Nawyki zen. Mała książka na resztę życia

Tłumaczenie: Joanna Sugiero
Wydawnictwo: Sensus
Zen Habits: Handbook For Life
filozofia
Incognityzm

Ludzkość poczyniła wielkie postępy, ale wciąż niewiele osób żyje z poczuciem pewnego, trwałego szczęścia. Tego celu nie można osiągnąć dzięki nauce czy technologii. Również bogactwo nie jest źródłem spełnienia. Okazuje się, że aby życie sprawiało więcej radości, wystarczy dokonać niewielkich zmian: wprowadzić kilka zasad, konsekwentnie ich przestrzegać, nauczyć się koncentracji i robić to, co się lubi. W ten sposób od pierwszego, małego kroku można zacząć wielką, fantastyczną podróż do własnego szczęścia.

Ta książka jest zbiorem znakomitych artykułów o tym, jak stać się szczęśliwszym człowiekiem. Zawarte w niej teksty opublikowano pierwotnie na blogu Zen Habits. Jego filozofia opiera się na upraszczaniu życia, nabieraniu dobrych nawyków i zwiększaniu własnej produktywności przy mniejszym stresie. Dzięki temu można wiele osiągnąć: poprawić stan zdrowia, podnieść przychody, nawiązać wspaniałe relacje z innymi ludźmi, a także spełniać marzenia. W książce znajdziesz proste, praktyczne wskazówki dotyczące porządkowania swojego otoczenia, osiągania prostoty, eliminowania rzeczy nieistotnych, planowania dnia, pielęgnowania współczucia czy zwiększania pewności siebie. Zobaczysz, jak pięknie jest żyć w pełni świadomie i odczuwać cudowność świata w każdej minucie życia!

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

Eternal | 2019-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Krótka i na temat. Była dla mnie powtórką tego, co w większości już wiedziałem lub o czym czytałem / słyszałem z różnych innych źródeł z tej samej tematyki.

zdomukowalska | 2019-08-13

Ta pozycja sprawiła mi podwójną przyjemność. Jest klarowna i nie nudna, więc łatwostrawna oraz udowodniła mi, że wszystko, lub prawie, już na ten temat wiem choć się nie uczyłam i stosuję z powodzeniem na poziomie mnie zadowalającym. Nie wiem czy będzie przydatna dla kogoś, kto instynktownie nie dąży do spokoju umysłu i myślenia.

Zuzanna | 2019-06-12
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Będę wracać...

4przemek | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Kilka pierwszysch słów z rozdziału i już wiesz: tu nie będzie zen.

Ah jo.

(ale za kilka tzw. praktycznych rad, proszę - gwiazdki)