Minimalizm

The Simple Guide To Minimalist Life
poradniki
Paweł Kata
minimalizm

Minimalizm w nieco ekstremalnej postaci, ale zdecydowanie warto.

Pierwsza z książek o tej tematyce, która zmieniła moje życie.

Lektura bardzo ciekawa jednakże dużo bardziej podobała mi się "Książeczka minimalisty". Zawiera w zasadzie to samo co "Minimalizm", ale jest bardziej przystępna :)
Ogólnie polecam publikacje tego autora wszystkim, którzy zmagają się z nadmiarem rzeczy :)

Trochę lanie wody, nic spektakularnego, kilka porad ciekawych jednak bardziej przypominają one truizmy niż odkrywcze nowości

Momentami porady są absurdalne.

Lekka, zwięzła, lakoniczna. Trafne cytaty na początku rozdziałów ;) Autor czasem się rozpędza, ale styl książki nienarzucający. (Rozbawiło mnie jego zdumienie, jak to nie rozumie żony/kobiet, bo potrzebują więcej kosmetyków niż mydła i pasty do zębów.)
Jedna gwiazdka więcej za to, że wreszcie do mnie dotarło, że minimalizm Naprawdę ma wpływ na równowagę planety.

Krótka, lekka i przyjemna. Idealna na jeden wieczór pełen refleksji nad pędzącym ku zatrąceniu świecie konsumpcjonizmu. Mimo, że jestem pewny, iż ortodoksyjny minimalizm jest nie dla mnie to podczas lektury natknąłem się na kilka inspirujących momentów.

Treść - bzdury i banały, literacko - poziom jak z pierwszego lepszego bloga. Zero wartości.

PS. Brak dbałości o higienę i kondycję skóry oraz chęć epatowania wonią swojego potu to nie jest minimalizm.

Co ja sądzę po odłożeniu tej książki na półkę "przeczytane"? Przyjemna w odbiorze. Napisana lekkim piórem. Skonstruowana bardzo prosto, raczej jak internetowy post niż tekst książkowy. Bardzo krótka i to zdecydowanie działa na korzyść. Dzięki temu nie zdarzały się zbyt częste powtórzenia treści i nie miałam wrażenia nadmiernej rozwlekłości. Autor przekazuje kilka...

Ale to już było...
Powtarzalny zlepek porad i stwierdzeń, które każdy interesujący się tematem - albo i nie - dobrze zna.

• 2018
  • Minimalizm