Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka

Okładka książki Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka
Leo Babauta Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
The Simple Guide to a Minimalist Life
Sensus
2014-06-01
2014-06-01
Maksymilian Gutowski

Miałem ostatnio okazję przeczytać Książeczkę Minimalisty. I szczerze polecam.

Książeczka jest faktycznie małych rozmiarów. Ma nieco ponad 100 stron, ale sporo w niej wolnej przestrzeni, wiec samej treści jest może z 80 stron.

Czyta się naprawdę szybko, a autor do niczego nas nie zmusza (co niestety często w poradnikach spotykam).

Ja bardzo lubię minimalizm, choć nie zawsze stosuje. Cieszę się jednak, ze trafiłem na tę książkę w bibliotece. Przyjemnie się czyta o porządku, małej ilości przedmiotów i takim wewnętrznym spokoju.

Miałem ostatnio okazję przeczytać Książeczkę Minimalisty. I szczerze polecam.

Ja bardzo lubię minimalizm, choć nie...

Świetnie napisana, konkretna książka, zarówno dla obecnych minimalistów jak i osób, które chciałyby odrobinkę tego podejścia wprowadzić do swojego życia. Mimo iż sama staram się żyć w zgodzie z duchem Minimalizmu już ładnych parę lat z przyjemnością znalazłam kilka ciekawych rad w tym poradniku.

Banalne, do tego marny lektor.

Banalne, do tego marny lektor.

Jako wannabe minimalista zawsze z chęcią sięgam po nowe treści z tej dziedziny. Wiadomości przedstawione w tej pozycji nie są odkryciem dla kogoś, kto liznął już temat i zna podstawy omawianej filozofii. Warto jednak sięgnąć do tej książki z uwagi na jej kompaktowość i rzeczowość (która zdecydowanie wpisuje się w dogmaty minimalizmu). Osobiście pochłonąłem ją w formie audiobooka, w trakcie jednego, dwugodzinnego spaceru. Mogę polecić zarówno początkującym, jak i bardziej oddanym minimalistom - każdy znajdzie tutaj coś, czego nie wiedział, nie pamiętał lub nawet nie zdawał sobie z tego sprawy.

Bardzo restrykcyjne spojrzenie na minimalizm. Książka napisana w taki sposób, że osoba, która po raz pierwszy się styka z tym tematem, może się zrazić i potraktować jako wariactwo.

Jak zostać minimalistą? Zmniejsz liczbę zobowiązań, nie uczestnicz w zebraniach i spotkaniach, jeśli nie musisz. Yyy...

Co minimalista powinien mieć w domu? Najlepiej, jak najmniej mebli, nic na widoku, wszystko schowane, zero papierów na wierzchu i minimalistyczną sztukę na ścianach. Yyy...
Nigdy nie spotkałam się z takim dokładnym przepisem na minimalizm.

Może jest to fajny spis wszystkich sposobów na minimalizm, z których można wybierać, ale dla mnie brzmiało to jakoś pretensjonalnie.
Ja przed przeczytaniem tej książki już zdążyłam wpaść na te wszystkie pomysły.
Zgodnie z tytułem, jest to faktycznie BARDZO "prosty przewodnik...".

Nigdy nie spotkałam się z takim dokładnym przepisem na minimalizm.

Może jest to...

Banał. Nic konkretnego autor nie mówi tylko same ogólniki, do tego które i tak już są znane. Jak dla mnie strata czasu. Skoro autor pisze bloga to może niech przy tym zostanie bo książki to chyba nie ta liga.

W zasadzi słuchają tego audiobooka, to wg mnie dokładnie to samo co w Innej jego książce pt. Minimalizm, gdzie trochę obszerniej...

Nic odkrywczego, raczej porządkuje i zbiera wiedzę na temat minimalizmu. Wszystko to znajdziesz na pierwszym lepszym blogu o minimalistycznym życiu.

Bez niespodzianek, ale przydałoby się, żeby te rady wykorzystywało coraz więcej ludzi.

Spoiler: upraszczaj! Miej mniej.

Spoiler: upraszczaj! Miej mniej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Leo Babauta Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka Zobacz więcej