Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka

Leo Babauta Wydawnictwo: Sensus poradniki
The Simple Guide to a Minimalist Life
Maksymilian Gutowski
Sensus
The Simple Guide to a Minimalist Life
poradniki
Maksymilian Gutowski

W zasadzi słuchają tego audiobooka, to wg mnie dokładnie to samo co w Innej jego książce pt. Minimalizm, gdzie trochę obszerniej...

Nic odkrywczego, raczej porządkuje i zbiera wiedzę na temat minimalizmu. Wszystko to znajdziesz na pierwszym lepszym blogu o minimalistycznym życiu.

Bez niespodzianek, ale przydałoby się, żeby te rady wykorzystywało coraz więcej ludzi.

Spoiler: upraszczaj! Miej mniej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Minimalny przewodniczek po minimaliźmie. Trochę oczywitości, trochę porad praktycznych, trochę teorii, a wszystko to zebrane na skromnych stronniczkach przewodnika.
Raczej nic odkrywczego ani zmuszającego do refleksji, ale trochę podręczne uporządkowanie wiedzy o minimaliźmie.

Poradnik raczej dla osób niezaznajomnionych z minimalizmem. Książka spójna, przejrzysta, konkretną, bardzo zaawansowana w technologiach komputerowych wykorzystywanych w minimalizmie.

Bardzo dobra książka, obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się minimalizmem i pozbywaniem zbytecznych rzeczy. Czy w erze konsumpcjonizmu da się żyć, ograniczając swój stan posiadania do minimum? Ano da i co więcej, przynosi to naprawdę dużo radości. Autor podpowiada wiele przydatnych sposobów na zapanowanie nad swoim dobytkiem i robi to oczywiście w minimalistyczny...

Dobra książka na początku przygody z minimalizmem. Niby zawiera dużo banałów ale czytając ją wywaliłem połowę gratów, za co chciałem się zabrać od dawna. Mi dała impuls do działania, ale myślę, że każda inna książka z tej dziedziny zdziałałaby to samo. Plus za małą objętość.

Książka bardzo minimalistyczna.. w treść. Być może dla osób, które pierwszy raz słyszą słowo "minimalizm". W książce właściwie są kategorie w jakich możemy go zastosować, ale prawie żadnych konkretów, wskazówek, przykładów. Trochę narzucanie weganizmu i wegetarianizmu, a kiedy oglądam jakieś przykładowe przepisy to mam wrażenie, że ilość użytych rzeczy do tych przepisów...

Minimalizacja codzienności.

Kultura i cywilizacja komsumpcjonizmu widoczna jest w naszym życiu na każdym kroku. Każdy z nas jest w efekcie – mniej lub bardziej – jej uczestnikiem. I można się oszukiwać, ale każdy z nas bierze w jakiś sposób w tym wszystkim udział. Jak się z tego wyrwać? I zrobić w efekcie coś dla siebie? Tego dowiemy się z niniejszej książki.

Jak na...

Przeczytałam wiele książek o minimalizmie jednak ta jest swego rodzaju pigułką :) Krótko, zwięźle i na temat :)

Dyskusje

• 2019
  • Minimalizm
  • 2014
  • Poradniki
  • Ebook
  • E-book

Leo Babauta Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka Zobacz więcej