Kobieta. kapłaństwo serca

Tłumaczenie: Katarzyna Kubaszczyk
Wydawnictwo: W drodze
La femme sacerdotale ou le sacerdoce du coeur
83-7033-392-3
religia
Laetitia

W książce tej kobieta zwraca się do kobiet. Ukazuje specyfikę, trud i radość ich powołania, w każdym wypadku zachwycając się jego pięknem. A zachwyt ów rodzi się z odczytywania Bożego planu i życia według niego. Bycie córką, żoną, matką - to Bóg wpisał w serce kobiety i to jest dla niej odpowiedzią na pytanie o szczęście. Bez względu na to, czy żyje w małżeństwie, samotnie czy w zakonie.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: strona internetowa wydawnictwa

Książkozaur | 2012-04-08

Wiele się dzisiaj mówi o równouprawnieniu. Feministki ze wszystkich stron krzyczą, że nie są gorsze od mężczyzn i mnóstwo energii wkładają w udowodnianie, że mogą robić dokładnie to, co oni. Także w Kościele więcej się mówi – i pisze – o wartości kobiet, jednak jakże inne to słowa od tych, które słyszymy w telewizji, internecie, wokół siebie! Jak więc czuć się docenioną, ale nie zagubić siebie w pogoni za równouprawnieniem? Jak pogodzić macierzyństwo z chęcią dorównania mężczyźnie? Jak walczyć o swoją wartość i w czym ją odnajdywać? Na te i wiele innych pytań zagubionych kobiet odpowiada Jo Croissant w niewielkiej książeczce Kobieta. Kapłaństwo serca.

Autorka przede wszystkim przedstawia Boży zamysł w stosunku do kobiety: tej, która jest ukoronowaniem stworzenia. Najważniejszym jej przekonaniem, z którym trudno się nie zgodzić, jest fakt, że mężczyzna i kobieta zostali stworzeni równorzędni, lecz różni. Uczymy dzieci od najmłodszych lat, że inny nie znaczy gorszy, że to, co nas...

Ulsien | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Nie pamiętam, który "poradnik" (jeśli tak można nazwać tę książkę) dał mi tyle do myślenia co "Kobieta. Kapłaństwo serca". Autorka porusza bardzo trudne tematy i udziela jeszcze trudniejszych odpowiedzi. Wewnętrznie nie ze wszystkimi potrafiłam się zgodzić, ale na pewno książka kazała mi się zastanowić nad własnym postępowaniem. Wbrew wielu pozycjom, traktującym o kobiecości, ta uczy pokory, współpracy z mężczyzną i uświadamia, że żyjąc w związku czy małżeństwie trzeba mieć wgląd nie tylko na siebie, ale przede wszystkim na tę drugą osobę. Myślę, że nie jest to pozycja tylko dla ludzi wierzących, bo także z punktu widzenia psychologicznego może ona rozjaśnić wiele zawiłości życia we dwoje i utwierdzić w tym, że czasem trzeba zrezygnować z egoistycznych pobudek, by otworzyć się na drugą osobę.
Mnie na pewno nie zostawiła obojętną.

Agnieszka | 2012-05-12
Przeczytana: 2007 rok

"Kobieta jest centrum miłości"

Książka nietuzinkowa, subtelna, uduchowiona, pozwala odkryć piękno kobiecego serca.

Anna Janke | 2016-07-31

Cudowna książka,choć troszkę ciężka, na pewno do przeczytania co najmniej dwa razy. Idealna dla kobiet, które szukają swojego powołania, drogi życia:)

Karina | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017