska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wolves in Chic Clothing
Edik

Julia, sprzedawczyni w salonie jubilerskim, to zwyczajna szara myszka. Pewnego dnia dostarcza naszyjnik na ślub Lell Pelham – dziedziczki firmy projektującej ekskluzywną biżuterię. Kapryśna Lell pod wpływem impulsu decyduje się na eksperyment. Na złość przyjaciółkom chce wprowadzić Julię do nowojorskiej socjety, uczynić z niej jedną z przebojowych, modnie ubranych, wpływowych kobiet. Eksperyment jednak wymyka się spod kontroli, gdy Julia wpada w oko mężowi Lell…

Czy w światku fałszywych przyjaźni, intryg i pozorów Julii uda się pozostać sobą i znaleźć prawdziwą miłość?

florencja | 2014-12-28
Przeczytana: grudzień 2014

Książka miała być podobna trochę do ''Diabeł ubiera się u Prady'' ale zabrakło w niej wszystkiego. Zdecydowanej szefowej, która naprawdę mocno gardzi ludźmi, większego zaangażowania o modzie, romansu - z krwi i kości a nie infantylnych dialogów. Zabrakło karierowiczów, którzy naprawdę dążą po trupach do celu. Wszystko wszystkim w tej książce spada z nieba. Oczywiste, nudne, słabe.

badylla | 2015-04-13
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Po opisie wiedziałam, jak się ta książka skończy i cały czas miałam ochotę udusić główną bohaterkę za jej głupotę i naiwność. Chyba mam déjà vu.
I tak jak niektóre przedmówczynie czuję niedosyt, gdyż fabuła urywa się "za wcześnie", a potem całą resztę brutalnie upchnięto w arcykrótkim epilogu. Tak się nie robi!

Blanka92 | 2014-08-30
Przeczytana: 2014 rok

Książka z serii ,,łatwa, lekka i przyjemna", ale niosąca pewne wartości. Opowiada o dziewczynie z prowincji, która w dużym mieście pragnie odnieść sukces jako projektantka biżuterii. Niestety Nowy Jork, początkowo nie jest dla niej tak łaskawy, jak sądziła. Znajduje pracę w ekskluzywnym salonie biżuterii i marzy, że któregoś dnia odmieni się jej los. Na tę zmianę nie musi jednak długo czekać, za sprawą zachcianki bajecznie bogatej córki właściciela firmy, gdzie pracuje Julia, która na złość koleżankom spróbuje uczynić z niej celebrytkę. Dziewczyna od podszewki poznaje świat wielkich pieniędzy, fałszywych przyjaciół,intryg i kłamstw.

Lektura w stylu ,,Diabeł ubiera się u Prady" idealnie potwierdza maksymę,, nie wszystko złoto, co się świeci", a po jej przeczytaniu byłam wdzięczna losowi, że jestem po prostu SOBĄ. W każdym razie lekturę przeczytałam z wielką przyjemnością, czego i Wam życzę!

fadzislawa08 | 2013-02-16

Książkę przeczytałam jakieś dwa lata temu i od tego momentu nie potrafię przestać o niej myśleć, co według mnie oznacza że książka jest na prawdę warta uwagi ;)

dotkowa | 2015-03-26

Mogła być fajna książka...mogła ale nie jest. Autorka najciekawsze rzeczy opisała w epilogu.

Joanne94 | 2013-07-12

Lekka literatura, szybko się czyta. Klasyczna historia, polecam :)

Caroline | 2013-03-09
Przeczytana: 29 marca 2013