Okładka książki Torebki i klątwy

Torebki i klątwy

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Haley Randolph". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Barbara Tkaczow
Clutches and Curses
wydawnictwo
Bellona
typ
papier
joly_fh
5,36 (11 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Nareszcie w życiu Haley Randolph wszystko zaczyna się układać: razem z przyjaciółką Marcie odnoszą sukcesy w branży torebkowych prywatek, bohaterce udało się zaliczyć egzaminy semestralne w college'u, chłopak proponuje jej wspólne mieszkanie. Haley nie wierzy w klątwy, aż do czasu, gdy jedna z jedna z jej klientek, dziwna starsza pani, rzuca na nią urok! Nagle wszystko zaczyna - czasem dosłownie...

Haley nie wierzy w klątwy, aż do czasu, gdy jedna z jedna z jej klientek, dziwna starsza pani, rzuca na nią urok! Nagle wszystko zaczyna - czasem dosłownie - walić jej się na głowę!

Dziewczyna postanawia wyjechać do Las Vegas, lecz i tak nie zazna spokoju - znajduje zwłoki dawnej koleżanki z liceum, z którą nie była w najlepszych relacjach!

Wyjaśnienie tajemnicy zabójstwa Courtney zaprowadzi Haley w mroczny świat brudnych interesów, z rosyjską mafią w tle...

Czy Haley rozwiąże tajemnicze zabójstwo, pokona zły urok, wyjaśni miłosne dylematy i najważniejsze - czy zdobędzie wymarzoną torebkę?

źródło opisu: Wyd. Bellona, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
Beata | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

Czwarta odsłona poczynań sympatycznej Haley Randolph. Schemat podobny do poprzednich części, ale zdecydowanie lepiej napisana historia. Napisany z przymrużeniem oka i dużą dawką humoru kryminałek. W sam raz na upalne lato.

Tristezza | 2013-11-27

„Torebki i Klątwy” to z pewnością pozycja warta uwagi. Jest to też doskonała kontynuacja serii, od tej książki zwyczajnie nie da się oderwać! Na dodatek przy lekturze tej świetnie się bawiłam, raz po raz uśmiechając się pod nosem bądź też wybuchając śmiechem. Pokuszę się na stwierdzenie, że jest to najlepszy tom. Tutaj już nie ma żadnych problemów z tempem akcji, poza tym bardziej skupiamy się na sprawie tajemniczego morderstwa. Ponadto, co najważniejsze, postacie drugoplanowe stały się barwniejsze, w końcu zaczęły mieć dla czytelnika większe znaczenie, zwłaszcza pod koniec, gdy już się rozkręciły. Będąc zaś przy końcu, nie można zapomnieć o finale tej historii. Akurat zakończenie podobało mi się niezmiernie! Czytałam je z wielkim uśmiechem wymalowanym na twarzy. Samo rozwiązanie zabójstwa było ciekawe i w pewnym stopniu zaskakujące, gdyż tylko do pewnych wniosków można było dojść samemu, co też było niezłą rozrywką. Lecz to właśnie sprawa klątwy, pecha, szczęścia i związków głównej bo...

wybsw | 2014-03-04
Przeczytana: 03 marca 2014

To było moje pierwsze i jestem pewna jedyne spotkanie z miłośniczką torebek, Haley. Nieznajomość wcześniejszych tomów nie stanowiła najmniejszego problemu, myślę że jestem w stanie dopowiedzieć sobie dokładną treść kolejnych części po samym tylko tytule.

Sam pomysł ciekawy, książka miała potencjał być przyjemną, lekką i zabawną (naprawdę mocno liczyłam, że będzie śmieszna) historią na wieczór w fotelu z gorącą czekoladą, ale coś nie wyszło...
Główna bohaterka całkowicie nie trafiła w mój gust. Miałam jej serdecznie dość już po kilku pierwszych stronach (potem było jeszcze gorzej i co chwila przewracałam oczami zastanawiając się z jakiej planety przybyło to indywiduum?!). Choć rozumiem że to był specjalny zabieg autorki z wykreowaniem tak przerysowanej i moim zadaniem niesympatycznej postaci, tym niemniej krew mnie zalewała.

Jestem pewna, że książka może się podobać, jednak do mnie nie przemówiła: nie ten humor, nie ten klimat, itp.

Angel | 2013-09-25
Przeczytana: 25 września 2013

Lekka opowieść o perypetiach kobiety zakręconej na punkcie torebek, która mimo wszystko jakoś sobie radzi z kłopotami, które są wielkie i najeżone jak pałac kultury w Warszawie :) Dobre na nudny wieczór.

Marayke | 2014-10-22

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku