Okładka książki Torebki i klątwy

Torebki i klątwy

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Haley Randolph". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
joly_fh
5.4 (10 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Nareszcie w życiu Haley Randolph wszystko zaczyna się układać: razem z przyjaciółką Marcie odnoszą sukcesy w branży torebkowych prywatek, bohaterce udało się zaliczyć egzaminy semestralne w college'u, chłopak proponuje jej wspólne mieszkanie. Haley nie wierzy w klątwy, aż do czasu, gdy jedna z jedna z jej klientek, dziwna starsza pani, rzuca na nią urok! Nagle wszystko zaczyna - czasem dosłownie...

Haley nie wierzy w klątwy, aż do czasu, gdy jedna z jedna z jej klientek, dziwna starsza pani, rzuca na nią urok! Nagle wszystko zaczyna - czasem dosłownie - walić jej się na głowę!

Dziewczyna postanawia wyjechać do Las Vegas, lecz i tak nie zazna spokoju - znajduje zwłoki dawnej koleżanki z liceum, z którą nie była w najlepszych relacjach!

Wyjaśnienie tajemnicy zabójstwa Courtney zaprowadzi Haley w mroczny świat brudnych interesów, z rosyjską mafią w tle...

Czy Haley rozwiąże tajemnicze zabójstwo, pokona zły urok, wyjaśni miłosne dylematy i najważniejsze - czy zdobędzie wymarzoną torebkę?

źródło opisu: Wyd. Bellona, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
Beata | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

Czwarta odsłona poczynań sympatycznej Haley Randolph. Schemat podobny do poprzednich części, ale zdecydowanie lepiej napisana historia. Napisany z przymrużeniem oka i dużą dawką humoru kryminałek. W sam raz na upalne lato.

Tristezza | 2013-11-27

„Torebki i Klątwy” to z pewnością pozycja warta uwagi. Jest to też doskonała kontynuacja serii, od tej książki zwyczajnie nie da się oderwać! Na dodatek przy lekturze tej świetnie się bawiłam, raz po raz uśmiechając się pod nosem bądź też wybuchając śmiechem. Pokuszę się na stwierdzenie, że jest to najlepszy tom. Tutaj już nie ma żadnych problemów z tempem akcji, poza tym bardziej skupiamy się na sprawie tajemniczego morderstwa. Ponadto, co najważniejsze, postacie drugoplanowe stały się barwniejsze, w końcu zaczęły mieć dla czytelnika większe znaczenie, zwłaszcza pod koniec, gdy już się rozkręciły. Będąc zaś przy końcu, nie można zapomnieć o finale tej historii. Akurat zakończenie podobało mi się niezmiernie! Czytałam je z wielkim uśmiechem wymalowanym na twarzy. Samo rozwiązanie zabójstwa było ciekawe i w pewnym stopniu zaskakujące, gdyż tylko do pewnych wniosków można było dojść samemu, co też było niezłą rozrywką. Lecz to właśnie sprawa klątwy, pecha, szczęścia i związków głównej bo...

wybsw | 2014-03-04
Przeczytana: 03 marca 2014

To było moje pierwsze i jestem pewna jedyne spotkanie z miłośniczką torebek, Haley. Nieznajomość wcześniejszych tomów nie stanowiła najmniejszego problemu, myślę że jestem w stanie dopowiedzieć sobie dokładną treść kolejnych części po samym tylko tytule.

Sam pomysł ciekawy, książka miała potencjał być przyjemną, lekką i zabawną (naprawdę mocno liczyłam, że będzie śmieszna) historią na wieczór w fotelu z gorącą czekoladą, ale coś nie wyszło...
Główna bohaterka całkowicie nie trafiła w mój gust. Miałam jej serdecznie dość już po kilku pierwszych stronach (potem było jeszcze gorzej i co chwila przewracałam oczami zastanawiając się z jakiej planety przybyło to indywiduum?!). Choć rozumiem że to był specjalny zabieg autorki z wykreowaniem tak przerysowanej i moim zadaniem niesympatycznej postaci, tym niemniej krew mnie zalewała.

Jestem pewna, że książka może się podobać, jednak do mnie nie przemówiła: nie ten humor, nie ten klimat, itp.

Angel | 2013-09-25
Przeczytana: 25 września 2013

Lekka opowieść o perypetiach kobiety zakręconej na punkcie torebek, która mimo wszystko jakoś sobie radzi z kłopotami, które są wielkie i najeżone jak pałac kultury w Warszawie :) Dobre na nudny wieczór.

mowoz1 | 2013-12-03

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica