Zima w Piekle

Wydawnictwo: The Cold Desire
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
yaoi, opowiadania yaoi
Araszka

Tomik krótkich opowiadań o dwóch demonach zarazy - Atrze i Mirenie - autorstwa Demon Lionki. :)

Liczne ilustracje autorki oraz rysunki guestartistów. :)

"Jeden kot, dwa Demony, mnóstwo problemów. I Piekło - jakoś... niezupełnie zgodne z wizjami Dantego Alighieri."

źródło opisu: http://www.yaoi.nazwa.pl/sklep_TCD/product.php?id_product=44

źródło okładki: http://www.yaoi.nazwa.pl/sklep_TCD/product.php?id_product=44

Kosz_z_Książkami | 2015-12-31
Na półkach: Posiadam

„Zima w Piekle” to zbiór krótkich opowiadań , obracających się wokół nietypowego związku dwóch Demonów Zarazy – Atry i Mirena. Utrzymane w klimatach shonen-ai (boys love oparte na delikatnych aluzjach, bez scen erotycznych) były dla mnie po części wyzwaniem i pierwszym kontaktem z gatunkiem, którego unikałam jak ognia. Co przyniosła ze sobą lektura perypetii dwóch zakochanych demonów? Serdecznie zapraszam do lektury recenzji.

W piętnastu opowiadaniach Weronika Bronowska, pisząca pod pseudonimem Demon Lionka, zawarła wycinki ze wspólnego życia Atry i Mirena, poczynając od ich pierwszego spotkania, poprzez zamieszkanie pod jednym dachem i związane z tym przygody. Cechą wspólną wszystkich historii jest nieodłączny humor i lekkość. Opowiadania są niezobowiązujące i mają na celu zabawić chociaż przez chwilę czytelnika. Osobiście owa „krótkość” opowiadań była dla mnie sporym minusem i żałuję, że nie pokuszono się o rozwinięcie historii demonów, gdyż kryje się w nich spory potencjał. A...

Angelika | 2013-01-11
Przeczytana: maj 2012

Zima w piekle to zbiór kilkunastu opowiadań o tematyce yaoi. Wychodzę z założenia, że w życiu trzeba spróbować wszystkiego, także przeczytanie książki Demon Lionki było dla mnie naprawdę ciekawym doświadczeniem. Nie wiedziałam czego się po niej spodziewać! Świeżo po lekturze, jestem zachwycona tym króciutkim tomikiem i z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po jakąś pozycję z tego gatunku.

Zima w piekle to tomik dokładnie piętnastu opowiadań o dwóch demonach, Atrze i Mirenie. Są oni bohaterami każdego z opowiadań, które stanowią jakby wycinki z ich wspólnego życia. Mamy okazję zaobserwować jak się poznali, a także jak układały im się późniejsze losy we dwójkę. Każde z opowiadań jest świetnie napisane - przyjemnie, luźno i z humorem, ale niestety są one bardzo króciutkie. Ogólnie cała książka ma sto stron z haczykiem, także spokojnie można przeczytać ją w jeden wieczór.

Akcja powieści toczy się w Piekle. Jednak to Piekło różni się od tego z wyobrażeń Dantego Alighieri. Tutaj mamy do...

Kloto | 2013-09-30
Kohaku | 2013-04-01