Torebki i trucizna

Okładka książki Torebki i trucizna Dorothy Howell
Okładka książki Torebki i trucizna
Dorothy Howell Wydawnictwo: Bellona Cykl: Haley Randolph (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Haley Randolph (tom 2)
Purses and Poisons
Bellona
2012-03-15
2012-01-01
9788311122031
Barbara Tkaczow
torebki trucizna kryminał Los Angeles

To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam i na pewno ostatnia. Nuda, nieciekawy styl, nie polecam.

Dawno nie czytałam czegoś równie infantylnego.

Dawno nie czytałam czegoś równie infantylnego.

Choć styl autorki „Torebek...” jest niezbyt wyszukany, a główna bohaterka wydaje się chwilami ciut nierozgarnięta, to poziom lekkości i humoru tej serii wszystko wynagradza, a młoda czytelniczka (bo do takich osób jest skierowana ta pozycja) ma przy tej serii ubaw po pachy. Dla mnie to trochę „doroślejsza” wersja „Pamiętnika księżniczki”. Dla mnie bomba! ;)

Dlaczego,dlaczego ktoś znów to zrobił i wpisał tę książkę w kategorii KRYMINAŁ???
Bo jeśli ktoś się nastawi na typowy kryminał ,to się rozczaruje .Jak dla mnie to literatura obyczajowa/współczesna z wątkiem kryminalnym .
Bardzo polubiłam bohaterkę tej serii Haley Randolph .Ciagle wpakowuje się w jakieś kłopoty ,ma bujną wyobraźnię ,a to że "wyłącza" się podczas zebrań w pracy też na dobre jej nie wychodzi .
Fajna książka ,jako odskocznia od literatury "cięższego" kalibru.
Kolejne części już czekają :-)

Cóż napisać o tej książce? Musiałabym przytoczyć tutaj mój wpis na temat części pierwszej "Torebki i morderstwo", ale nie chcę się powtarzać. Do trzeciej i czwartej części raczej nie sięgnę, bo ileż można czytać o tym samym?

Bardzo przyjemnie powróciło mi się do głównej bohaterki i jej perypetii. Tom drugi równie ciekawy jak pierwszy, spora doza humoru i beztroski. Dla mnie dobra pozycja na lekki relaks z ciepłą herbatą i pod kocem. Może głębi literackiej nie ma w sobie, ale uważam, że nie zawsze głębia jest potrzebna, czasem można przesadzić i utonąć... :)

Torebki z kryminałem w tle!

"Ale to Judith Leiber!" Torebkowa pasja wre!

Haley Randolph torebkoholiczka postanawia zabrać się do akcji w poszukiwaniu mordercy Claudii, która była trenerką modelek i odwieczną rywalką dziewczyny. Okazuje się, że jak zawsze podejrzenia lecą na pannę Randolph, ale ona jak zwykle wychodzi z tego ze zwycięską torebką!

Wielki świat. Mamusia i jej firma, dzięki którym została podana trucizna Claudii i wyimaginowane kocięta, które wszystkich atakują. Ale dzięki temu Haley staje się gwiazdą zwierząt i... gwiazdą porno? Ale gdy w grę wchodzą torebki, ta kobieta jest w stanie zrobić wszystko.

I oczywiście miłosne igrażki i testy z internetu będą wyznaczać, czy jest on twoim Panem Teraz czy Nigdy.

Zabawna i lekka powieść kryminalna. Fajna pozycja na nudniejszy wieczór.

Torebki z kryminałem w tle!

"Ale to Judith Leiber!" Torebkowa pasja wre!

Wielki świat. Mamusia...

jednym okiem wpada, drugim wypada

jednym okiem wpada, drugim wypada

Książka "Torebki i trucizna" jest lekką lekturą dla niewybrednych czytelniczek.
Wprawdzie reklamowana jest jako kryminał, ale zbrodnia zdaje się być tylko tłem dla życiowych perypetii głównej bohaterki. Teoretycznie ta ostatnia postanawia dojść do prawdy i wskazać mordercę, ale sposób prowadzenia przez nią "śledztwa" raczej nie ma wiele wspólnego z profesjonalnym dochodzeniem, a samo rozwikłanie zagadki nie jest specjalnie spektakularne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że główna bohaterka chyba znacznie więcej czasu i uwagi poświęca kombinacjom, w jaki sposób zdobyć nową i zupełnie przecudowną torebkę wieczorową niż wykryciu sprawcy morderstwa...
Pomimo tego wszystkiego roztrzepana i nieco egoistyczna Haley wzbudza sporo sympatii. Może przez swoje optymistyczne podejście do życia i traktowanie wszelkiego rodzaju trudności z przymrużeniem oka?...
Przyznaję, że ta pozycja może być miłą chwilą relaksu szczególnie po ciężkim dniu, czy doskonałym przerywnikiem po lekturze wymagającej znacznie więcej uwagi i skupienia, jednak nic poza tym. Jeśli ktoś szuka błyskotliwych dialogów, nagłych zwrotów akcji, głębszej treści, to zdecydowanie nie jest to lektura dla niego.

Książka "Torebki i trucizna" jest lekką lekturą dla niewybrednych czytelniczek.

Super, super, super! Haley znowu w kłopotach kryminalnych i dalszym ciągu w pogoni za wymarzoną toerbką. Kryminał i komedia w jednym. Polecam zarówną tą część, jak i wszystkie poprzednie. Następne biorę w ciemno

• Kryminał
  • 2015
  • Rok 2017
  • 52 książki 2012
  • Przeczytane 2012

Dodaj cytat z książki Torebki i trucizna