Minimalizm

Leo Babauta poradniki 128 str.
The Simple Guide To Minimalist Life

Złote Myśli
poradniki
minimalizm

Kup książkę

Momentami porady są absurdalne.

Lekka, zwięzła, lakoniczna. Trafne cytaty na początku rozdziałów ;) Autor czasem się rozpędza, ale styl książki nienarzucający. (Rozbawiło mnie jego zdumienie, jak to nie rozumie żony/kobiet, bo potrzebują więcej kosmetyków niż mydła i pasty do zębów.)
Jedna gwiazdka więcej za to, że wreszcie do mnie dotarło, że minimalizm Naprawdę ma wpływ na równowagę planety.

Krótka, lekka i przyjemna. Idealna na jeden wieczór pełen refleksji nad pędzącym ku zatrąceniu świecie konsumpcjonizmu. Mimo, że jestem pewny, iż ortodoksyjny minimalizm jest nie dla mnie to podczas lektury natknąłem się na kilka inspirujących momentów.

Treść - bzdury i banały, literacko - poziom jak z pierwszego lepszego bloga. Zero wartości.

PS. Brak dbałości o higienę i kondycję skóry oraz chęć epatowania wonią swojego potu to nie jest minimalizm.

Co ja sądzę po odłożeniu tej książki na półkę "przeczytane"? Przyjemna w odbiorze. Napisana lekkim piórem. Skonstruowana bardzo prosto, raczej jak internetowy post niż tekst książkowy. Bardzo krótka i to zdecydowanie działa na korzyść. Dzięki temu nie zdarzały się zbyt częste powtórzenia treści i nie miałam wrażenia nadmiernej rozwlekłości. Autor przekazuje kilka...

Ale to już było...
Powtarzalny zlepek porad i stwierdzeń, które każdy interesujący się tematem - albo i nie - dobrze zna.

Jest tu parę celnych spostrzeżeń, m.in. to, że „kluczem do minimalizmu jest odgadnięcie tego, co czyni cię szczęśliwym i pozbycie się całej reszty, aby stworzyć czas na to, co dla ciebie ważne.” A kluczem w tym cytacie jest słowo „ważne”. Czytelnik może zadać sobie pytanie: co dla mnie jest ważne? Esencja przemyśleń autora zawarta jest właściwie w przedmowie tłumacza i w...

Niestety banały.

Biblia minimalistów. W telegraficznym skrócie: kluczem do minimalizmu jest odgadnięcie tego, co czyni cię szczęśliwym i pozbycie się całej reszty.

Istnieje kilka fundamentalnych zasad, jakimi kierują się minimaliści. Oto i one:
1. Pozbądź się zbędnych rzeczy. Usuń ze swojego życia wszystko to, z czego nie korzystasz i bez czego możesz się obejść.
2. Określ co dla ciebie...

Lekko się czyta. Dużo praktycznych porad. Małe kompendium nt. jak uprościć swoje życie i usunąć z niego zbędne rzeczy i sprawy. Fajne porady m.in. nt. oczyszczania dysku komputera. Plus za to, że auror daje czytelnikowi wolny wybór i nie narzuca kwestii ideologicznych typu wegetarianizm, weganizm, buddyzm...

• 2018
  • Minimalizm