Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com

978-83-246-5339-3
biznes, amazon
biznes, finanse
Waldek

Dlaczego Amazon odniósł tak wielki sukces, podczas gdy konkurencja już dawno zwinęła interes? Niekwestionowanym ojcem sukcesu jest Jeff Bezos (zawód: dyrektor generalny i innowator). Dzięki umiejętności perspektywicznego myślenia oraz bezwzględnemu wyczuciu biznesowemu Bezos zmienił swoją firmę w internetowego giganta dyktującego rynkowe warunki. Oto opowieść o człowieku, który z...

Oto opowieść o człowieku, który z komputerowego maniaka stał się przedsiębiorcą z misją zrewolucjonizowania świata. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób pracuje ten genialny biznesowy umysł i jak podejmuje strategiczne decyzje, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwym objawieniem. Z pewnością dzisiejsze rewolucyjne pomysły Bezosa będą jutro kopiowane przez resztę świata. Pozwól porwać się tej inspirującej opowieści i wyjdź poza tysięczne grono kopistów!

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/jednym-kliknieciem-hist...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/jednym-kliknieciem-hist...»

Cyfranek | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Książka wydaje się być oparta przede wszystkim o oficjalne materiały i wypowiedzi osób związanych z Amazonem skierowanych do autora książki za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeszcze pewnie przyjdzie czas na podobne podsumowania zrobione przez kogoś, kto miał lepszy wgląd na Amazon od środka lub będzie w bliższych relacjach z Jeffem Bezosem i uzyska dzięki temu informacje, które dziś są tajemnicami prezesa i firmy. Moim zdaniem zbyt mało miejsca poświęcono Kindle'owi. Dla mnie Amazon to nie "amazon.com" a "Amazon Kindle". Ale z perspektywy amerykańskiej skojarzenia mogą wyglądać zupełnie inaczej.

Dobrze napisana, choć trochę chaotyczna. Warta przeczytania nawet jeśli Amazon nie wejdzie ze swoim sklepem do Polski.

Piotr | 2013-03-06
Przeczytana: 06 marca 2013

Warta przesłuchania (ja słuchałem audiobooka z audioteka.pl), ale nie tak dobra i ciekawa jak biografia Jobsa. Największą wadą książki jest jej nieaktualność. Została wydana w 2011 roku, a od tego czasu padł jeden z największych konkurentów amazona w sprzedaży książek - Borders. Podobnie ceny czytników są dziś o wiele niższe niż podane w książce. Podobnie model biznesowy opisany i poparty przez Jobsa, a do którego Bezos został zmuszony, stał się niedawno obiektem sprawdzenia przez kongres i prawdopodobnie amazon będzie mógł wrócić do ebooków za 9.99.
Najciekawsza w książce jest historia powstania Kindla, reszta to w zasadzie historia zarabiana pięniędzy, kursu akcji itp.

manqu | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

Przesłuchana w formie audiobooka, wiec pierwsze co należy wyróżnić, to dobranie lektora który dobrze tu pasuje i nie męczy słuchacza. Książka spodoba się każdemu, kto interesuje się tematyką budowania własnego biznesu, jednak czegoś mi w niej zabrakło, zwłaszcza w zderzeniu ze "Sztuką zwycięstwa" czytaną przeze mnie również w tym roku. Tutaj pojawia się dużo suchych faktów, statystyk jakie sumy generował Amazon, mniej jest towarzyszących temu emocji i opisu jak dane pomysły rozwijały się w głowie genialnego przedsiębiorcy. Mimo tych wad, książka jest dla mnie lekturą udaną i godną polecenia każdemu kto szuka inspiracji.

sinnerinc | 2016-05-21
Przeczytana: 20 maja 2016

Dosyć cienka książeczka, a mimo to naprawdę sporo cytatów sobie zaznaczyłem. Nie uważam, żeby była porywająca - natomiast zdecydowanie warta przeczytania. Chyba nawet lubię Amazona trochę bardziej po tej lekturze - cieszę sie, że firma z takim nastawieniem na klienta odniosła sukces.

moneygrabbing | 2017-09-03
Przeczytana: 03 września 2017

Krótka ale treściwa książka. Autor skupił się na tym w jaki sposób Bezos z niczego zbudował wielką firmę. Polecam wszystkim, którzy szukają inspiracji i chcą czerpać wiedzę z doświadczeń innych ludzi. Z książki można dowiedzieć się co takiego się stało, że Amazon przetrwał i stał się globalną firmą. Nie zdradzę tego tutaj - zapraszam do lektury.

Marjory | 2013-07-21
Przeczytana: 2013 rok

Czytałam tę książę dla inspiracji. Nie zawiodłam się. Historia Bezosa oraz Amazona jest interesująca, ale poza wieloma ciekawostkami związanymi z tym sklepem, można też, między wierszami, wynieść wiele dla siebie. Ja w trakcie czytania, wynotowałam kilka interesujących pomysłów, do których zainspirowała mnie lektura tej pozycji.

Duncan | 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Książka dość już nieaktualna bo wydana w 2011 a w tej branży dużo się zmieniło. Warto przeczytać ale nie traktować jako super historii ze środka firmy bo większość rzeczy jest oparte o wypowiedzi, artykuły itp.

Ana Różyczka | 2017-02-23
Przeczytana: 16 lutego 2017

Książka jak najbardziej wartościowa, warta przeczytania. Otwiera nowe perspektywy i pomaga zmienic myślenie.
Jednakże nie oczarowała mnie forma.

Biker50 | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Bardzo przystępnie napisana książka. Lektura wciąga i ukazuje jak powstała firma, która zawładnęła rynkiem e-handlu.

quiris | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Pean pochwalny dla tytułowego bohatera plus fatalne tłumaczenia typu „wyszukiwarka” Mosaic. W sumie średnio ciekawa…