literatura faktu
Marek

Teresa Torańska rozmawia z Leszkiem Balcerowiczem, Janem Krzysztofem Bieleckim, Jarosławem Kaczyńskim, Wiktorem Kulerskim, Jackiem Merkelem, Janem Rulewskim oraz Piotrem Szczepanikiem.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Własne

Wojciech Gołębiewski | 2016-03-12
Przeczytana: 12 marca 2016

Recenzując "My" (1994) nie da się pominąć afery z Kaczyńskim o autoryzację. Aby nie zakłócał mego spokoju podaję namiary na list otwarty Torańskiej w tej sprawie:

Torańską (1944 – 2013) recenzowałem dwa razy: "Są" (2007) - 10 gwiazdek oraz "Smoleńsk" (pośmiertnie) - 9 gwiazdek. Dzisiaj mamy pozycję o wiele wcześniejszą, bo z 1994, a w skład jej wchodzi 7 wywiadów z: Balcerowiczem, Bieleckim. Kaczyńskim, Kulerskm, Merkelem, Rulewskim i Szczepanikiem.
Warte podkreślenia są słowa, po ponad 20 latach od daty przeprowadzonego wywiadu, dalej aktualne. W wywiadzie z Balcerowiczem znajduję (s. 6):
„.....Polska nie odzyskałaby niepodległości po I wojnie światowej, gdyby nie wojna między trzema zaborcami i nie odzyskałaby jej w 1989 r., gdyby nie 'pieriestrojka' Gorbaczowa...”
Skoro już wolność ...

kjonca | 2016-12-18
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Chyba wszystko na temat tej książki zostało napisane. Ja tylko powiem, że największe wrażenie zrobił na mnie wywiad z Kaczyńskim. Bardzo odmienny od innych.
Każdy się próbował tłumaczyć ze swoich decyzji, uzasadniać, dlaczego zrobił tak a nie inaczej.
Kaczyński nie tylko. Myślę, że warto przeczytać choćby dlatego, żeby zrozumieć dzisiejszą jego politykę ...

ochódzki | 2017-09-07
Przeczytana: maj 2013