Torebki i morderstwo

Okładka książki Torebki i morderstwo Dorothy Howell
Okładka książki Torebki i morderstwo
Dorothy Howell Wydawnictwo: Bellona Cykl: Haley Randolph (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Haley Randolph (tom 1)
Handbags and Homicide
Bellona
2012-01-12
2012-01-12
Barbara Tkaczow
Haley Randolph torebki kryminał Los Angeles

Fatalne tłumaczenie. Dziwię się Bellonie, że podjęła się druku. To jakieś nieporozumienie - jeśli ktoś humor i inteligencję utożsamia z chamstwem. Rozdz. I , s.9: "porąbane", " ryjąc po . . . ". Uwzględniajac kontekst - stylistyka jest prostacka, prymitywna . Moim zdaniem - do utylizacji.

Lekka i zabawna, świetna na urlop itp

Lekka i zabawna, świetna na urlop itp

Rewelacyjna powieść. Niezle się ubawiłam czytając "Torebki i morderstwo". A główna bohaterka, jest przezabawną osobą przypomina mi Bridget Jones. Jest druga część tej powieści "Torebki i trucizna".

Haley Randolph- młoda, piękna blondynka zaczyna wymarzoną pracę w firmie prawniczej Pike Warner. Wydaje się, że to spełnienie marzeń. Jednak dziewczyna ma pewien problem - obsesję na punkcie markowych torebek, przez co jej konto świeci pustkami i bank wysyła ostrzeżenia. Dlatego też podejmuje dodatkową pracę w domu handlowym Holt's. To już raczej nie jest spełnienie marzeń, ale katorga którą Haley najlepiej by rzuciła w diabły. Jednak wizja komornika wydaje się gorsza, a dziewczyna jakoś radzi sobie z pracą, którą uważa za wyjątkowo nudną. Do czasu, aż znajduje zwłoki zastępcy kierownika Richarda i sama zostaje podejrzana o morderstwo. Poiicja szybko bowiem trafia na trop afery w jaką wmieszała się Haley - w Pike Warner prowadzone jest wobec niej postępowanie dyscyplinarne o sprzeniewierzenie środków firmy. Haley wie, że nie zrobiła nic złego i stara się tego dowieść. Pomaga jej przyjaciel, prywatny detektyw Jack Bishop oraz tajemniczy Ty Cameron, który coraz bardziej intryguje dziewczynę. Czy uda jej się odnaleźć mordercę i oczyścić z zarzutów? Przyjemny lekki kryminał nie wymagający wiele od czytelnika. Fajnie się czyta, mimo iż główna bohaterka może irytować, ponieważ zachowuje się głupio i infantylnie. Nie jest to arcydzieło gatunku, ale jako miła odskocznia na długi wieczór idealnie się nada. Jeśli chcecie poczytać o zbrodniach związanych nie tylko z markowymi torebkami, ale też ciuchami, magazynami mody i kulisami spektakularnych pokazów, serdecznie zapraszam: http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2021/11/zbrodnia-w-swiecie-mody.html

Przezabawna♥️

Przezabawna♥️

Mało angażująca lektura w sam raz na jedno popołudnie. Trochę żałuję wydania 9,90 zł.

Uwielbiam Haley Randolph, choć na samym początku jej nie znosiłam i uważałam ją za pustą! O mały włos po kilku stronach nie odłożyłam „Torebek...”, na szczęście postanowiłam dać jej szansę i nie żałuję! Haley jest miłośniczką torebek z najlepszych domów mody, jednak aktualnie jej sytuacja finansowa jest kiepska, dlatego w ramach dodatkowego zarobku zatrudnia się w pewnym domu handlowym, żeby po cichu dorobić. W taki sposób trafia w środek afery z morderstwem, gdzie gra oczywiście jedną z podejrzanych. Na domiar złego w pierwszej pracy zostaje posądzona o defraudację, co skutkuje zwolnieniem. Haley musi dowieść, że jest niewinna, zdobyć fundusze na wymarzoną torebkę, a do tego wpada w oko przystojnemu Ty’owi... Jest kryminalna zagadka do rozwiązania, są przezabawne perypetie, luksusowe torebki a do tego wątek romantyczny. Czego chcieć więcej? :D

Literatura lekka z mala odrobinka kryminalu .
Glowna bohaterka,znawczyni markowych torebek i przez to zadluzona na maksa. Pracuje na dwa etaty zeby splacic karty,gdy niespodziewanie z jednej pracy zostaje zwolniona,podejrzana o defraudacje pieniedzy,w drugiej pracy podejrzana o morderstwo?? .Mimo ze ja juz domyslalam sie co i jak ,to i tak z przyjemnoscia czytalam dalej ,bo bylam ciekawa w co sie jeszcze wplacze glowna bohaterka .

Literatura lekka z mala odrobinka kryminalu .

Kolejna książka z półki komediowy kryminał dla kobiet. Schemat ten sam, co w innych powieściach tego typu - główna bohaterka atrakcyjna, niegłupia, ale roztrzepana i troszkę infantylna, jeden lub dwóch atrakcyjnych mężczyzn obok niej (bardzo często jeden z nich to detektyw) oraz zbrodnia. Zazwyczaj główna bohaterka rozwiązuje kryminalną zagadkę, ale wcześniej bardzo często sama znajduje się w kręgu podejrzanych. Zmienia się tylko scenografia, np. w książkach Gemmy Halliday główna bohaterka uwielbiała wszelkiego rodzaju buty, z kolei w książkach Dorothy Howell króluje torebkoholiczka. Plusem tych książek jest to, że są zabawne i dobrze się je czyta w przerwach pomiędzy trudniejszymi lekturami, wówczas kiedy chcemy poczytać coś naprawdę lekkiego i zabawnego. Minusem - od pierwszych stron wiemy, jak to się skończy. Polecam te książki tym, którzy chcą się pośmiać i oczekują od lektury jedynie rozrywki. W końcu po to też są książki, aby miło i wesoło spędzać czas wolny.

Sympatyczna. Idealna książka na plażę 😁 można się pośmiać i odetchnąć od thillerów i psychologicznych napięć. Mimo wszystko fabuła w porządku. Zakręcona bohaterka, mnóstwo przygód i morderstwo w domu towarowym. A wytypowanie mordercy wcale nie jest oczywiste... Polecam! 😉

• Domowa biblioteczka
  • Rok 2015
  • Przeczytane w 2014

Dodaj cytat z książki Torebki i morderstwo