Chińskie elity polityczne w XX wieku

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Chińskie elity polityczne w XX wieku
historia
osoikoibito

"Pojawienie się pracy Łukasza Gacka, który zobiektywizował istniejącą wiedzę o Chinach współczesnych należy uznać za pierwsze poważne wypełnienie luki naukowej w polskiej literaturze przedmiotu. Praca ta jest ważna również dlatego, że obiektywna ocena dzisiejszych Chin komunistycznych i roli Kuomintangu na Tajwanie jest potrzebna ze względu na stały rozwój stosunków gospodarczych z tym obszarem. Uczestnikom tych relacji, z kręgów biznesu, historykom, orientalistom i kulturoznawcom taka zobiektywizowana wiedza dotycząca Chin XX i początków XXI wieku może być bardzo przydatna. Bez znajomości dziejów i kultury danego kraju, a zwłaszcza tak kulturowo i geograficznie odległego jak Chiny i Tajwan oraz sytuacji dzisiejszych elit politycznych, trudno funkcjonować skutecznie na tamtym terenie. [...] Uważam pracę Łukasza Gacka za pracę naukowo bardzo wartościową, stanowiąca syntezę wiedzy na temat elit chińskich w XX wieku i na początku naszego stulecia, a także przynoszącą zobiektywizowany kontekst historyczny, których one działały lub działają nadal"

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=23496

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=23496