Zen To Done

Leo Babauta Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sensus
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2014-08-27

Choć lubię poradniki tego autora, ta książka nie przypadła mi do gustu. Za duzo tych karteczek, notesów, katalogów, teczek. Jakoś to wszystko przypominało mi bardziej haos niż organizację. Może jestem po prostu za mało zajęta 😉, by te wszystkie porady wydały mi się przydatne.

Czym jest Zen To Done (ZTD)? Odpowiemy na to pytanie nieco przewrotnie, nie tłumacząc bezpośrednio, lecz podając tylko jeden przykład: gdyby Syzyf zastosował ZTD, wtoczyłby na górę ten przeklęty kamień i ruszył do innych zaległych zadań. Jak dla mnie zbyt USA style brak przekładu na Polskie realia

Książka przedstawia uproszczony i zmodyfikowany system GTD, w sam raz dla minimalistów. Możliwe są dwa podejścia, albo skrajnie minimalistyczne składające się z 4 kroków, albo pełne 10 krokowe (nie musimy wykonywać wszystkich 10). Metody te są dosyć oczywiste i większości zapewne dobrze znane, lecz sęk w tym, że nie każdy wyrobił sobie nawyk wykonywania tych kroków żeby...

Prosta, ale obiecująca metoda, polecam dla tych, którzy chcą lepiej zorganizować swoje życie.

Bardzo dobra książka o podstawach produktywności. Tak jak czytałem różne recenzje, faktycznie autor przekazuje wiedzę w bardzo prosty sposób.

Całkiem ok, ale przedstawiona metoda posiada wiele niedociągnięć. Bardziej należałoby traktować ją jako dobrą inspirację do własnych poszukiwań i sposobów zmiany nawyków.

W krótkiej, minimalistycznej książeczce, autor przedstawia prostą metodę organizacji czasu i życia. To może pomóc. Precz z chaosem :-)

Książka, która zmieniła i wciąż zmienia moje codzienne życie. GENIALNA.
Dla osób szukających sposobu na zorganizowanie życia modna jest metoda "GTD" (Getting Things Done). Nie pora tu i miejsce na pisanie o tej metodzie - w każdym razie obiecuje ona rozliczne korzyści za cenę wielkiej mobilizacji, rewolucji w podejściu do życia i, generalnie, sporego wysiłku...

Idealna książka dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad swoją organizacją czasu. Metoda jest bardzo prosta, ale dla mnie to zaleta. Jeszcze będę ją wdrażać, ale początek jest obiecujący.

Do przeczytania Zen To Done zachęca wszystko. Podtytuł, który mówi o tym, że znajdziemy tam “ proste sposoby na zwiększenie naszej efektywności”. Przejrzyście napisane rozdziały,w których krok po kroku jest nam tłumaczone jak tego dokonać. Objętość książki która wynosi zaledwie 90 stron, stanowi kolejny atut szczególnie dla wiecznie zabieganych i zapracowanych osób. Jednak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Ebook