Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com

978-83-246-5339-3
biznes, amazon
biznes, finanse
Waldek

Dlaczego Amazon odniósł tak wielki sukces, podczas gdy konkurencja już dawno zwinęła interes? Niekwestionowanym ojcem sukcesu jest Jeff Bezos (zawód: dyrektor generalny i innowator). Dzięki umiejętności perspektywicznego myślenia oraz bezwzględnemu wyczuciu biznesowemu Bezos zmienił swoją firmę w internetowego giganta dyktującego rynkowe warunki. Oto opowieść o człowieku, który z...

Oto opowieść o człowieku, który z komputerowego maniaka stał się przedsiębiorcą z misją zrewolucjonizowania świata. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób pracuje ten genialny biznesowy umysł i jak podejmuje strategiczne decyzje, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwym objawieniem. Z pewnością dzisiejsze rewolucyjne pomysły Bezosa będą jutro kopiowane przez resztę świata. Pozwól porwać się tej inspirującej opowieści i wyjdź poza tysięczne grono kopistów!

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/jednym-kliknieciem-hist...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/jednym-kliknieciem-hist...»

Cezar Kolcz | 2019-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Krótka, ale dokładna biografia założyciela Amazona. Z serwisem tym nie miałem w życiu nic wspólnego oprócz tego, iż wiedziałem co to i, że pochodzi z USA. Samego Jeffa Bezosa nie znałem nawet ze słyszenia.
Zacznijmy od początku - autor wrzuca nas w wir wydarzeń, po to aby następnie w kolejnym rozdziale przybliżyć dziecięce lata Jeffa. Chyba pierwszy raz spotykam się z takim zabiegiem.
Bardzo fajnie odebrałem historię ebooków oraz ich czytników - śmiechem żartem to moje główne źródło czytania książek.
Autor pokazuje jak niecodzienne podejście do pracy może zmienić nasze życie. Przedstawia strategię handlową Jeffa oraz to jak stopniowo dochodził do swojego majątku.
Żałuję, że książka nie została zaktualizowana do większej najnowszych lat (rok wydania 2012). Jednak przez te 7 lat wiele rzeczy mogło się zmienić.
Czy polecam? Myślę, że warto zaznajomić się z treścią tej książki.

Piotr | 2013-03-06
Przeczytana: 06 marca 2013

Warta przesłuchania (ja słuchałem audiobooka z audioteka.pl), ale nie tak dobra i ciekawa jak biografia Jobsa. Największą wadą książki jest jej nieaktualność. Została wydana w 2011 roku, a od tego czasu padł jeden z największych konkurentów amazona w sprzedaży książek - Borders. Podobnie ceny czytników są dziś o wiele niższe niż podane w książce. Podobnie model biznesowy opisany i poparty przez Jobsa, a do którego Bezos został zmuszony, stał się niedawno obiektem sprawdzenia przez kongres i prawdopodobnie amazon będzie mógł wrócić do ebooków za 9.99.
Najciekawsza w książce jest historia powstania Kindla, reszta to w zasadzie historia zarabiana pięniędzy, kursu akcji itp.

Cyfranek | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Książka wydaje się być oparta przede wszystkim o oficjalne materiały i wypowiedzi osób związanych z Amazonem skierowanych do autora książki za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeszcze pewnie przyjdzie czas na podobne podsumowania zrobione przez kogoś, kto miał lepszy wgląd na Amazon od środka lub będzie w bliższych relacjach z Jeffem Bezosem i uzyska dzięki temu informacje, które dziś są tajemnicami prezesa i firmy. Moim zdaniem zbyt mało miejsca poświęcono Kindle'owi. Dla mnie Amazon to nie "amazon.com" a "Amazon Kindle". Ale z perspektywy amerykańskiej skojarzenia mogą wyglądać zupełnie inaczej.

Dobrze napisana, choć trochę chaotyczna. Warta przeczytania nawet jeśli Amazon nie wejdzie ze swoim sklepem do Polski.

sinnerinc | 2016-05-21
Przeczytana: 20 maja 2016

Dosyć cienka książeczka, a mimo to naprawdę sporo cytatów sobie zaznaczyłem. Nie uważam, żeby była porywająca - natomiast zdecydowanie warta przeczytania. Chyba nawet lubię Amazona trochę bardziej po tej lekturze - cieszę sie, że firma z takim nastawieniem na klienta odniosła sukces.

manqu | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

Przesłuchana w formie audiobooka, wiec pierwsze co należy wyróżnić, to dobranie lektora który dobrze tu pasuje i nie męczy słuchacza. Książka spodoba się każdemu, kto interesuje się tematyką budowania własnego biznesu, jednak czegoś mi w niej zabrakło, zwłaszcza w zderzeniu ze "Sztuką zwycięstwa" czytaną przeze mnie również w tym roku. Tutaj pojawia się dużo suchych faktów, statystyk jakie sumy generował Amazon, mniej jest towarzyszących temu emocji i opisu jak dane pomysły rozwijały się w głowie genialnego przedsiębiorcy. Mimo tych wad, książka jest dla mnie lekturą udaną i godną polecenia każdemu kto szuka inspiracji.

moneygrabbing | 2017-09-03
Przeczytana: 03 września 2017

Krótka ale treściwa książka. Autor skupił się na tym w jaki sposób Bezos z niczego zbudował wielką firmę. Polecam wszystkim, którzy szukają inspiracji i chcą czerpać wiedzę z doświadczeń innych ludzi. Z książki można dowiedzieć się co takiego się stało, że Amazon przetrwał i stał się globalną firmą. Nie zdradzę tego tutaj - zapraszam do lektury.

Marjory | 2013-07-21
Przeczytana: 2013 rok

Czytałam tę książę dla inspiracji. Nie zawiodłam się. Historia Bezosa oraz Amazona jest interesująca, ale poza wieloma ciekawostkami związanymi z tym sklepem, można też, między wierszami, wynieść wiele dla siebie. Ja w trakcie czytania, wynotowałam kilka interesujących pomysłów, do których zainspirowała mnie lektura tej pozycji.

Duncan | 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Książka dość już nieaktualna bo wydana w 2011 a w tej branży dużo się zmieniło. Warto przeczytać ale nie traktować jako super historii ze środka firmy bo większość rzeczy jest oparte o wypowiedzi, artykuły itp.

Tomasz Henel | 2016-02-29
Przeczytana: styczeń 2016

Niby branżowy klasyk, a jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że zapoznałem się z prawie 200-stronnicowym materiałem prasowym przygotowanym przez dział marketingu.

Ana Różyczka | 2017-02-23
Przeczytana: 16 lutego 2017

Książka jak najbardziej wartościowa, warta przeczytania. Otwiera nowe perspektywy i pomaga zmienic myślenie.
Jednakże nie oczarowała mnie forma.