Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Sensus

źródło okładki: http://sensus.pl/

Edyta Zając | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Książka jest... ok. To wszystko, co mogę na jej temat powiedzieć. Czyta się ją błyskawicznie, zapisałam kilka pomysłów na zmianę, ale jednocześnie irytuje mnie ton autora. Już w przypadku Książeczki Minimalisty miałam takie odczucia - nieśmieszne żarty, dziwne przykłady. Może w języku angielskim to lepiej brzmi?

Leon Zabookowiec | 2015-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2015

Moja prokrastynacja czasem tak bardzo mnie przytłacza, że popadam w marazm. Jestem okropnie leniwym i niezorganizowanym człowiekiem, który wszystko odkłada na później, dodatkowo zawsze mnie coś rozprasza: a to wiadomość na facebooku, a to email... Walczyłam z tym dzielnie w czasie trwania poprzedniego roku akademickiego, wyszło mi to jedynie z małym skutkiem, ale jednak, wpadło kilka czwórek, sama opracowałam zagadnienia na egzamin z matematyki. Uznałam te osiągnięcia za sukces. Ale to i tak nic w porównaniu z tym, co mogłabym robić, gdybym lepiej gospodarowała czasem. Dzięki „Zen to Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności” wiem już, co robiłam źle i co mogę zmienić, by być z siebie zadowolona i spełnić swoje oczekiwania. Poradnik napisany jest niezwykle przystępnym językiem, nie nużyła mi się lektura książki Leo Babauta, wręcz przeciwnie była to dla mnie przyjemność, a ja nie słynę z czytania tego typu pozycji — zazwyczaj rzucam je w kąt po kilku stronach. Tutaj nie...

noychoH | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

W zasadzie nie tyle oceniam książkę, ile jej polski przekład. Tłumacz niestety nie zna dobrze języka polskiego, wiele zwrotów angielskich zostaje nieprzetłumaczonych - poczynając od samego tytułu, który nawet zdaniem autora książki musiał nie być jasny dla czytelnika amerykańskiego, skoro jego wyjaśnianiu poświęcił ponad stronę. Niestety, to wyjaśnienie dla polskiego czytelnika pozostaje całkiem niejasne, bo polega na tym, że autor wyjaśnia, dlaczego użył tego zwrotu, a nie któregoś z kilku innych zwrotów angielskich - ale żaden z tych zwrotów nie został przetłumaczony na język polski. Dodatkowo - wiele zdań w polskim przekładzie jest niezrozumiałych, bo to kalki z angielskiego, w dodatku z kiepską gramatyką (i nawet ortografią).
Na przykład na stronie 13 czytamy: "nawyki z reguły pozostają trwalsze, kiedy wdrażasz naraz po jednym, dwóch". Kiedy tłumacz to pisał, prawdopodobnie sam był po jednym lub dwóch, bo w powyższym zdaniu w najgorszym razie powinno być: "po jeden,...

Maga | 2016-03-14
Na półkach: Przeczytane, Moje Ebooki
Przeczytana: 13 marca 2016

Po książkę sięgnęłam zainspirowana blogami o minimalizmie i organizacji czasu. Jest dość krótka i zwięzła, co bardzo mi się w niej podoba. W porównaniu z GTD jest o niebo lepsza, bo tam w kółko powtarzane jest to samo. Tutaj są tylko konkrety. Spróbuję wdrożyć kilka nawyków, ale troszkę czuję się w tej organizacji zagubiona więc pewnie będę do książki wracać, by sobie przypomnieć co do czego:)

Patryk | 2015-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2015

Dość ciekawa pigułka wiedzy. Znajomość tej książki przyda się każdemu, kto chce kształtować swoje życie w sposób aktywny.

Granby | 2017-04-28

Dla wszystkich, którzy cenią sobie minimalizm i chcieliby zorganizować sobie czas skutecznie.

Aleksander | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 lipca 2014

Przyjemna książka o zarządzaniu sobą w czasie. Autor przedstawia użyteczny system, którego wdrożenie w życie nie jest trudne. Lekki styl sprawia, że książkę szybko się czyta. Polecam ;).

pkicman | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Spodziewałem się troszeczkę więcej po Leo. Według mnie metoda przedstawiona tutaj jest bardzo dużym uproszczeniem GTD. Książkę czyta się bardzo dobrze i lekko, ale przez swój zbytni minimalizm i lakonicznosc pozostawia wiele do życzenia.

Kuba Puchajda | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Zwięźle, na temat, ma potencjał.

godmyt | 2017-12-14
Przeczytana: 14 listopada 2017