Torebki i klątwy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Haley Randolph". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
6,33 (18 ocen i 8 opinii)
tłumaczenie
Barbara Tkaczow
Clutches and Curses
joly_fh

Nareszcie w życiu Haley Randolph wszystko zaczyna się układać: razem z przyjaciółką Marcie odnoszą sukcesy w branży torebkowych prywatek, bohaterce udało się zaliczyć egzaminy semestralne w college'u, chłopak proponuje jej wspólne mieszkanie. Haley nie wierzy w klątwy, aż do czasu, gdy jedna z jedna z jej klientek, dziwna starsza pani, rzuca na nią urok! Nagle wszystko zaczyna - czasem...

Haley nie wierzy w klątwy, aż do czasu, gdy jedna z jedna z jej klientek, dziwna starsza pani, rzuca na nią urok! Nagle wszystko zaczyna - czasem dosłownie - walić jej się na głowę!

Dziewczyna postanawia wyjechać do Las Vegas, lecz i tak nie zazna spokoju - znajduje zwłoki dawnej koleżanki z liceum, z którą nie była w najlepszych relacjach!

Wyjaśnienie tajemnicy zabójstwa Courtney zaprowadzi Haley w mroczny świat brudnych interesów, z rosyjską mafią w tle...

Czy Haley rozwiąże tajemnicze zabójstwo, pokona zły urok, wyjaśni miłosne dylematy i najważniejsze - czy zdobędzie wymarzoną torebkę?

źródło opisu: Wyd. Bellona, 2013

Złe psy. W imię zasad
Patryk Vega

7,4 (160 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
wiolagg66 | 2014-12-21

Fajna książka.Pierwszy raz przeczytałam coś o "związku torebki z klątwą" ;p
Historia Haley,na którą została rzucona klątwa bardzo mi się spodobała.
Kryminał jak najbardziej w moim guście.

DOBRE NA NUDĘ. :D

Ewa | 2015-01-15
Przeczytana: styczeń 2015

Po raz kolejny przekonałam się, że na Haley można liczyć. Jej nietuzinkowy sposób narracji i zabawne perypetie, które stają się jej udziałem znów mnie ubawiły. Jak i w poprzednich tomach autorstwa pani Howell mamy do czynienia z pewnymi stałymi - torebkami (tym razem główna bohaterka rusza w pogoń za "Przepyszną") i morderstwem (a nawet więcej niż jednym) o którego popełnienie posądza się przesympatyczną pannę Randolph. Oczywiście jest i wątek miłosny, zakupy, centra handlowe wabiące kolorowymi wystawami (w końcu to Vegas!) no i koszmarny Holt's. Wszystko to razem tworzy barwną mozaikę i zachęca do zapoznania się z tą niezwykle wciągającą historią.

Polecam. Niezależnie od tego, czy potencjalnemu czytelnikowi było dane zapoznać się z poprzednimi częściami (chociaż dobrze by było, ze względu na obecność pewnych odniesień). Lektura wywołuje uśmiech na twarzy, odpręża i pozwala na oderwanie od rzeczywistości. Nie jest to, rzecz jasna literatura "wysokich lotów", ale i tego...

Beata | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

Czwarta odsłona poczynań sympatycznej Haley Randolph. Schemat podobny do poprzednich części, ale zdecydowanie lepiej napisana historia. Napisany z przymrużeniem oka i dużą dawką humoru kryminałek. W sam raz na upalne lato.

Ilość stron: 399
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Bardzo dobrze się to czytało. Zaciekawia od początku do końca. Zakończenie zaskakujące i sugerujące dalsze losy bohaterów. Polecam fanom kryminałów, ale nie tylko oni znajdą coś dla siebie. Ja na pewno przeczytam coś jeszcze tej autorki.

Tristezza | 2013-11-27

„Torebki i Klątwy” to z pewnością pozycja warta uwagi. Jest to też doskonała kontynuacja serii, od tej książki zwyczajnie nie da się oderwać! Na dodatek przy lekturze tej świetnie się bawiłam, raz po raz uśmiechając się pod nosem bądź też wybuchając śmiechem. Pokuszę się na stwierdzenie, że jest to najlepszy tom. Tutaj już nie ma żadnych problemów z tempem akcji, poza tym bardziej skupiamy się na sprawie tajemniczego morderstwa. Ponadto, co najważniejsze, postacie drugoplanowe stały się barwniejsze, w końcu zaczęły mieć dla czytelnika większe znaczenie, zwłaszcza pod koniec, gdy już się rozkręciły. Będąc zaś przy końcu, nie można zapomnieć o finale tej historii. Akurat zakończenie podobało mi się niezmiernie! Czytałam je z wielkim uśmiechem wymalowanym na twarzy. Samo rozwiązanie zabójstwa było ciekawe i w pewnym stopniu zaskakujące, gdyż tylko do pewnych wniosków można było dojść samemu, co też było niezłą rozrywką. Lecz to właśnie sprawa klątwy, pecha, szczęścia i związków...

wybsw | 2014-03-04
Przeczytana: 03 marca 2014

To było moje pierwsze i jestem pewna jedyne spotkanie z miłośniczką torebek, Haley. Nieznajomość wcześniejszych tomów nie stanowiła najmniejszego problemu, myślę że jestem w stanie dopowiedzieć sobie dokładną treść kolejnych części po samym tylko tytule.

Sam pomysł ciekawy, książka miała potencjał być przyjemną, lekką i zabawną (naprawdę mocno liczyłam, że będzie śmieszna) historią na wieczór w fotelu z gorącą czekoladą, ale coś nie wyszło...
Główna bohaterka całkowicie nie trafiła w mój gust. Miałam jej serdecznie dość już po kilku pierwszych stronach (potem było jeszcze gorzej i co chwila przewracałam oczami zastanawiając się z jakiej planety przybyło to indywiduum?!). Choć rozumiem że to był specjalny zabieg autorki z wykreowaniem tak przerysowanej i moim zadaniem niesympatycznej postaci, tym niemniej krew mnie zalewała.

Jestem pewna, że książka może się podobać, jednak do mnie nie przemówiła: nie ten humor, nie ten klimat, itp.

Lynnka | 2015-05-29
Przeczytana: 27 maja 2015

Książka lekka i przyjemna, w sam raz na nudny wieczór.
Uwielbiam kryminały pani Howell, ponieważ pisane są z lekkim przymrużeniem oka. Jest zagadka, w tle czai się jakiś morderca( a nawet ich cały zastęp), momentami wieje grozą (zwłaszcza wtedy, gdy Haley dokonuje obliczeń, czy wystarczy jej kasy na nową torebkę ;) ), ale wszystko i tak kończy się dobrze - źli zostają ukarani, a główna bohaterka (spoiler XD XD) cudownym sposobem dostaje wymarzoną torebkę. Trochę schemat, ale jeszcze się nie znudził.
A jako osoba pracująca w podobnej branży co Haley mam jeszcze jeden powód, żeby polubić tę serię. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :)

Angel | 2013-09-25
Przeczytana: 25 września 2013

Lekka opowieść o perypetiach kobiety zakręconej na punkcie torebek, która mimo wszystko jakoś sobie radzi z kłopotami, które są wielkie i najeżone jak pałac kultury w Warszawie :) Dobre na nudny wieczór.

tragicname | 2015-06-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane