Śnieg w czerwcu

Wydawnictwo: The Cold Desire
Indyviduum

„Śnieg w czerwcu” jest ciepłą, sympatyczną opowieścią o trzech braciach, z których jeden ma się żenić, drugi jest gejem w związku z absolwentem liceum, w którym uczy, a trzeci… Trzeci stanowi personifikację chaosu w całej rozciągłości i pełnym tego słowa znaczeniu… Pomimo wyraźnych wątków homoseksualnych treść podana została w sposób bardzo łagodny, a wartka, pełna dowcipnych i uszczypliwych komentarzy narracja sprawia, że książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Nauczyciel matematyki Gabriel Shelley i jego dwaj bracia pochodzą z polsko-amerykańskiej rodziny. Zdecydowali się zamieszkać w Warszawie, w związku z czym to właśnie do stolicy kraju nad Wisłą mają przyjechać goście z dwóch stron oceanu… A okazja ku temu jest nie byle jaka, bowiem Rafał, najstarszy z braci, niedługo ma się żenić. Wielka rodzinna uroczystość nie może się oczywiście obyć bez problemów, a wszystko na niebie i ziemi wskazuje na to, że fundatorem lwiej ich części zostanie szalona personifikacja chaosu w postaci Michała, najmłodszego z trójki braci. Choć nawet to jest niczym w porównaniu z faktem, że Gabriel nie wspomniał dotąd rodzinie o jednym, dosyć istotnym szczególe dotyczącym jego życia: zakochał się we własnym uczniu, obecnie studencie informatyki na Politechnice.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotcd.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/225743-demon...»

Michał | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

Dzisiaj skończyłem czytać "Śnieg w czerwcu" i muszę przyznać, że ta mini-powieść przyniosła mi niesamowitą ulgę po "Innym świecie" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Tekst nie jest w zasadzie dziełem z wysokiej półki, ale jest to opowiadanie bardzo przyjemne i luźne w czytaniu. Trochę zalatuje utopią, ale czasem trzeba się pogrążyć w idealnym świecie :) Autorce wróżę sukces, jeśli tylko napisze coś nowego i nie tylko dla skromnego wydawnictwa The Cold Desire.

Dawno się tak przy książce nie śmiałem. Wiele sytuacji wręcz zakrawało na absurd, dosłownie tragikomedia. Myślę również, że z tej lektury każdy czytelnik powinien wyciągnąć bardzo ważne wnioski.

Na koniec jeszcze tak tylko...

Babcia Eugenia Forever!

Nikodema | 2016-01-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 03 stycznia 2016

O matko i córko.
Zacznijmy od tego, że może nie powinnam była spodziewać się czegokolwiek innego po wydawnictwie The Cold Desire, ale czytelnik dostaje w twarz bardzo niechlujnym wydaniem, formatowanie woła o pomste do nieba a czcionka bezszeryfowa to jakiś dowcip.
Dwa, redakcji to to cudo na oczy nie widziało.
Trzy, infantylne i głupie, szczerze mówiąc. Dorośli ludzie zachowujący się jak upośledzone nastolatki, masa elementów komicznych które może byłyby zabawne w podstawówce, ale teraz to już tak jakby nie, a do tego masa klisz i stereotypów. Po tekście który niby ma pokazywać ot, normalną parę homoseksualistów w Polskich realiach... hm, oczekiwałabym minimalnie więcej. Tak trochę.

Wiktoria | 2015-02-08

Pamiętam jak parę lat temu znalazłam "Śnieg w czerwcu" chyba na yaoi.pl. Zakochałam się od pierwszych zdań! Lubię wracać do opowiadań, które spodobały mi się tak bardzo, więc postanowiłam przeczytać je znowu.
A tu niespodzianka! Wydane w formie książkowej.
Opowiadanie jest lekką, zabawną historią, czytając nie można przestać się uśmiechać.
Na pewno kupię!

| 2014-08-29

Nie mówię, że jest to arcydzieło sztuki współczesnej, ale uwielbiam tę opowiastkę od A do Z.
Tylko boli mnie że w wydaniu pojawiło się tyle literówek, winę za to ponosi oczywiście wydawnictwo, bo - co ciekawe - nie dostrzegłam literówek wtedy,gdy jeszcze zachwycałam się tym wiszącym w Internecie.
Tak lekko się to czyta! Idealne na długie jesienno-zimowe wieczory z gorącą czekoladą lub herbatą w ręku :-)
Z całego serca polecam każdemu, kto chciałby się pouśmiechać pod nosem patrząc na przemyślenia Gabriela w Polskiej rzeczywistości.

Nie zaznaczę kiedy skończyłam czytać, ponieważ było to tak dawno temu, na długo zanim pojawiła się książka. ;-)

nickorobin | 2018-01-25
Paulina | 2017-10-17