Wilki w modnych ciuszkach

Okładka książki Wilki w modnych ciuszkach Carrie Karasyov, Jill Kargman
Okładka książki Wilki w modnych ciuszkach
Carrie KarasyovJill Kargman Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura obyczajowa, romans
Wolves in Chic Clothing
Nasza Księgarnia
2010-01-01
2010-01-01
Edyta Skrobiszewska
chicklit romans komedia literatura kobieca

Okładka książki Szkoła dla snobów Carrie Karasyov, Jill Kargman
Szkoła dla snobów Carrie Karasyov, Ji...
Okładka książki Letni staż Carrie Karasyov, Jill Kargman
Letni staż Carrie Karasyov, Ji...
Okładka książki Słodko-gorzka szesnastka Carrie Karasyov, Jill Kargman
Słodko-gorzka ... Carrie Karasyov, Ji...

Historia uniwersalna, jakże teraz na czasie przy tych wszystkich instagramach i facebookach. Skłania do refleksji nad tym co w życiu ważne.
Co do samej książki, czytało się dobrze, nie było zbytecznych opisów, pozytywne postaci gejów, Julii i Oscara, a reszta ogarnięta mamoną. W moim odczuciu trochę za mało romansu z Willem, skąpe wyjaśnienie jego decyzji, ledwie napomknięcie o Oscarze i Julii i szybkie rozwiązanie wszystkich wątków po upływie roku. Lekki niedosyt, ale na leniwe popołudnie wystarczy.

Po opisie wiedziałam, jak się ta książka skończy i cały czas miałam ochotę udusić główną bohaterkę za jej głupotę i naiwność. Chyba mam déjà vu.
I tak jak niektóre przedmówczynie czuję niedosyt, gdyż fabuła urywa się "za wcześnie", a potem całą resztę brutalnie upchnięto w arcykrótkim epilogu. Tak się nie robi!

Książka miała być podobna trochę do ''Diabeł ubiera się u Prady'' ale zabrakło w niej wszystkiego. Zdecydowanej szefowej, która naprawdę mocno gardzi ludźmi, większego zaangażowania o modzie, romansu - z krwi i kości a nie infantylnych dialogów. Zabrakło karierowiczów, którzy naprawdę dążą po trupach do celu. Wszystko wszystkim w tej książce spada z nieba. Oczywiste, nudne, słabe.

Książka z serii ,,łatwa, lekka i przyjemna", ale niosąca pewne wartości. Opowiada o dziewczynie z prowincji, która w dużym mieście pragnie odnieść sukces jako projektantka biżuterii. Niestety Nowy Jork, początkowo nie jest dla niej tak łaskawy, jak sądziła. Znajduje pracę w ekskluzywnym salonie biżuterii i marzy, że któregoś dnia odmieni się jej los. Na tę zmianę nie musi jednak długo czekać, za sprawą zachcianki bajecznie bogatej córki właściciela firmy, gdzie pracuje Julia, która na złość koleżankom spróbuje uczynić z niej celebrytkę. Dziewczyna od podszewki poznaje świat wielkich pieniędzy, fałszywych przyjaciół,intryg i kłamstw.

Lektura w stylu ,,Diabeł ubiera się u Prady" idealnie potwierdza maksymę,, nie wszystko złoto, co się świeci", a po jej przeczytaniu byłam wdzięczna losowi, że jestem po prostu SOBĄ. W każdym razie lekturę przeczytałam z wielką przyjemnością, czego i Wam życzę!

Trochę infantylna, nie powala... ^^

Trochę infantylna, nie powala... ^^

Książkę przeczytałam jakieś dwa lata temu i od tego momentu nie potrafię przestać o niej myśleć, co według mnie oznacza że książka jest na prawdę warta uwagi ;)

fajna książka

fajna książka

Lekka literatura, szybko się czyta. Klasyczna historia, polecam :)

Lekka literatura, szybko się czyta. Klasyczna historia, polecam :)

Mogła być fajna książka...mogła ale nie jest. Autorka najciekawsze rzeczy opisała w epilogu.

• 2011
  • 2016