Jamnik z Kluskami

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Wyobraź sobie, że zupełnie przypadkowo znajdujesz pod swoim małżeńskim łóżkiem przewiązany kokardką kartonik z frywolną bielizną. Czar pryska, kiedy okazuje się, że rozmiar jest mocno zawyżony, a imię na bileciku dołączonym do prezentu mimo najszczerszych chęci nie przypomina twojego... Dla Anki, żony doktora Adama Kluska, jest to punkt zwrotny, który mobilizuje ją do przeanalizowania pięknej...

Dla Anki, żony doktora Adama Kluska, jest to punkt zwrotny, który mobilizuje ją do przeanalizowania pięknej katastrofy, jaką okazało się jej małżeństwo. Problem jest podwójny, bo w pakiecie z nieudanym mężem otrzymała teściową  heterę rodem z najgorszego koszmaru, na każdym kroku uprzykrzającą życie młodej synowej.

Anka musi stoczyć batalię z rodziną Klusków, mając u swego boku tylko przyjaciółkę Magdę i wiernego Zaworka  miniaturowego jamnika o wielkim sercu.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Beti | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

"Kupuję" w całości tę komedię pomyłek.Książkę czyta się dobrze i naprawdę można się pośmiać .
Jako że nie da się dać pół gwiazdki także ocena tylko dobra i do tego + :-) .
Książka świetna na leniwe popołudnie, na urlop , na poprawę humoru też :-D

Beata | 2018-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: kwiecień 2018

Sięgnęłam po tę książkę, bo przeczytałam opinię, że super komedia. Ja uważam, że raczej nie. Może czasami można się uśmiechnąć, ale nic nadzwyczajnego. Mało realna, przekoloryzowana. Można powiedzieć, że trochę "głupiutka". Jak dla mnie bez znaczących treści.

Jantar87 | 2018-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Śmieszna...czyta się na luzie. Nie trzeba się skupiać.

Ewa Cieślińska | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Przeczytałam opis i zachęcona nim, sięgnęłam po książkę spodziewając się lekkiej komedii. O, jakże się srodze zawiodłam. Bohaterowie są tak przerysowani i irytujący, że naprawdę ciężko się czyta ich losy. Główna bohaterka widzi od razu jakim bagnem jest rodzina Klusków, a mimo to, z własnej inicjatywy dąży do ślubu. Czemu potem się dziwi, że małżeństwo nie jest udane? Fabuła koszmarna.
Druga rzecz, która sprawiła, że nie przebrnęłam do końca- fatalny język. Dużo za dużo zdań o podniesionym ładunku emocjonalnym. Dialogi durnowate.
Szczerze odradzam lekturę, lepiej sięgnąć po coś lepszego. Nie marnujcie czasu, życie jest za krótkie ;)

Agnieszka Garncarczyk | 2017-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Książka w połowie śmieszna i straszna. Śmieszna ,bo autorce udało się wykreować parę bohaterów,którzy zdają się być niespełna rozumni ,a ich reakcje na sytuacje życiowe zadziwiają do głębi.Straszna natomiast dlatego ,że być może takie sytuacje się zdarzają w rzeczywistości.I niech niebiosa nas chronią przed lekarzami -bufonami typu Adaś i doktorantami nieudacznikami-Anka.
Pozytywem jest to,że czyta się bez wysiłku.

Zielonooka | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Na początku książka wydawała mi się śmieszna i lekka. Później to, że na każdej stronie było coś śmiesznego, zaczęło być nudne i denerwujące. Wszystko było wyśmiewane i wyolbrzymione, a wydarzenia bardzo nierzeczywiste. Niestety nie dałam rady dokończyć.

isabelle142 | 2017-06-17
Na półkach: Przeczytane, Podana dalej
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Spodziewałam się po tej książce czegoś innego...

Choć ogólnie absurd sobie cenię, o tyle tutaj osiągnął on tak niewyobrażalny poziom, że przebił sufit. Od powieści obyczajowych (a do miana takiej "Jamnik z Kluskami" chyba chciał pretendować?) oczekuje się jednak choćby minimum prawdopodobieństwa...

Wszyscy bohaterowie tej książki mieli jakieś problemy z psychiką, inaczej ich postępowania wyjaśnić się nie da; w szczególności głównej bohaterki, która wręcz rozbrajała swoją głupotą i beztroskim podejściem do życia. Już dawno nie miałam w rękach książki z tak odpychającymi postaciami... Jak ktokolwiek dobrowolnie mógłby chcieć spędzić chociaż pięć minut z Adasiem, nie mówiąc o całym życiu?!

Zabawa z konwencją niby na plus, pomysł całkiem interesujący (budowanie fabuły na dwuznacznościach, luźnych skojarzeniach), jednak co za dużo to niezdrowo.

Eleńka | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

Opis na okładce sugeruje, że mamy do czynienia z niegodziwym mężem zdradzającym swoją wspaniałą żonę. Pierwszy rozdział to potwierdza. A potem powoli wyjaśnia się, że obie strony zawarły małżeństwo z wyrachowania. On chciał mieć żonę (najchętniej tylko na papierze), a ona chciała wyjść za mąż, najlepiej za mężczyznę, który da jej stabilizację finansową. Książka miała być lekką babską lekturą, a ja odebrałam ją jako wkurzającą, głównie za sprawą głupoty głównej bohaterki.

iwanek | 2017-05-01

Jedna z najgorszych książek jakie czytałam. Miała być zabawna. Ona była żałosna, a nie zabawna. Bohaterki mnie irytowały i były tak dziecinne, że aż przykrość bierze.

Gandzia67 | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Kilka pierwszych stron naprawdę mnie rozbawilo. I to by było na tyle.
Czytanie tej książki to był jakiś koszmar. Ostatnie kilkadziesiąt stron po prostu przewinęłam i zajrzałam na koniec, aby sprawdzić rozwiązanie (które i tak było znane prawie od początku, jednak naiwnie liczyłam na coś więcej, cokolwiek).
Głupawe dialogi, ciągłe średnio zabawne wtrącenia. I główna bogaterka...
Brak mi słów, aby ją opisać.
Pusta, tępa, sierotowata, mimo iż ironizują na ten temat z przyjaciółką, to wychodzi na to, że jej życiowym celem jest upolowanie męża... szantażuje faceta, którym gardzi, aby się z nią ożenił. Dlaczego? Bo woli mieszkać z nim, niż w kiepskiej kawalerce z przyjaciółką. Nie chce wracać do rodzinnej wsi.Chce pieniędzy.
Niby-inteligentna doktorantka bez przerwy ironizuje (to miało być zabawne, niestety, przestało, a po kolejnych stronach doprowadzało do szału), a jej infantylność niesamowicie mnie denerwowała, mimo iż to tylko fikcja. Nie potrafi nic zrobić.
Absurd, który miał...